Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Savcının “Cennetlikler Listesi” diye servis ettiği liste telefon rehberi çıktı

Erkam Tufan Aytav, "Yandaş medya, kamuoyundan Fethullah Gülen’in, Bayaz Masa, Hüseyin Gülerce ya da wifi’nin cennete girmesi için dua ettiğine inanmasını istiyor." dedi.

Kamuoyuna “Cennetlikler Listesi” olarak yansıtılan haberdeki iddiaların asılsız olduğu ortaya çıktı.

Gazeteci Erkam Tufan Aytav, 30 Dakika programında, sözü edilen listenin bir telefon rehberi olduğunu, davaya konu olan defterin sahibi Kaynak Holding çalışanının kendisine ulaştığını söyledi.

TELEFON REHBERİNE KOZMİK MUAMELE

Başta Yeni Şafak ve Sabah olmak üzere hükümete yakın medyanın gündeme taşıdığı haberlerde, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü Gülen Cemaati soruşturması kapsamında, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Kaynak Holding’de bazı dijital veriler ele geçirdiği duyuruldu.

Haberlerde, “dijital verilere yönelik 2 yıldır özel ekiple aralıksız sürdürdüğü çalışmalar, büyük bir operasyonu beraberinde getirdi” denilerek, polisin Gülen Cemaati’nin bin kişilik cennet listesine ulaştığı yazıldı. Listede olduğu iddia edilen 96 ismin İstanbul’da ikamet ettiği öne sürülürken, 4 Aralık’ta yapılan operasyonda Mali Şube, 55 kişiyi yakalayarak gözaltına aldı.

UMREYE GİDERKEN REHBERDEKİ İSİMLERİ EXCEL’E AKTARMIŞ

YouTube kanalında ulaştığı bilgileri paylaşan Aytav, kendisini arayan Kaynak Holding çalışanının 2014 senesinde umreye giderken rehberden bakarak arkadaşlarına ismen dua etmek için telefon rehberini Excel’e aktardığını, savcılığın üzerinde senaryolar yazdığı listenin bundan ibaret olduğunu söylediğini açıkladı.

“Cenetlikler Listesi ele geçirildi” diye haber yapılan rehberde kendi isminin de olduğunu belirten Aytav, savcı ve hâkimlere çağrı yaptı:

“Madem öyle, listede kim varsa cezaevine koyun. Hatta Beyaz Masa’yı da tutuklayın.”

LİSTEDE HÜSEYİN GÜLERCE DE VAR

Listenin, telefon rehberinden başka bir şey olmadığını söyleyen Aytav, “İsim sırasına göre giden listede ‘şoför, Wifi, polis, Cihan Radyo ve Hüseyin Gülerce, Hilmi Türkmen’ gibi isimler de bulunuyor. Yandaş medya kamuoyundan Fethullah Gülen’in, Bayaz Masa, Hüseyin Gülerce ya da wifinin cennete girmesi için dua ettiğine inanmasını istiyor. Listede ismi olmadığı halde tutuklananlar da var. Bu da soruşturmanın ‘telefon rehberi’ üzerinden yürütüldüğünün ispatı.” dedi.

Excel tablosunun bulunduğu harddisk Kaynak Holding’de yapılan aramada ele geçirildi. 944 kişinin isminin bulunduğu dosyanın telefon listesi olduğu belirtildi.

Listede, ‘Şoför Can’ ya da ‘Ulaştırma Volkan bey’, Radyo Cihan, Wifi, tuvalet gibi isimler de bulunuyor.

KAYNAK: KRONOS

Gündem

Tolga Ağar, Peker’in iddialarını yalanladı: Şahsımla uzaktan yakından ilgisi yok

AKP Milletvekili Tolga Ağar, Sedat Peker’in hakkında yaptığı suçlamalarına cevap verdi. Elazığ’da kendisiyle görüştükten sonra evinde ölü bulunan 21 yaşındaki Yeldana Kaharman’ı tanımadığını belirten Ağar, “Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Türkiye’de herkes herkesi tanır, bilir ve değerlendirir” dedi.

BOLD – AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in kendisi hakkında gündeme getirdiği iddialarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Youtube kanalından yaptığı açıklamalarla eski bakanlardan Mehmet Ağar’a ‘derin devletin başı’ diyen oğlu Tolga Ağar ile ilgili de iddialarda bulunan Sedat Peker, Tolga Ağar’ı 28 Mart 2019’da Elazığ’daki evinde ölü bulunan 21 yaşındaki Kazakistanlı üniversite öğrencisi Yeldana Kaharman’ın ölümünden sorumlu olduğunu öne sürmüştü.  Peker, videoda şunları söyledi: “Tolga Ağar’ın bir kız arkadaşı var Kırgız ya da Kazak uyruklu. Kızcağız jandarmaya gidiyor, ‘Tolga Ağar bana tecavüz etti’ diye. Kız şikâyet ediyor. Daha sonra kızı helikopterle aldırıyorlar. Kız ertesi gün ölü bulunuyor. Orada bir garipcağız öldü, herkes biliyor kimse sesini açmıyor.”

Peker’in iddialarına dün sessiz kalan Tolga Ağar’ın, Jandarma Genel Komutanlığının Kaharman’ın ölümüyle ilgili iddiaları yalanlaması sonrası TBMM antetli kağıt ile sosyal medya hesabından açıklama yapması dikkat çekti. Peker’in hakkındaki diğer iddialarına cevap vermeyen Ağar, açıklamasına sosyal medya kullanıcılarının yorum yapmasını engelledi.

Ağar’ın açıklaması şöyle:

 • Uzun süredir yurt dışında kaçak yaşadığı anlaşılan suç örgütü mensubu S.P. isimli kişi tarafından şahsıma yönelik iftiraları şiddetle reddediyorum.
 • Hangi karanlık hesaplar için bu şeref ve itibar suikastına giriştiğinin açığa çıkması için hukuki işlemleri başlatacağım.
 • Şaibe yaratarak, ima yoluyla beni suçlamaya çalıştığı adı geçen gazeteciyi tanımam.
 • Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır.
 • Buradaki kurnazlık, siyasi husumet içerisinde olunan çevrelerin iftirasına destek vereceği ümididir.
 • Daha düne kadar kendisine hakaret ederek itibarsız şahıs muamelesi yapanların, amaç siyasette malzeme olarak kullanma olunca, konu ile ilgili hiçbir araştırma, soruşturma Lüzumu görmeksizin, hevesle üzerine atlamalarını derin bir üzüntü ile karşılıyorum.
 • Kendi siyasi hesaplarına suç örgütü mensubunun beyanlarını dayanak yapmaya çalışanları kamuoyu vicdanına havale ediyorum.
 • Türkiye’de herkes herkesi tanır, bilir ve değerlendirir.
 • “Tezyif müzeyyifin kadri ile mütenasiptir” yani “Hakaret, hakaret edenin gücü ve kişiliği ile orantılıdır.

Sedat Peker gazeteci Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili Mehmet Ağar’ı işaret etti: Ödeşmek adettendir

Okumaya devam et

Gündem

“20’li yaşlar challenge” uyarısı: Genetik verileriniz tehlikede!

“20’li yaşlar challenge” akımıyla sosyal medyada herkes arşivindeki fotoğrafları paylaşırken Ulaştırma Bakan Yardımcısı Sayan’dan ‘genetik veri’ uyarısı geldi. Sayan, “Bu gibi hassas verilerin hangi sunucularda nasıl tutulduğu, yeterli güvenliğe sahip olup olmadığı tam bir kara kutu” dedi.

BOLD – Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan sosyal medya hesabından son günlerde popüler olan “20’li yaşlar challenge” akımıyla kişisel veriler ve yüz ifadelerinin kopyalandığını öne sürdü. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Sayan, “Son günlerde popüler olan “20’li yaşlar challenge” ve benzeri akımlara karşı vatandaşlarımıza birkaç uyarıda bulunmak istiyorum” dedi ve şunları kaydetti:

 • Kişisel verileri ve yüz ifadelerini kopyalan bu gibi akımlar, görsel veri işleme alanına zemin hazırlıyor.
 • Mümkün olduğunca dikkatli olmalıyız.
 • Yapay zeka teknolojilerinin çözmeye çalıştığı sorunlardan biri de yaşlanmanın oluşturduğu yüzdeki değişikliklere karşı algoritmalara direnç kazandırmak.
 • Kişinin şimdiki haliyle eski halinin değişiminden, yapay zeka algoritmalarını besleyecek istatistiki veriler oluşturuluyor.
 • Aynı zamanda farklı uygulamalar ve cihazlardan paylaştığımız parmak izi ve yüz taraması gibi verilerimiz, genetik verilerimizi barındırıyor.
 • Bu gibi hassas verilerin hangi sunucularda nasıl tutulduğu, yeterli güvenliğe sahip olup olmadığı tam bir kara kutu.
 • Kişisel verilerimiz; bizi belirli veya belirlenebilir hale getiren, bizi tanımlayan ve bize ait olan bilgilerimiz.
 • Bu sebeple kişisel verilerimizi korurken, özellikle de sosyal medyada paylaşırken daha hassas davranmalıyız.

Okumaya devam et

Gündem

Cezaevinde korona isyanı: Siz yaşatmak nedir bilmez misiniz?

Tutsak Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in kızı Fatma Saadet Yılmazer’in tutuklu olduğu Bakırköy Kadın Cezaevindeki koğuşunun tamamının koronavirüse yakalandığı belirtildi. Koğuştakilerin yüksek ateşle hasta olmasına rağmen revire dahi çıkarılmadığını söyleyen Avukat Sümeyra Bulduk, “İnsanlar canlarıyla uğraşıyorlar. Siz korumak yaşatmak nedir bilmez misiniz” diye sordu.

BOLD – Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde B4 koğuşunun tamamının koronavirüse yakalanmasına rağmen yüksek ateşle yatan tutuklu ve hükümlülere Kovid 19 testi yapılmadığı, revire dahi çıkarılmadığı kaydedildi.

Avukat Sümeyra Bulduk, müvekkili Fatma Saadet Yılmazer’in de tutuklu bulunduğu B4 koğuşunun tamamının koronavirüse yakalandığını ancak koğuştakilere Kovid 19 testi yapılmadığını, revire dahi çıkarılmadıklarını kaydetti. Adalet Bakanlığına tepki gösteren Bulduk, sosyal medya hesabından şunları yazdı: “Bakırköy Cezaevinde müvekkilim Fatma Saadet Yılmazer’in de tutuklu bulunduğu B4 koğuşunun tamamının korona olduğu, yataktan dahi kalkamadıkları, yüksek ateşleri olmasına rağmen test yapılmadığı ve revire dahi çıkarılmadığı söyleniyor. Siz korumak, yaşatmak nedir bilmez misiniz? Suçsuz yere özgürlüğünden mahrum ettiğiniz her insanın sağlığını korumakla yükümlüsünüz. İnsanlar canlarıyla uğraşıyorlar, aileleri ise perişan! Reviriniz ve revir doktorlarınız süs diye durmuyor orada!”

Diyanet lüks tekneden halka sabır ve şükür mesajı yolluyor

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0