Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Erdoğan ve Fidan Kaşıkçı cinayetine yol verdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, MİT Başkanı Hakan Fidan’ın Amerikalı Senatörlere gazeteci Cemal Kaşıkçı Cinayetiyle ilgili verdiği brifingden haberi olmadığı şeklindeki sözlerini gazeteci Cevheri Güven yorumladı.

Güven, Kaşıkçı Cinayeti konusunda Erdoğan’ın Hakan Fidan’a geniş hareket alanı tanıdığını, bu temaslardan Erdoğan’ın rahatsız olmadığı, Hakan Fidan’ın attığı ve Erdoğan’ın bilgisi olmayan hiçbir adım olmadığını söyledi.

MİT’in Kaşıkçı Cinayeti’ne yol verdiğini bunun da Erdoğan’ın bilgisi dahilinde olduğunu belirten Güven şöyle konuştu:

“Hakan Fidan’ın yaptığı ve Tayyip Erdoğan’ın da haberi olmayan hiçbir şey yok. MİT’in insanları kaçırıp Atatürk Orman Çiftliği içinde işkence yapmasından tutun, Kaşıkçı cinayetine yol verilmesine kadar hepsi Erdoğan’ın bilgisi dahilinde yapılıyor. Hatta şunu söyleyeyim; Biliyorsunuz Davutoğlu’nun başbakan olduğu dönemde Fidan istifa edip milletvekili adayı olmuştu. Sonra Erdoğan ‘benim haberim yok’ diye bir açıklama yaptı ve Fidan adaylığını geri çekip MİT’e döndü. Bu bile Erdoğan’ın kafasında Davutoğlu’nu yemek vardı, bunun için de Davutoğlu’nun itibarsızlaştırılması, parti içinde zayıfatılması, muktedir olmadığının gösterilmesi için Fidan’la birlikte yapılmış planlamaydı. Sonrasında da Fidan’la Erdoğan can ciğer kuzu sarması olarak yoluna devam etti. Erdoğan’ın istediği brokrat tipi bu.

Onun itibarını kullanır, onu yalanlar, kendisinden habersiz bürokrat bu adımları atmış gibi konuşabilir, bürokratı yalanlar. Bürokratlar tüm bunlara sessiz kalmalı. Bürokrat öyle olmalı ki fatura hiçbir zaman Erdoğan’a çıkmamalı.”

Videohaber

Özdağ’ın kirli çamaşırları ortalığa saçıldı: Devlet belgeleri ne diyor?

MİT ve MGK’ya ait Ümit Özdağ’ın ipliğini pazara çıkaran belge son günlerde İyi Partililerin gündeminde. Gazeteci Cevheri Güven, Özdağ’ın bütün kirli çamaşırlarını devletin belgeleriyle ortaya koydu. BOLD

Okumaya devam et

Videohaber

Gökhan Açıkkollu öğretmenin adı Togo’da yaşatılacak

15 Temmuz’un simge isimlerinden öğretmen Gökhan Açıkkollu, 24 Kasım öğretmenler gününde unutulmadı. Gökhan öğretmenin adı bundan sonra Togo’da onun adına açılacak su kuyusunda yaşayacak.

BOLD – Öğretmen Gökhan Açıkkollu, 15 Temmuz’dan bir hafta sonra 23 Temmuz 2016’da gözaltına alındı ve 13 gün boyunca gözaltında gördüğü ağır işkencenin ardından can verdi. Fransa’da faaliyetlerine devam insani yardım kuruluşu Time To Help, Gökhan öğretmen adına Togo’da su kuyusu açmaya karar verdi. Gökhan öğretmenin eşi Mümine Tülay Açıkkollu ise eşinin adının yaşatılacak olmasından mutlu olduğunu bir video ile açıkladı.

Okumaya devam et

Videohaber

Cumhur ittifakı yolun sonuna mı geldi

Yargıda reform tartışmaları ve Bülent Arınç’ın Osman Kavala ile Selahattin Demirtaş için yaptığı tahliye çıkışı, geçtiğimiz hafta siyasete damgasını vurdu. İddialara göre iktidardan bir biri ardında gelen bu çıkışlar Cumhur ittifakında yol ayrımının ayak sesleri.

BOLD – İddialara göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün adalet reformu çıkışlarına destek veren Bülent Arınç’ın açıklamaları Cumhur ittifakında büyük krize neden oldu. Gazeteci Adem Yavuz Arslan Youtube kanalında  Ankara’da yaşananların perde arkasına ışık tuttu.

Okumaya devam et

Popular