Bizimle iletişime geçiniz

Medya

“Yeni yılda diziler ücretli izlenecek”

Yılbaşı itibarıyla birçok dizinin ücretli izleneceği iddia edildi.

Mehmet Soysal’ın dile getirdiği “televizyon izlemek ücretli olmalı” sözü hayata geçiyor. Patronlar dizileri paralı hale getirmek için anlaştı.

2019 yılından itibaren birçok dizinin ücretli izleneceği, onlarca dizinin ise ekrandan kalkacağı iddia edildi.

Konuyu ilk olarak Demirören Grubu İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal dile getirmiş ve “Televizyon izlemek ücretli olmalı” demişti.

Haberler.com’da yer alan iddiaya göre, dizi sürelerinin giderek artması ve her gün her kanalda birden fazla dizinin yayınlanması üzerine medya patronları düğmeye bastı ve ortak karar almak için bir araya geldi.

Yine 2019 yılının başında uygulamaya geçeceği iddia edilen haberlere göre her kanalda sadece bir dizi yayınlanacak. Yani her kanal kendi belirlediği dizi dışında başka hiçbir diziyi aynı gece art arda yayınlamayacak. Her kanalın günlük sadece bir dizi yayınlama hakkı olacak.

Ortaya atılan iddialardan dikkat çeken bir diğerine göre de dizilerin bir çoğu 2019 yılının Ocak ayından itibaren bir bir ekrandan kaldırılacak.

2019 yılından itibaren her kanalın ücretli platformu olacak ve sevdiği diziyi takip etmek isteyen izleyici kanala üye olup belirli bir ücret karşılığında diziyi izleyebilecek.

Eğer medya patronlarının masasında olan bu anlaşma onaylanırsa izleyici ücretsiz kanallarda en fazla günde bir dizi izleyebilecek. Diğer diziler ücret karşılığında izlenebilecek.

Medya

‘Berat Beyin Adamları’na ne olacak

Cumhuriyet yazarı Terkoğlu, Berat Albayrak’ın referansıyla devlet kadrolarına atananlar için, “Meselenin kişi değil, bir düzen olduğunu anlama zamanı” ifadelerini kullandı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak geçen pazar akşamı sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile görevini bıraktı. Erdoğan’ın, damadının istifasını 27 saat sonra kabul ettiği açıklandı.

1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde milletvekili olarak meclise giren Albayrak, 2015-2018 yılları arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev aldı. 10 Temmuz 2018’den 10 Kasım 2020 tarihine kadar da Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini yapan Albayrak’ın devletin çeşitli kadrolarına yerleşen tanıdıklarına referans olduğu basında ve sosyal medyada sık sık yer aldı. Şimdi merak edilen konulardan biri de Albayrak’ın referansı ile işe girenlere ne olacağı.

ALBAYRAK GÜCÜNÜ VE ETKİSİNİ BÜYÜTTÜ

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Terkoğlu da bugünkü yazısında ‘Berat Albayrak’ın adamlarını’ kaleme aldı.

Normal şartlarda bir ekonomi bakanının Türkiye’yi taşıması gerektiğini söyleyen Terkoğlu, Berat Albayrak’ın kendisini Türkiye’ye taşıttığı söyledi. Terkoğlu, Ülke yoksullaşırken, işsizleşirken, üretimsizleşirken, borçlanırken, parası değersizleşirken Albayrak’ın kadrolarını, gücünü, etkisini büyüttüğünü yazdı.

İşte o Terkoğlu’nun “Berat Bey’in adamları” yazısı: “Atina’da çalışan bir arkadaşım var. Büyükelçilikte işi gücü oluyor. Bir gün bana sordu: Basın müşaviri bana çok tanıdık geliyor, sürekli de “Berat Bey” diye konuşuyor, kim acaba? “Allah, Allah, Dışişleri’nde de mi” dedim haliyle. Merak edip baktım. “Yok artık” dedim. A Haber’de sürekli muhalefete, liderlerine, partilerine söven meşhur sunucu, devletin büyükelçiliğinde basın müşaviri olmuş. Üstelik neredeyse savaşa giden bir kriz yaşadığımız Yunanistan’da. Bir iş bulacağız diye yıllarca okul okuyan çocuklara acıyıp söyleniyorum: Devlet mi, Berat Bey’in telefon fihristi mi?

Başsavcıya bakıyorum onun, Varlık Fonu’na bakıyorum onun, medya imparatorluğuna bakıyorum onun.

21 Haziran’da “amiral gemisi” denilen gazeteyi okudunuz mu? Ne Cumhurbaşkanı ne Meclis Başkanı… Babalar günü vesilesiyle “Berat Bey’in babası”yla özel röportaj yapılıyor. Oysa yıllardır yazdıkları, çizdikleriyle İslamcı kesimin saygı duyduğu Sadık Albayrak’ın buna ihtiyacı yok. Yapanların derdi belli, “Berat Bey” sevinsin.

Cumhuriyetten bile daha eski Hazinenin çalışanlarıyla konuşuyorum. Artık devletin bürokratları yok, “Berat Bey’in danışmanları, Berat Bey’in yardımcıları, bir de Berat Bey’in danışmanlık aldığı şirketler var” diyerek isim isim sıralıyorlar.

Futbol kavgalarına bakıyorum. Tribünlerden hakem tartışmalarına kadar “Berat Bey” işin içinde.

İktisatçı olmak gerekmez. Ekonomiyi genel kültür düzeyinde bilen biri bile enerjisiyle, ara mallarıyla ithalata bağlı bir ekonomide döviz artışının halkın cebine yansıyacağını bilir. Simit fiyatı dahi dövizle bağlantılıdır. Albayrak gülerek “size ne döviz artışından” diyerek ekonomiyle bağlarının koptuğunu da gösterdi.

Cumhurbaşkanı’nın dünkü açıklamaları Berat Albayrak döneminin en azından bir süre bittiğini gösteriyor. Asıl konuşacağımız ise yeni başlıyor. Cumhuriyet döneminin belki de en başarısız Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, Cumhurbaşkanı’nın damadı olma avantajını da kullanarak medyadan diplomasiye, adliyeden bürokrasiye kadar yarattığı yönetim şeklini nasıl bitireceğiz? Devlet bürokratı yerine “Albayrak’ın adamı” olarak ülkeye saçılmış unsurlardan devleti nasıl arındıracağız?

Dersler bitti. Karneler dağıtıldı. ‘Okul benim’ diyen cüsseli çocuk sınıfta kaldı. Onun gidecek yeri çok. Geride kalanlar için ise meselenin bir kişi değil, bir düzen olduğunu anlama zamanı.”

TÜGVA ve Milat Gazetesi’ne kayyum torpili

Okumaya devam et

Medya

Gazeteci Erkan Akkuş hakkında 15 yıl hapis talebiyle dava açıldı

İzmit’te gözaltına alınan gazeteci Erkan Akkuş hakkında örgüt üyeliği iddiasıyla 15 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı. Silivri Cezaevinde tutulan Akkuş, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacak.

BOLD – İzmit’te 21 Ağustos’ta gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Bugün TV Haber Müdürü Erkan Akkuş hakkında iddianame düzenlendi. İddianamede, Akkuş’un örgüt üyeliği iddiasıyla 15 yıla kadar hapsi isteniyor. Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan Akkuş, ifadesinde terör örgütü üyeliği iddiasını reddetti.

Adalet Bakanı Gül yargıyı uyardı!

Okumaya devam et

Medya

İstifa haberi Albayrak yandaşlarını hareketlendirdi: Sen gidersen…

Güneş Gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, Berat Albayrak’ın istifa açıklaması sonrası yaptığı paylaşımda: “Sen gidersen bu finansal devrim yolda kalır” ifadelerini kullandı.

BOLD – Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya hesabından, kabinedeki görevinden istifa ettiğini açıkladı. Şu ana kadar istifa haberi resmi bir açıklama ile doğrulanmadı. Henüz resmi bir açıklama yapılmamışken Güneş Gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı’dan istifayı doğrular nitelikte bir paylaşım geldi.

YAPMA BERAT BEY

Albayrak’ın istifa ettiği iddiasıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Kütahyalı: “Yapma Berat Bey. İstifanı geri al lütfen…Bu iktisadi devrim çok meşakkatli, çok zor olacak diye telefonda konuşmuştuk. Sen gidersen bu finansal devrim yolda kalır. Yine eski düzene dönülebilir. Türkiye anti-ithalat ve imalat-ihracat devrimini yapmak zorunda. Görevini bırakma” dedi.

REDDEDİNİZ

Süleyman Soylu’nun, ilk sokağa çıkma yasağı sonrası istifasını hatırlatan Kütahyalı: “Başkanımız Erdoğan… Lütfen aynen 12 Nisan Süleyman Soylu olayında yaptığınız gibi bu istifayı kabul etmeyiniz. Bu istifa kabul edilmemelidir. Türkiye cari açık belasından Berat Albayrak devrimiyle kurtulma yoluna girmişti. Bu yoldan geri dönülmemeli Sayın Başkan. Reddediniz” ifadelerini kullandı.

Berat Albayrak istifa mı etti hesabı mı çalındı? At izi it izine karıştı

Okumaya devam et

Popular