Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Ayasofya’da bale figürü fotoğrafına inceleme

Türkiye’nin hafta sonu gündemine ilginç bir olay damgasını vurdu.  5 Ocak günü Ayasofya Müzesi’nde düzenlenen etkinlikte bir kadının bale dans figürü “spagat” yaptığını gösteren fotoğrafların sosyal medyada yayınlanması tartışmalara sebep oldu.

FOTOĞRAFI LEYLA ALATON PAYLAŞICA BİRANDA HEDEF OLDU

Ayasofya Müzesi’nde düzenlenen etkinliğe katılan iş kadını Leyla Alaton, dans gösterisini sosyal medya hesabından paylaşmasının ardından tartışma başladı.

Ayasofya’nın bir ibadethane olduğunu ifadede eden bazı sosyal medya kullanıcıları, yapılan hareketin değerlere saygısızlık olduğunu belirtti.

Yapılan dans hareketinin eleştirilmesine karşı çıkan diğer sosyal medya kullanıcıları ise olayın abartıldığını ve fotoğraf üzerinden provoke amaçlı paylaşımların yapıldığını iddia etti.

AYASOFYA MÜZESİ’NDEN GECE YARISI AÇIKLAMA

Konuya ilişkin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından inceleme başlatıldığı öğrenildi.

Ayasofya Müzesi’nin resmi twitter hesabından açıklama yapıldı. Mevzuat gereği turizm firmalarından gelen talepler doğrultusunda akşam saatlerinde özel açılışlar gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada, “Nitekim 05 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşen akşam açılışında, ziyarete gelen bir bayan tarafından, bir bale hareketi olan ‘spagat’ figürü müze içerisinde yapılmış ve diğer ziyaretçiler tarafından fotoğrafı çekilmiştir. Bu husus sosyal paylaşım sitelerine yansımış ve tarafımızca konu hakkında gerekli incelemeler başlatılmıştır.” denildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı da söz konusu açıklamayı resmi Twitter hesabından da müzenin açıklaması retweet edildi.

LEYLA ALATON HESAPLARINI KORUMA ALTINA ALDI

Ayasofya Müzesi’ndeki gündem olan dansın fotoğrafı ilk olarak Leyla Alaton’un Instagram hesabından paylaşıldı.

Alaton, fotoğrafın altına ““Müzede bir gece. 150 kişilik bir grup halinde @saffetemretonguc ile Ayasofya’yı geceleyin dolaşmak bir ayrıcalık. İyi ki bu kadar özel bir şehirde yaşıyoruz dediğim gecelerden birini dostlarla paylaşmaca.” diye yazdı.

Hükümete yakınlığıyla bilinen yayın organları ve sosyal medya hesapları, söz konusu paylaşım hakkında sert eleştirilerde bulundu. Bakanlık tarafından inceleme başlatılması üzerine Leyla Alaton, Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Leyla Alaton üzgün olduğunu ve değerlere saygısızlık amacı taşıyacağını düşünemediğini ifade etti. Alaton yapılan sert yorumlar üzerine sosyal medya hesaplarını koruma altına aldı.

Genco Erkal: Türkiye’de padişahlık kuruldu, Saray’da hallediliyor her şey

Gündem

Yeni sokağa çıkma yasakları geliyor: Haftasonu tam haftaiçi geceleri

Koronavirüs için yeni tedbirlerin alınacağını söyleyen gazeteci Candaş Tolga Işık, haftasonları tam kapanma, haftaiçi ise geceyle sınırlı sokağa çıkma yasağı geleceğini söyledi.

BOLD – Koronavirüs salgınında can kayıpları ve yeni vaka sayılarında her gün yeni bir rekor kırılıyor. Hafta başı yapılacak Kabine toplantısı sonrası, Bilim Kurulunun tavsiye kararları doğrultusunda bir dizi yeni koronavirüs tedbirinin açıklanması bekleniyor.

YIL SONUNA KADAR

Bu tedbirle ilgili gazeteci Candaş Tolga Işık, sosyal medya hesabından bazı duyumları paylaştı. Işık, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “HükUmet yarın yıl sonuna kadar uygulanacak yeni tedbirler almaya hazırlanıyor. Birçok önlem var masada son kararı kabine verecek ama blok bir sokağa çıkma yasağından ziyade haftasonları TAM kapanma, haftaiçi ise geceyle sınırlı sokağa çıkma yasağı ihtimali daha güçlü görünüyor.”

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da son günlerdeki konuşmalarında yeni tedbirler alınacağına dair sinyaller verdi.

Koronavirüsten bugün 185 kişi yaşamını yitirdi

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüsten bugün 185 kişi yaşamını yitirdi

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün 185 kişi hayatını kaybetti, yapılan testler sonucu da 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün 185 kişi hayatını kaybetti, yapılan testler sonucu da 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi. Böylece, Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 13 bin 558’e yükselirken toplam vaka sayısı da 494 bin 351 oldu.

Bugün iyileşen 4 bin 15 kişiyle birlikte toplam iyileşen hasta sayısı 400 bin 242’ye yükseldi. Toplam hastalarda zatürre oranının yüzde 3.4, toplam ağır hasta sayısının ise 5 bin 11 olduğu açıklandı.

verileri sosyal medyada hesabından değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Bugün 6.439 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısı artmaya devam ediyor. Bu yükü başarıyla göğüsleyen sağlık çalışanlarımıza destek olun. Tedbirlere daha sıkı uyarak mücadeleye güç katın” dedi.

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Okumaya devam et

Gündem

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Eskişehir’de esnaf ziyareti yapan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf, “Vergileri ödeyemiyoruz, kiraları ödeyemiyoruz, çıldırdık artık” diyerek oynamaya başladı.

BOLD – DEVA Partisinin Eskişehir il kongresi için şehre giden Genel Başkan Ali Babacan, Odunpazarı’nda esnafı ziyaret etti. Babacan ziyaret sırasında ilginç bir sürprizle karşılaştı.

Ziyaret sırasında bir esnaf, Babacan’ı karşısında görünce oynamaya başladı. Oyun havası eşliğinde oynayan esnaf ekonomik krizden dert yandı.

Dertli esnaf kendisine doğru gelen Ali Babacan’a “Vergileri ödeyemiyoruz, kiraları ödeyemiyoruz. Çıldırdık artık” dedi.

Esnaf, Babacan’ı da karşılıklı oynamaya davet etti.

AKP’li Çamlı’nın babası, ecdat yadigarı çeşmeyi söktürüp yerine apartman dikmiş

Okumaya devam et

Popular