Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Medyada yaprak dökümü: Flash TV haber programlara son verdi, 1 gazete ve 1 dergi daha kapandı

Flash TV kriz sebebiyle haber programlarına son verdi.

Ekonomik krizi en fazla hisseden sektörlerin başında medya geliyor. Dövizdeki artışla birlikte kâğıt maliyetleri ikiye katlanan medya sektörü, ayakta durmakta zorlanıyor. Habertürk ile Vatan gazetelerinden sonra 1 gazete ve 1 dergi daha kapandı.

FLASH TV, TÜRKSAT KİRASINI VAKTİNDE ÖDEYEMEDİ

Medyada hemen her gün süreli yayınların kapandığı, büyük grupların televizyon kanalı kapattığı haberleri geliyor. Flash TV haber programlarını yayından kaldırdı. Kanaldan yapılan açıklamada, “Son günlerde yaşanan gelişmeler nedeniyle Flash TV yönetimi Gerçek Gündem ve Gece Hattı programlarını yayından kaldırmıştır.” denildi.

Gece Hattı programını Gökhan Taşkın, sabah kuşağında yayınlanan Gerçek Gündem programını ise Yılmaz Tunca hazırlayıp sunuyordu.

Uydu kirasını vaktinde ödeyememesi sebebiyle dün Flash TV’nin ekranı karardı. Bugün ücret yatırıldı ve ekran yeniden açıldı.

DEMİRÖREN GRUBU 15 YILLIK DERGİYİ KAPATTI

15 yıldır düzenli olarak yayınlanan Güncel Hukuk Dergisi, 175’inci sayısıyla okurlarına veda edeceğini duyurdu.

Yayın Yönetmeni Prof. Dr. Köksal Bayraktar, 2004 yılı ocak ayından beri yayınlanan derginin 175’inci sayıyla birlikte yayın hayatına veda edeceğini duyurdu.

Doğan Yayın Holding’e bağlı olan Doğan Burda grubunun yayıncısı olduğu dergi, Doğan Holding’e bağlı basın kuruluşlarının Demirören Grubu’na satışı sonrası kapatılma iddialarıyla gündeme gelmiş ve ilk defa 2 aylık periyod içerisinde yayınlanmıştı.

Ancak gelen tepkiler üzerine derginin yayına devam edeceği duyurulmuştu.

KRİZ, ‘AÇIK MERT KORKUSUZ’U DA GÖTÜRDÜ

“Açık Mert Korkusuz (AMK)” isimli spor gazetesi, 2012 yılında başladığı yayın hayatına 4 Ocak 2019 tarihi itibarıyla son veriyor. Gazetenin ilk nüshası 9 Haziran 2012 tarihinde yayımlanmıştı.

İsmi ve kısaltması sebebiyle eleştiri konusu olan gazetenin kapanması sonrası çok sayıda gazeteci işsiz kalacak.

İFLASLAR HABERTÜRK VE VATAN GAZETELERİ İLE BAŞLAMIŞTI

Medyada yaprak dökümü geçen yıl Ciner Grubu’nun Habertürk gazetesini, Demirören Grubu’nun da Vatan gazetesini kapatmasıyla su yüzüne çıkmıştı. Ekonomi gazetesi Dünya ise sayfa sayısını 24’ten 12’ye düşürmüştü.

Ferit Şahenk’e ait Doğuş Medya Grubu ise spor kanalı NTVSpor’un yayınına son vermiş. Yine grup bünyesindeki Kral TV’yi de kapatma kararı aldı.

Medyada kriz: Altyazı dergisi Ocak 2019 sayısını yayımlayamadı

Medya

Canlı yayında annesinin vefat haberini aldı

Halk TV’deki yayında annesinin vefat haberini alan sunucusu Fatih Ertürk, İyi Partili İsmail Tatlıoğlu ve gazeteci Necdet Saraç’ı ağırladığı programı terk etmek zorunda kaldı.

BOLD – Halk TV sunucu Fatih Ertürk canlı yayın sırasında acı bir haberle sarsıldı. İyi Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu ve gazeteci yazar Necdet Saraç’ı konuk alan Ertürk, canlı yayında annesinin vefat ettiği haberini aldı.

Duygu dolu anlar yaşayan Ertürk: “Aslında tabi yayın devam edecek ama ben öbür kısmında yokum çünkü annemi kaybettim. İyi akşamlar” diyerek yayını sonlandırdı. Ertürk’ün gözyaşlarına zor hakim olduğu görüldü.

Ertürk’ün ardından yayına bir başka sunucu ile devam edildi.

Meclis’te polis gerginliği: Meclis’e nasıl müdahale edebilir?

Okumaya devam et

Medya

Türk medyasının halinden sorumlu olduğunu söyleyen ROK kendisine bela okudu

İskoç aktör Sean Connery’in ölümünü işlemeyen medyaya kızan Rasim Ozan Kütahyalı, Türk medyası için, “Ne kadar da içe kapalı, boğucu” ifadelerini kullandı.

BOLD – James Bond’u ilk canlandıran Sir ünvanlı İskoç aktör Sean Connery, yaklaşık 3 hafta önce hayatını kaybetti. Ölüm haberini yeni duyan Güneş gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, sosyal medya hesabından öz eleştiride bulundu. Ünlü aktörün ölüm haberi üzerinden, Türk medyasının içe kapanıklığından şikayet eden Kütahyalı bu vazitetten kendisinin de sorumlu olduğunu söyledi.

İÇE KAPALI BOĞUCU

Kütahyalı’nın sosyal medya hesabından Sean Connery’nin ölümü ile ilgili yaptığı paylaşım şöyle: “Efsanelerin efsanesi büyük aktör Sean Connery 22 gün önce 31 Ekim 2020’de vefat etmiş ve benim şimdi Apple TV sayesinde haberim oldu. Allah benim belamı versin. Türk basınında da 1 yazı bile çıkmamış. Ne kadar da içe kapalı, boğucu bir medya ortamı. Ben de mesulüm bu vaziyetten.”

Erdoğan’dan konuşmasını alkışlamayan AKP’lilere sitem: Heyecan görmüyorum

Okumaya devam et

Medya

Amberin Zaman’ın annesi vefat etti: Annemi uğurlamak istiyordum

Hakkında açılan soruşturmalar nedeniyle yurtdışında yaşamak zorunda kalan Gazeteci Amberin Zaman’ın annesi Vasfiye Kalmuk, hayatını kaybetti. Annesinin Türkiye’deki cenazesine katılamayan Zaman, “Anneme sarılmak, koklamak ve uğurlamak istiyordum. Yaşattığınız zulümler, kararttığınız hayatlar, Allah sizleri affetsin. Kulların affetmesi çok zor” diye yazdı.

BOLD – Gazeteci Amberin Zaman, annesi Vasfiye Kalmuk’un vefat haberini sosyal medyadan duyurdu.

Yurtdışında olduğu için cenaze törenine katılamayacak olan Amberin Zaman, paylaştığı mesajında iktidara ve zulüm edenlere tepkisini gösterdi. Zaman, “Anneme sarılmak, koklamak ve uğurlamak istiyordum” dedi.

ALLAH BÜYÜK SİZLER İSE ZAVALLISINIZ

Zaman, şunları yazdı: “Sürekli Allah’ı ağızına alıp sürekli büyük günahlar işleyen sizler, bir gün vicdanınızla baş başa kalacaksınız. Kaldıysa vicdan tabii Allah sizleri ıslah etsin. Yasattığınız zulümler, kararttığınız hayatlar, Allah sizleri affetsin. Kulların affetmesi çok zor. Annemi kaybettim birkaç saat önce. Söyleyecek o kadar çok şey var ki. Benim mağduriyetim bir hiç yaşanan onca acı ve zulüm karşılığında. Allah Büyük. Sizler ise zavallısınız. Zavallı. Coğrafyamızın insanları, bir kez daha ne kadar içten ne kadar şefkatli olduğunuza tanık oldum.”

Davutoğlu’ndan Bahçeli’ye yolsuzluk eleştirisi: Saatini 17.25’e ayarlamıştı şimdi susuyor!

 

Okumaya devam et

Popular