Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Binlerce şoförü mağdur eden köprü cezalarına af geliyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) Binali Yıldırım, İstanbul’da binlerce ticari araç sahibini mağdur eden köprü geçiş cezalarına ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Ev adreslerine, astronomik miktarlarda köprü geçiş cezası gelen vatandaşlar, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile görüştü. Yıldırım’ın, İstanbul Büyükşehir belediye başkan adaylığı kesinleşmesinden hemen sonra gerçekleşen buluşmada, vatandaşlar mağduriyetlerini anlatarak, Binali Yıldırım’dan yardım istedi.

YILDIRIM: BU İŞİ KÖKTEN ÇÖZECEĞİZ

Görüşme sonrası açıklama yapan Yıldırım, ulaştırma bakanlığının yeni düzenleme yapması gerektiğini kaydetti. Yıldırım, “İlk işim bu konuyla ilgili inşallah bir düzeltici işlem yapacağım. 6001 sayılı karayolları kanununa geçici bir madde koyarak bu işi kökten çözeceğiz.” dedi.

BÜTÜN CEZALAR AFFEDİLECEK

Binali Yıldırım cezaların yazıldığı günden düzenlemenin Meclis’ten geçtiği güne kadar olan bütün cezaların affedileceğini vurgulayarak, “İlk işimiz bu, ikincisi dava açılmışsa bu davaların düşmesi söz konusu olacak. Cezalar ödenmişse o paralar da geri ödenecek.” açıklamasını yaptı.

KÖPRÜLERDE NE YAŞANMIŞTI?

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün (üçüncü köprü) devreye girmesiyle belli ölçülere uymayan ticari araçların, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü kullanmaları yasaklanmıştı. Bu yasağın farkında olmayan bazı vatandaşların ev adreslerine 900 liradan 15 bin liraya kadar varan oranlarda astronomik miktarda para cezaları gelmişti.

Cezaları protesto eden vatandaşlar farklı tarihlerde köprülerde protesto eylemleri yapmıştı.

FATİH KÖPRÜSÜNÜ HANGİ ARAÇLAR KULLANAMIYOR?

Buna göre, dingil mesafesi 3,19 metreden fazla olan, panelvan olarak adlandırılan araçların Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü kullanmaları yasak. Geçiş yapanların cezası ise 915 lira.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) 02.11.2016 tarih ve 2016/8 1 sayılı kararı ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü kullanan 2., 3., 4. ve 5. Sınıf araçlar ile kimyasal madde taşıyan araçların, açılış tarihinden itibaren Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göreyse Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden sadece 1. sınıf araçlar, yolcu servis araçları, toplu taşıma araçları ile Karayolları Genel Müdürlüğü’nden izinli kamu kurum ve kuruluşların resmi plakalı araçları geçebiliyor.

Bu arada dingil mesafesi standartların üzerinde olan İETT ve Halk Otobüsleri, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü kullanabilmek için, Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yıllık izin alıyor.

Gündem

29 sağlık çalışanı daha Kovid-19’dan hayatını kaybetti

sağlık çalışanı, ölüm, üzgün

Koronavirüs vaka sayısındaki artış sağlık çalışanlarını da olumsuz etkiliyor. İş yükleri artan sağlık çalışanları arasında can kayıpları da giderek yükseliyor. Son bir haftada 29 sağlık çalışanı daha Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

BOLD – Son bir haftada 29 sağlık çalışanı daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Pandeminin başından bu yana hayatını kaybeden toplam sağlık çalışanı sayısı 212’ye yükseldi.

Koronavirüs sebebiyle sağlık çalışanları ölümleri her geçen gün daha da artıyor. Türk Tabipleri Birliği’nin açıkladığı rakamlara göre son bir hafta içerisinde 29 sağlık çalışanı daha yaşamını yitirdi. “Kovid-19 meslek hastalığı kabul edilsin” diyen TTB’nin kayıtlarına göre pandeminin başından beri 212 sağlık çalışanı vefat etti.

Koronavirüs salgını yeni rekorlar kırarak yayılıyor

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüs salgını Türkiye’de yeni rekorlar kırarak yayılıyor

Salgın rekor kırarak artmaya devam ediyor. Son 24 saatte 193 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirdi, 32 bin 736 kişi ise koronavirüse yakalandı. Bakan Koca, “Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın” çağrısı yaptı.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 4 Aralık 2020 tarihli koronavirüs tablosunu paylaştı. Tabloya göre son 24 saatte 193 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirirken, 32 bin 736 kişi de koronavirüse yakalandı.

RESMİ VEFAT SAYISI 15 BİNE YAKLAŞTI

Güncel koronavirüs tablosuna göre hasta sayısı 6 bin 903 olarak açıklanırken, vaka sayısı da 32 bin 736 olarak ifade edildi. Son 24 saatte 193 vefatın kaydedildiği tabloda ağır hasta sayısının 5 bin 703 olduğu ifade edildi. Toplam hasta sayısı 527 bin 70, vefat saylısı ise 14 bin 509 oldu.

“KALABALIK ORTAMLARDA BULUNMAYIN”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün tespit edilen 6 bin 903 yeni hasta var. Ağır hasta sayısı da aktif hasta sayısı da artmaya devam ediyor. Bugünlerde en büyük bulaşma ortamı kapalı ve kalabalık mekanlar. Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın. Kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun” dedi.

Büyükşehir başkanları: Vefat sayıları açıklanandan 2-3 kat fazla

Okumaya devam et

Gündem

İzmir’de sağlık muayenesine götürülen kadınlara ters kelepçe

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının Hizmet Hareketi gönüllülerine yönelik yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınan 66 kişinin sağlık kontrolüne ters kelepçe takılarak götürülmesi dikkat çekti.

BOLD – İzmir’de Hizmet Hareketi mensuplarının kaldığı iddia edilen evlere operasyon düzenlendi. Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin katıldığı operasyonda 66 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin koordinesinde başlatılan operasyonla birçok ilde 66 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar farklı hastanelerde sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolüne götürülen zanlılara ters kelepçe takıldığı görüldü.

Fahrettin Altun’un evine giren maaş 4’ten 5’e çıktı

Okumaya devam et

Popular