Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Doğan Ertuğrul: Corrective’in haberi olağanüstü gazetecilik başarısı

Gazeteci Doğan Ertuğrul, Corrective tarafından hazırlanan ve 8 ülkede çok önemli 9 yayın organı tarafından yayınlanan Hizmet Hareketi mensuplarının Türkiye’de ve dünyanın farkı ülkelerinde kaçırılarak, MİT tarafından gizli yerlerde işkenceden geçirildiğine ilişkin haberi yorumladı.

Ertuğrul şöyle konuştu:  “Gülen Cemaati mensuplarına yönelik insan hakları ihlallerine yönelik bugüne kadar dünya kamuoyunda çok cılız tepkiler çıkmıştı ancak bu haber, Gülen Cemaati’ne yönelik insan hakları ihlallerine karşı verilmiş çok net ve güçlü bir medya tepkisi ve olağanüstü bir gazetecilik başarısı.

Haberde, tanık anlatımları kadar dikkat çekici olan, metinde yeralan ifadelerin inandırıcı bulunduğu ve başka haberlerle ve başka belgelerle, başka açıklamalarla desteklendiği yönündeki kanaatti. Biz bunu biliyorduk ama inanılmaz ambargo olduğu için dünya kamuoyu çok takip edemiyordu. Umarım bu başlangıç olur. Umarım insan hakları ihllalerine uğrayanların sesi dünya kamuoyuna net biçimde duyurulur.”

 

Videohaber

Şike soruşturmasında tüm telefon görüşmeleri dosyalanan tek kişi: Göksel Gümüşdağ

Türk futbolu ve siyasetine damga vuran Futbolda Şike soruşturmasını yürüten polis amiri KHK’lı Başkomiser Soner Koç, operasyona ilişkin çarpıcı bilgiler aktarmaya devam ediyor.

BOLD – Gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın Youtube kanalında konuşan Koç, daha önce hiç duyulmayan gerçekler paylaşıyor. Koç, Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu’nun şikeye ilişkin itiraflarının CAS kararına bile girdiğini vurguluyor. AKP’nin şikeyi ikiye katladığını vurguluyor. Şike soruşturmasında tüm telefon görüşmeleri dosyalanan tek kişinin de Göksel Gümüşdağ olduğu belirtiyor…

Okumaya devam et

Videohaber

Özdağ’ın kirli çamaşırları ortalığa saçıldı: Devlet belgeleri ne diyor?

MİT ve MGK’ya ait Ümit Özdağ’ın ipliğini pazara çıkaran belge son günlerde İyi Partililerin gündeminde. Gazeteci Cevheri Güven, Özdağ’ın bütün kirli çamaşırlarını devletin belgeleriyle ortaya koydu. BOLD

Okumaya devam et

Videohaber

Gökhan Açıkkollu öğretmenin adı Togo’da yaşatılacak

15 Temmuz’un simge isimlerinden öğretmen Gökhan Açıkkollu, 24 Kasım öğretmenler gününde unutulmadı. Gökhan öğretmenin adı bundan sonra Togo’da onun adına açılacak su kuyusunda yaşayacak.

BOLD – Öğretmen Gökhan Açıkkollu, 15 Temmuz’dan bir hafta sonra 23 Temmuz 2016’da gözaltına alındı ve 13 gün boyunca gözaltında gördüğü ağır işkencenin ardından can verdi. Fransa’da faaliyetlerine devam insani yardım kuruluşu Time To Help, Gökhan öğretmen adına Togo’da su kuyusu açmaya karar verdi. Gökhan öğretmenin eşi Mümine Tülay Açıkkollu ise eşinin adının yaşatılacak olmasından mutlu olduğunu bir video ile açıkladı.

Okumaya devam et

Popular