Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Garo Paylan’ın 13 dakikalık Türklük manifestosu

HDP Milletvekili Garo Paylan, Bütçe Görüşmeleri sırasında 13 dakikalık bir konuşmayla çok çarpıcı bir Türklük manifestosu yaptı.

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Türkiye’yi birarada tutan değerlerin tarihten bugüne değişimini çok çarpıcı örneklerle anlattı. Paylan, Osmanlı, Selçuklu dönemiyle Türkiye Cumhuriyeti ve şu an yaşananları somut örneklerle karşılaştırdı.

Paylan, şu an kendisine Türk diyenlerin çoğunun Orta Asya’dan gelmediğini de örnekleriyle anlattı.

Paylan’ın birlikte yaşamla, Anadolu’nun rengarenk haliyle ilgili büyük destek gören konuşması büyük destek gördü.

Videohaber

İşin ucu medya patronu Serhat Albayrak’a kadar gidecek mi?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının iki önemli yönü var: Saray’da çıkan ilk isyan olması ve aileler savaşı…

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Albayrak Ailesi’nin hamlesine karşılık verip Berat Albayrak’ın medya imparatoru kardeşi Serhat Albayrak’a kadar konuyu uzatacak mı? Gazeteci Cevheri Güven, Saray içi entrikaları, güçler dengesindeki hamleleri ve aile içi bilgilerle, Berat Albayrak dosyasını açıklıyor.

Okumaya devam et

Videohaber

Bir gece sessizce kendine yetki verdi: Sıra MİT’i kazımaya geldi!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzun yıllardır ilk kez bir meydan okumayla karşılaşıyor. Eylül ayında çıkardığı yasanın muhatapları, yasayı tanımayacaklarını ve direneceklerini ilan etmiş durumda. Tıpkı Trump’a karşı yaptıkları gibi.

BOLD – Erdoğan’ın çıkardığı yeni bir düzenleme MİT ve Milli Savunma Bakanlığı’nı hedef alıyor. Erdoğan, sessizce kendisine bir gecede MİT’i kazıma yetkisi verdi? Neden ve nasıl?

Gazeteci Cevheri güven Erdoğan’ın yeni planını anlatıyor.

Okumaya devam et

Gündem

15 yaşındaki Günay’ın telefonundan enkaz altından görüntüler

İzmir depreminde yıkılan Doğanlar Apartmanı’nın enkazından 10 saat sonra kurtarılan 15 yaşındaki Günay Özışık, beton yığınlarının arasında telefonuyla görüntü çekti. Enkaz altından dışarıya ulaşmaya çalıştı.

BOLD – İzmir’i vuran depremde yıkılan Doğanlar Apartmanı’nın enkazından 10 saat sonra çıkarılan 15 yaşındaki Günay Özışık, kurtarılmayı beklerken yaşadıklarını cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

DHA’nın aktardığına göre Batı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Veterinerlik Bölümü 10’uncu sınıf öğrencisi ve okul birincisi Günay Özışık, cuma günü meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremden 10 saat sonra enkaz altından kurtarıldı. Yıkılan Doğanlar Apartmanı’nın çıkarılan Özışık’ın tedavisi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde devam ediyor. Tüm sağlık ekiplerine teşekkür eden anne Olcan Özışık, oğlunun yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Allah herkese acil şifalar versin, ölenlerin ailelerine sabırlar versin. Oğlum 15 yaşında. Ben deprem sırasında abisi Tanay ile Alsancak Devlet Hastanesi’ndeydim. Babası da işteydi Günay evdeydi. Yanına kuzeni gelmiş, ikisi evde oturuyorlardı. Deprem olurken hemen Günay’ı aradım. Telefonu açıp, ‘Anneee’ diye çığlık attığını duydum. O anda bina yıkılmış ve enkazın altında kalmış. Eşimi aradım eve gitmesini söyledim Günay’a ulaşamıyorduk. Hastaneden eve gelmem 2 saati buldu trafik nedeniyle. Binanın yıkıldığını gördüm, oradan oğlumun nasıl çıkacağını düşündüm. Şükürler olsun kurtarma ekipleri, polisler ve sağlık çalışanları oğlumu 10 saat sonra çıkardılar. Şu an yoğun bakımda, bacaklarını kurtarmaya çalışıyorlar, böbrekleri yaralanmış. Allah’ın izniyle kurtulacak. Buna şükür.”

Oğlunun enkaz altında soğukkanlılıkla beklediği kaydeden anne, şunları ifade etti: “Çok bilinçli ve akıllı bir çocuk. Hiçbir zaman kendini bırakmamış enkaz altındayken Son olarak benimle telefonda konuştuğu için elinde cep telefonu vardı ve etrafındaki görüntüleri çekmiş. 4 kez 112’yi aramış. Biz bunu bugün telefonu şarja takınca gördük. Bana sesli mesajlar yollamış; ‘ Anne ben enkazın altındayım’ demiş. Hiçbiri bana ulaşmamıştı. Kuzeninin kurtulduğunu duyunca, ‘Ahmet ben de buradayım, beni de kurtarsınlar’ diye seslenmiş. Deprem anında kuzeni salondan çıkıyormuş o da muhtemelen odasından çıkıyordu. Kuzeni 2 saat sonra kurtarıldı. Günay’a daha sonra ulaşıldı. Bacakları ve belden aşağısı kolonun altında ezilmiş.”

Okumaya devam et

Popular