Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Seçim İstanbullu sürücülere yaradı: Ceza affından sonra ikinci köprüde kamyonetlere özgürlük

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki kamyonet, panelvan ve minibüs yasağı kaldırıldı.

Dingil mesafesi 3,19 metre ve üzeri olan taşıtlara Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçiş yasağını ihlal ettikleri gerekçesi ile kesilen cezalar geçen hafta affedilmişti.

Şimdi de uygulamada eskiye dönüldü. Minibüs, panelvan, kamyonet ve minibüsler gibi 2’nci sınıf taşıtlara ikinci köprü tekrar açıldı.

YILDIRIM AFFI

İstanbul Boğazı’nda birinci ve ikinci köprülerden 2 Kasım 2016’dan bu yana yasak olduğu halde geçen taşıtlar adına ödenmiş cezaların da iade edileceği açıklanmıştı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım’ın teklif ettiği tek maddelik değişiklik kabul edilmişti. Bu yüzden affa “Yıldırım affı” denildi.

3’ÜNCÜ KÖPRÜYÜ KULLANABİLİYORLARDI

Aks aralığı 3,19 metrenin üstündeki ticari araçların ikinci köprü yerine üçüncü köprüyü (Yavuz Sultan Selim Köprüsü) kullanması gerekiyordu.

Ancak yasak kararına dair gerekli bildirim yapılmaması nedeniyle araçlar ikinci köprüden geçmeye devam etti. Bu nedenle de sürücülere binlerce lirayı bulan cezalar kesildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hükümeti 31 Mart’ta yapılacak seçim öncesinde İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı için aday gösterdiği TBMM Başkanı Binali Yıldırım’a oy toplamak için bir haftanın içinde ikinci af düzenlemesini gitti.

Kamyonet, panelvan ve minibüs gibi ikinci sınıf araçlar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü kullanabilecek.

Köprüden geçen 103 lira, geçmeyen 185 lira ödeyecek!

Gündem

Korkunç iddia! Marttan bu yana koronavirüsten ölen 40 bin kişi gizlendi

Solunum ve göğüs hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Elif Dağlı, salgının Türkiye’de görülmeye başlandığı Mart ayından bu yana 53 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

BOLD – Pandeminin resmi açıklamalara göre, Türkiye’de görülmeye başladığı Mart ayından bu yana açıklanan vaka ve vefat sayıları tartışma konusu. Meslek örgütleri özellikle de Türk Tabipler Birliği (TTB), hükumetin halktan gerçek rakamları sakladığını iddia ediyor.

Üstelik belediyelerin açıkladığı bulaşıcı hastalıktan ölenlerin sayısı da iddiaları destekliyor.

Öte yandan KRT televizyonuna konuk olan, göğüs ve solunum hastalıkları uzmanı doktorların kurduğu, Türk TORAKS Derneği Üyesi Prof. Dr. Elif Dağlı da Türkiye’de koronavirüs salgını sonrası yaşanan ölümlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

BİZ ARTI ÖLÜMLERE BAKIYORUZ

Mart – Mayıs arasında İstanbul’da 4 bin 500 ölüm saptadıklarını belirten Dağlı: “2 bin 700’ü bunun açıklanamaz yani bildirilmemiş ölümdü. Sayılar giderek arttı tabi. Bugün Türkiye’de toplamda yapılmış birçok artı ölüm çalışması var. Arkadaşlarımızın hesaplarına göre Mart’tan itibaren 53 bin kişinin vefat ettiğiyle ilgili bilgiler var. Belediyelerin yaptığı çalışmalarda şu şekilde ortaya çıkıyor; Bulaşıcı hastalık.
Biz sadece artı ölüme bakıyoruz. Belediye çok net olarak nedensel ölümleri gösteriyor. Bulaşıcı hastalıkla ilgili kaybedilmişleri gösteriyor. ”

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs veirlerine göre ise Türkiye’de koronavirüsten ölenlerin toplam sayısı 13 bin 936.

Burdur E Tipi Cezaevinde 22 koronavirüs vakası

 

Okumaya devam et

Gündem

İmamoğlu’na suikast istihbaratı 15 gün önce İçişlerine ulaştı

İçişleri Bakanlığı yetkilileriyle yaptığı görüşmeyi katıldığı Halk TV’deki canlı yayındaki programda anlatan İsmail Saymaz, suikasta dair istihbari bilgilerin 15 gün önce bakanlığa ulaştığını söyledi.

BOLD – Gazeteci İsmail Saymaz, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast ihbarı ile ilgili İçişleri Bakanlığı yetkilileri ile görüştüğünü söyledi. Saymaz görüşmenin detaylarını Halk TV’de Gürkan Hacır’ın sunduğu Şimdiki Zaman Siyaset programında anlattı.

İstihbari duyum alındığını söyleyen Saymaz, “Uyarı yapıldığını söyledi. Ani bir şey değil. Genel bir duyum olarak ilettiler” ifadelerini kullandı.

Yetkililerin eline 15 gün önce bir istihbari not ulaştığını doğrulayan Saymaz, doğrudan bir suikast olgusu olmadığını belirten bakanlık yetkilileri, sadece Ekrem İmamoğlu’nun isminin geçmediğini ve farklı isimlerin de istihbari notta yer aldığını açıkladı.

Türkeş’in oğlu MHP yönetimi topa tuttu

Okumaya devam et

Gündem

Ekrem İmamoğlu’na suikast son anda önlendi

Odatv, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu öldürmek için harekete geçen IŞİD’li suikastçilerin son anda yakalandığını iddia etti.

BOLD – IŞİD militanlarının İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu öldürmek için harekete geçtiği iddia edildi.

İddianın sahibi Odatv, İmamoğlu’nun tüm koruma ekibinin İçişleri Bakanlığı tarafından uyarıldığını yazdı. Korumalardan herhangi bir şüpheli durumla karşılaşılırsa veya tedbir alınabilmesi için takviye kuvvete ihtiyaç olunursa acilen bilgilendirilmesi istenildi.

İmamoğlu’na da bilgi verildiğini belirten site eski bir İçişleri Bakanının suikast iddiasını doğruladığını yazdı. Ciddi iddialar üzerine İçişleri Bakanlığı ve Valilikle koordine olunarak güvenlik çemberi yeniden ele alındı.

İstanbul Valiliği emriyle Ekrem İmamoğlu’nun koruma sayısı da artırıldı. Odatv, İmamoğlu’na suikast girişiminde bulunmak için görevlendirilen IŞİD militanlarının son anda yakalandığını belirtti.

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Okumaya devam et

Popular