Bizimle iletişime geçiniz

Politika

AKP’nin İstanbul adayı kesinleşti: Binali Yıldırım

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimde İstanbul Büyükşehir belediye başkan adaylığı için Binali Yıldırım’da karar kıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım yarın (21 Aralık) yapılacak bütçe görüşmelerinin ardından görevinden istifa edecek.

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNİN ARDINDAN İSTİFA EDECEK

AKP’de Ankara ve İzmir adayları seçim çalışmalarına başlarken, İstanbul adayı henüz resmi olarak açıklanmış değil.

Ancak kulislere yansıyan bilgilere göre, Yıldırım yarın bütçe görüşmelerinin tamamlanmasının ardından, TBMM Başkanlığı görevinden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için istifa edecek.

YASA TEKLİFİ HAZIRLADI

Yıldırım istifasını Başkanlık Divanı’nın en yaşlı üyesi sıfatını taşıyan Meclis Başkanvekili ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Celal Adan’a sunacak.

Yıldırım’ın, isitifasından önce bir basın toplantısı düzenleyeceği ve hazırladığı bir yasa teklifini kamuoyu ile paylaşacağı da gelen haberler arasında. Yıldırım’ın yasa teklifinin içeriği ise merak konusu.

TEKLİF YENİ BİR MODEL Mİ OLACAK?

Yıldırım’ın sunacağı teklif akıllara İstanbul için bir model önerisi mi olacak konusunu getirdi.

Yıldırım’ın daha önce yaptığı görevler gereğince bakanlar üstü bir pozisyonda bulunması, belediye başkanlığı görevi ile birlikte bakanların astı konumuna düşme rahatsızlığı kamouoyuna yansımıştı. Vereceği teklifin bu durumla ilgili olup olmadığı merak ediliyor.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu.

3 AY BOYUNCA RAKİBİMİZLE İLGİLENMEYECEĞİZ

Bu arada CHP’nin İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Yıldırımla ilgili yatığı değerlendirmede, “Biz anlayış gereği şu an itibarıyla rakibimizin kim olduğuna bakmıyoruz. Siyasi rakip kimmiş, kim atanacakmış bilmiyoruz. Bilmediğimiz gibi önemsemiyoruz. Önemsediğimiz tek şey var İstanbullu hemşehrilerimiz, onların ihtiyaçları ve sorunları. Çözümlerimiz var onları paylaşacağız. Göreceksiniz 3 ay boyunca da rakibimizle ilgilenmeyeceğiz.” diye konuştu.

CHP’nin İstanbul ve Ankara adayları açıklanınca AKP’de kriz başladı

Politika

AKP’li vekilin araba gafının faturası tutanak memuruna kesildi

Nilgün Ök

“18 yıl önce araba yoktu” sözü ile gündem olan AKP Milletvekili Nilgün Ök’ün gafının faturası tutanak memuruna kesildi. Ök’ün aslında “Yerli araba yoktu” dediğini bildiren Meclis Başkanlığı, sözü tutanağa geçiren görevlinin istifa ettiğini duyurdu.

BOLD – TBMM Başkanlığı, “18 yıl önce Türkiye’de araba yoktu” diyen AKP Milletvekili Nilgün Ök’ün aslında “Yerli araba yoktu” dediğini belirterek, sözleri tutanağa geçiren görevlinin istifa ettiğini duyurdu.

RESMİ KAYITLAR “18 YIL ÖNCE TÜRKİYE’DE ARABA MI VARDI?” ŞEKLİNDE

TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2021 bütçe görüşmeleri sırasında AKP Denizli Milletvekili Nilgün Ök’ün, 18 yıl önce Türkiye’deki arabalara ilişkin sarf ettiği sözler gündemdeki yerini hâlâ koruyor. Meclis’in resmi tutanaklarına göre Ök, “18 yıl önce Türkiye’de araba mı vardı?” dedi. Bu ifadeleri kamuoyunda tartışma oluşturan Ök, “Yerli araba yoktu” dediğini söyleyerek Meclis Başkanlığı’na başvurdu. Meclis Başkanlığı’nın yaptığı açıklamada Nilgün Ök’ün “Yerli araba” dediği belirtilerek, sorumlu memurun istifa ettiği bildirildi.

SORUMLULUĞU ÜSTLENEREK İSTİFA ETTİ

Bütçe görüşmeleri sırasında bir vekile ait ifadelerin tutanakta değiştirildiğine ilişkin iddialarla ilgili inceleme başlatıldığı belirtilen açıklamada, “TBMM Tutanak Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde yapılan değerlendirmede, incelenmemiş tutanak üzerinde bir değişiklik yapıldığı, bir kaç saat içinde ise ses kayıtlarının incelenmesi neticesinde tutanağın ilk haline döndürüldüğü tespit edilmiştir. İncelenmemiş tutanak üzerinde değişiklik işlemini yapan Tutanak Hizmetleri Başkan Yardımcısı, söz konusu işlemle ilgili sorumluluğu üstlenerek görevinden istifa etmiştir” denildi.

 

Hizmet Hareketi gönüllülerine hakaret ve saldırıya ‘ağır ceza’

Okumaya devam et

Politika

İletişim Başkanlığı: Berat Albayrak Varlık Fonundan affını istedi

İletişim Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığından istifa eden Berat Albayrak ile Arda Ermut’un ‘görevlerinden aflarını’  istediğini belirterek Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliklerinin sona erdiği belirtildi.

BOLD – İletişim Başkanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, görevlerinden aflarını talep eden Berat Albayrak ve Arda Ermut’un Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliklerinin sona erdiği bildirildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğine Ahmet Burak Dağlıoğlu’nu atadığı kaydedildi.

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olan Ahmet Burak Dağlıoğlu Şubat 2020’de Yatırım Ofisi Başkanlığına atanmıştı. Üyeliği sona erdirilen Arda Ermut ise Eylül 2018’de TVF Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmış, daha önce Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlığı yapmıştı.

Ankara ve İstanbul başsavcıları Yargıtay üyeliğine getirildi

Okumaya devam et

Politika

Davutoğlu koronavirüse yakalandı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi. Davutoğlu, “Genel durumum iyi. Çalışmalarımızı karantina süresi boyunca evimden devam ettireceğim” dedi.

BOLD – Parti Sözcüsü Serkan Özcan, Davutoğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Davutoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün yaptırdığım Covid-19 test sonucu pozitif çıktı. Allah’a şükürler olsun genel durumum iyi. Çalışmalarımızı karantina süresi boyunca evimden devam ettireceğim. Bütün hastalarımıza Rabbim’den acil şifa diliyorum. Lütfen önlemlere ve sağlığınıza dikkat edin” ifadelerini kullandı.

Çakıcı: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı Bay Kemal?

Okumaya devam et

Popular