Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Yıldırım İstanbul’u kazanıp Bilal Erdoğan’a bırakacak

Bilal Erdoğan

AKP’nin İstanbul formülü ortaya çıktı. Binali Yıldırım Belediye Başkanı seçilip bir kaç ay sonra istifa edecek ve yerini Erdoğan’ın oğluna bırakacak.

Geçmiş yılların aksine Adalet ve Kalkınma Partisi bu yerel seçim öncesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklamakta oldukça gecikti. Kulislerde en çok konuşulan isim Binali Yıldırım. Ancak Yıldırım’ın isminin açıklanması da bekletiliyor.

KİMİN SEÇİLECEĞİ ÖNEMLİ DEĞİL KİMİN YÖNETECEĞİ ÖNEMLİ

Aydınlık Gazetesi’nden İsmet Özçelik’in aktardığı AKP kulislerine göre, İstanbul için anketlerde parti önde gözükse de bir telaş var. Ön anketlerde Binali Yıldırım’ın ismi öne çıkıyor. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan henüz Yıldırım’ın ismini açıklamadı. Bu durumu AKP’li bir yetkiliye soran Özçelik şu cevabı almış:

“Şu anda İstanbul’u kimin yöneteceği ile uğraşmıyoruz. Önceliğimiz İstanbul’u kesinlikle kazanmak. İstanbul’u kimin yöneteceğine Cumhurbaşkanımız karar verecek” dedi.

Bu sözlere paralel olarak, eski İstanbul CHP Milletvekili Barış Yarkadaş “Binali Yıldırım seçildikten sonra istifa edip yerini Bilal Erdoğan’a bırakacak” iddiasında bulunmuştu.

Özçelik bu iddiaları sorduğu AKP’lilerden “henüz net değil” cevabını almış.

İddiaya göre plan şöyle işleyecek:

Yıldırım aday olup seçimi kazanacak. Bilal Erdoğan ise bir ilçeden ilk sıradan Belediye Meclis üyesi yapılacak. Uygun ilk zamanda da Binali Yıldırım istifa edip yerine Bilal Erdoğan atanacak. Binali Yıldırım’a ise Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı ya da istediği başka bir görev verilecek.
AKP’liler bu durum için “Şehzadelere Sancakbeyi” modelini hatırlatıyorlar. Bu adımın sonrasında ise Belediye Başkanlarına il yönetme yetkisinin verilmesi gündemde. Valilik makamlarının böylece kaldırılması planlanıyor.

Yazının tamamını okumak için tıklayın…

Politika

AKP’li vekilin araba gafının faturası tutanak memuruna kesildi

Nilgün Ök

“18 yıl önce araba yoktu” sözü ile gündem olan AKP Milletvekili Nilgün Ök’ün gafının faturası tutanak memuruna kesildi. Ök’ün aslında “Yerli araba yoktu” dediğini bildiren Meclis Başkanlığı, sözü tutanağa geçiren görevlinin istifa ettiğini duyurdu.

BOLD – TBMM Başkanlığı, “18 yıl önce Türkiye’de araba yoktu” diyen AKP Milletvekili Nilgün Ök’ün aslında “Yerli araba yoktu” dediğini belirterek, sözleri tutanağa geçiren görevlinin istifa ettiğini duyurdu.

RESMİ KAYITLAR “18 YIL ÖNCE TÜRKİYE’DE ARABA MI VARDI?” ŞEKLİNDE

TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2021 bütçe görüşmeleri sırasında AKP Denizli Milletvekili Nilgün Ök’ün, 18 yıl önce Türkiye’deki arabalara ilişkin sarf ettiği sözler gündemdeki yerini hâlâ koruyor. Meclis’in resmi tutanaklarına göre Ök, “18 yıl önce Türkiye’de araba mı vardı?” dedi. Bu ifadeleri kamuoyunda tartışma oluşturan Ök, “Yerli araba yoktu” dediğini söyleyerek Meclis Başkanlığı’na başvurdu. Meclis Başkanlığı’nın yaptığı açıklamada Nilgün Ök’ün “Yerli araba” dediği belirtilerek, sorumlu memurun istifa ettiği bildirildi.

SORUMLULUĞU ÜSTLENEREK İSTİFA ETTİ

Bütçe görüşmeleri sırasında bir vekile ait ifadelerin tutanakta değiştirildiğine ilişkin iddialarla ilgili inceleme başlatıldığı belirtilen açıklamada, “TBMM Tutanak Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde yapılan değerlendirmede, incelenmemiş tutanak üzerinde bir değişiklik yapıldığı, bir kaç saat içinde ise ses kayıtlarının incelenmesi neticesinde tutanağın ilk haline döndürüldüğü tespit edilmiştir. İncelenmemiş tutanak üzerinde değişiklik işlemini yapan Tutanak Hizmetleri Başkan Yardımcısı, söz konusu işlemle ilgili sorumluluğu üstlenerek görevinden istifa etmiştir” denildi.

 

Hizmet Hareketi gönüllülerine hakaret ve saldırıya ‘ağır ceza’

Okumaya devam et

Politika

İletişim Başkanlığı: Berat Albayrak Varlık Fonundan affını istedi

İletişim Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığından istifa eden Berat Albayrak ile Arda Ermut’un ‘görevlerinden aflarını’  istediğini belirterek Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliklerinin sona erdiği belirtildi.

BOLD – İletişim Başkanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, görevlerinden aflarını talep eden Berat Albayrak ve Arda Ermut’un Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliklerinin sona erdiği bildirildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğine Ahmet Burak Dağlıoğlu’nu atadığı kaydedildi.

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olan Ahmet Burak Dağlıoğlu Şubat 2020’de Yatırım Ofisi Başkanlığına atanmıştı. Üyeliği sona erdirilen Arda Ermut ise Eylül 2018’de TVF Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmış, daha önce Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlığı yapmıştı.

Ankara ve İstanbul başsavcıları Yargıtay üyeliğine getirildi

Okumaya devam et

Politika

Davutoğlu koronavirüse yakalandı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi. Davutoğlu, “Genel durumum iyi. Çalışmalarımızı karantina süresi boyunca evimden devam ettireceğim” dedi.

BOLD – Parti Sözcüsü Serkan Özcan, Davutoğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Davutoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün yaptırdığım Covid-19 test sonucu pozitif çıktı. Allah’a şükürler olsun genel durumum iyi. Çalışmalarımızı karantina süresi boyunca evimden devam ettireceğim. Bütün hastalarımıza Rabbim’den acil şifa diliyorum. Lütfen önlemlere ve sağlığınıza dikkat edin” ifadelerini kullandı.

Çakıcı: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı Bay Kemal?

Okumaya devam et

Popular