Gündem

Mersin Cezaevi’nde uyuz salgını

10 kişilik koğuşlarda 20 kişinin tutulduğu Mersin Tarsus Kapalı Cezaevi T2 bölümünde uyuz salgını olduğu öğrenildi.

Tutuklu yakınlarının verdiği bilgiye göre, 20 kişinin kaldığı 10 kişilik koğuş şimdilik temizlendi ancak tekrar bulaşma ihtimali olduğu için tüm koğuşlar karantinaya alındı.

T1, T2 ve T3 olmak üzere üç bölümden oluşan Mersin Cezaevi’nde temizlik ve kanalizasyon sorununun defalarca dilekçe verilmesine rağmen çözülmediği belirtilirken, zaman zaman lağımın da taştığı ifade ediliyor. .

SICAK SUYA ERİŞİMDE KISITLAMA

Son iki yıldır kapasitesinin üstünde hükümlü kaldığı için cezaevlerindeki sağlık koşullarının her geçen gün kötüleştiğini ifade eden tutuklu yakınları, beslenme sorununa da dikkat çekiyor.

Ankara Tabip Odası’nın 12 Eylül’de yayınladığı rapora göre besin değeri düşük yemekler, diyet yemeklerinin verilmemesi, yeterince gün ışığından faydalanılamaması, temiz suya erişimde yaşanan problemler, cezaevinin bulunduğu ilin iklim koşullarına göre ısıtılmaması, mahkumlara yeterli temizlik malzemesi verilmemesi, her mahkuma bireysel temizliği için verilmesi gereken temizlik maddelerinin ortak kullandırılması, sıcak suya erişimdeki kısıtlamalar temel sorunlar ve cezaevinde hastalıkların yayılmasına neden oluyor.

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version