Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

ABD Dışişleri Sözcüsü: Erdoğan’ın açıklamaları yanıltıcı beyan

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Robert Palladino, Erdoğan'ın "Fırat operasyonuna Trump olumlu bakıyor" açıklamasının "yanıltıcı beyan" olduğunu bildirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Robert Palladino, Erdoğan’ın “Fırat operasyonuna Trump olumlu bakıyor” şeklindeki açıklamasının “yanıltıcı beyan” olduğunu söyledi.

Erdoğan, bir hafta önce de “Bir iki gün içinde operasyona başlayacağız” demişti.

Tayyip Erdoğan’ın Suriye’de Fırat’ın doğusuna yönelik operasyon düzenleme konusunda ABD Başkanı Donald Trump’ın kendisine olumlu karşılık verdiğine yönelik açıklamalarını değerlendiren Palladino, Erdoğan’ın bu açıklamalarını “yanıltıcı beyan” olarak tanımladı.

Gündeme ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulunan Palladiono, Erdoğan’ın söz konusu açıklamasının “yanıltıcı bir beyan” olup olmadığına dair sorulan soruya “Evet” yanıtını verdi.

Erdoğan, Fırat’ın doğusuna (Rojava) yönelik operasyonla ilgili, “Fırat’ın doğusuna askeri operasyona başlayacağımızı resmen ilan ettik. Sayın Trump ile bunları görüştük, olumlu cevap verdiler” demişti.

Erdoğan, Suriye topraklarında operasyona her an başlayabileceklerini de duyurmuştu.

KAYNAK: SPUTNİK

Gündem

Koronavirüs tablosunda korkutan artış: Hasta sayısı 3 bini geçti

Türkiye’de salgın nedenli vaka ve ağır hasta sayısı giderek artıyor. Bugün hasta sayısı 3 bin 45’e çıkarken, ağır hasta sayısı ise 3 bin 356’ya yükseldi. Koronavirüs nedeniyle de 93 kişi hayatını kaybetti.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 13 Kasım 2020 tarihli koronavirüs tablosunu açıkladı. Açıklanan tabloya göre uzun bir aradan sonra hasta sayısı tekrar 3 binin üzerine yükseldi. 3 bin 45 hasta sayısı belirtilen tabloda, virüs nedeniyle yaşamını yitiren kişi sayısının 93 olduğu belirtildi.

AĞIR HASTA SAYISI 3 BİN 356’YA ÇIKTI

Sağlık Bakanlığı güncel koronavirüs tablosunu açıkladı. Açıklanan tabloya göre hasta sayısı 3 bini aşarak 3 bin 45’e yükseldi. Salgın nedeniyle 93 kişinin yaşamını yitirdiği görülen tabloda iyileşen hasta sayısı da 2 bin 10 olarak ifade edildi. Türkiye’de salgın nedenli ağır hasta sayısı ise artmaya devam ediyor. Bugün güncellenen ağır hasta sayısı 3 bin 356.

BAKAN KOCA: KAYIPLARIMIZ ARTIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün tespit edilen yeni hasta sayısı 3.000’den fazla. Ağır hasta sayımız da kayıplarımız da artıyor. Virüs yükünü düşüren en önemli araç maske. Tedbirlere uyarak mücadeleye güç verin” dedi.

 

Yunanistan’dan İtalya’ya geçmeye çalışan 36 mülteci gözaltına alındı

Okumaya devam et

Gündem

İstanbul’da pazar yerlerinde sigara içmek yasaklandı

İstanbul’da artan koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, tüm pazar yerlerinde sigara içilmesi yasaklandı. Yasak kararını İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından duyurdu.

BOLD – İstanbul’da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında, tüm pazar yerlerinde sigara içilmesi yasaklandı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kent genelinde tüm pazar yerlerinde sigara içmenin yasaklandığını duyurdu. Kararı sosyal medya hesabından duyuran Vali Yerlikaya, “Sevgili İstanbullular, maskenin doğru ve sürekli kullanımını temin amacıyla İstanbul genelinde tüm pazar yerlerinde sigara içilmesi yasaklanmıştır. #SağlıkİçinHepimizİçin kurallara uymak, vazgeçilmezdir” dedi.

Koronavirüs tablosunda korkutan artış: Hasta sayısı 3 bini geçti

Okumaya devam et

Gündem

Yunanistan’dan İtalya’ya geçmeye çalışan 36 mülteci gözaltına alındı

Aralarında 5 aylık bir bebek, 3 çocuk ve 7 kadının bulunduğu 36 mülteci Yunanistan’dan İtalya’ya geçerken yakalandı. Lefkada Limanı’nda bekletilen ve koronavirüs testi yapılan mültecilerden 8’i pozitif çıktı.

BOLD – Yunanistan İtalya’ya geçmeye çalışırken Yunanistan Sahil Güvenliği tarafından durdurulan 36 mülteci dün gece Lefkada Limanı’na geri getirildi. Sabaha kadar bir yatın içinde bekletilen ve sabah evrak işleri yapılan mülteciler daha sonra belediyenin spor salonuna götürüldü.

Yunan haber sitesi www.ert.com’un haberine göre aralarında 7 kadın, 5 aylık bir bebek ve 3 çocuğun bulunduğu mültecilere koronavirüs testi yapıldı. Pozitif çıkan 8 kişi spor salonun bir köşesinde bekletiliyor. Mülteciler arasında Türkiye’den gelen 16 kişi de bulunuyor. Başlarında nöbet tutan yetkililere ne zaman bırakılacaklarını soran mültecilere ‘telefon bekliyoruz’ diye cevap verildi.

Pozitif ve negatif çıkanlar bu gece aynı spor salonunda kalacak. Tedbir için araya sadece bariyer konulduğu öğrenildi.

65 sığınmacıyı limandaki terk edilmiş binaya kapattılar

Okumaya devam et

Popular