Bizimle iletişime geçiniz

BOLD ÖZEL

AKP’nin torpil karnesi bir hayli kabarık

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)’nin, torpil karnesi bir hayli kabarık. AKP’nin referansı olmadan işe girmek neredeyse imkansız.

AKP’nin, işe alımlarda sözlü sınav şartını yazılı sınavın önüne geçirmesi, torpil iddialarının artmasının en önemli nedeni. İşe alınacakların listelerinin AKP il ve ilçe teşkilatlarınca hazırlandığı iddialar arasında. Bu nedenle iş arayan herkes önce AKP’nin kapısını çalmak zorunda.

TORPİL’E AYETLİ KILIF

AKP eski Miletvekili Mehmet Metiner’in, “Biz inançlı insanlarız değil mi; Cuma namazına gittiğimizde her hafta hutbede ‘akrabalarını koru kolla’ ayeti okunur” sözleri ile Kur’an ayetlerini torpile gerekçe yapması bir hayli gündem olmuştu.

İşte torpil iddialarına bazı örnekler:

DİLEKÇE İLE TORPİL TALEBİ

AKP Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül’ün, partisinin Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın’dan zabıt katipliği sınavına girecek olan bir aday için ‘yardım’ talebinde bulunduğu ve Taşkın’a bu talebini dilekçeyle ilettiği ortaya çıktı.

TORPİL TALEBİ CHP’Lİ VEKİLE GİTTİ

AKP Darende İlçe Başkanı Süleyman Şimşek’in memuriyet sınavına giren yakınının atanmasına ilişkin ricasını içeren faks, AKP Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı yerine yanlışlıkla CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen’e gitti.

YAZI BDP’Lİ ÜYEYE GİDİNCE

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın bir yakınının işe alınması için RTÜK’e yazdığı torpil yazısı BDP’li RTÜK üyesi Ahmet Yıldırım’a gitti. Resmi yazı ile torpil talebi ortaya çıkmış oldu.

ERDOĞAN DAMADINI BAKAN YAPTI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak, önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ardından da Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirildi.

KAVAKÇI, BAKAN’IN ELTİSİ

Başörtüsü nedeniyle TBMM Genel Kurulu’nda yemin etmesine izin verilmeyen Merve Kavakçı, Kuala Lunpur Büyükelçisi olarak atandı. Merve Kavakçı, Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın eltisi.

KIZI CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI OLDU

Halen Kuala Lumpur Büyükelçisi görevinde bulunan Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı ise, Cumhurbaşkanı başdanışmanı oldu.

BAKAN’IN KARDEŞİ GENEL MÜDÜR

AKP’li eski Bakanlar Selma Aliye Kavaf ile Sema Ramazanoğlu’nun kardeşi Yaşar Elmas Bostancı, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne atandı.

BAKAN’IN KARDEŞİ MÜSTEŞAR YARDIMCISI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın, bir kardeşi aynı bakanlıkta müsteşar yardımcısı oldu, diğer kardeşi bir kardeşi Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (BTK) Başkanlığı’nı yürüttü.

ERDOĞAN’IN KUZENİ DANIŞTAY ÜYESİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kuzeni İbrahim Er, Danıştay üyeliğine atandı. 2000 yılına kadar öğretmenlik ve okul müdürlüğü yapan Er, Erdoğan’ın başbakanlığıyla birlikte kariyer basamaklarını tırmanmaya başlamıştı.

ADAY BİLE DEĞİLDİ REKTÖR OLDU

Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne aday dahi olmayan Prof. Mehmed Özkan’ı atadı. Özkan, AKP Eskişehir Milletvekili ve MKYK Üyesi Prof.Emine Nur Günay’ın kardeşiydi.

EŞİ TİKA BAŞKANLIĞI YAPTI

AKP Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam’ın eşi Serdar Çam da Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığı yaptı.

REKTÖR EŞİNİ ENSTİTÜ SEKRETERİ YAPTI

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Bağ, Bereketli İmam Hatip Ortaokulu’nda öğretmen olarak görev yapan eşi Derya Bağ’ı, Pamukkale Üniversitesi İslami İlimler Enstitüsü’ne Enstitü Sekreteri olarak atadı.

29 ADAYI ELEYEREK OĞLUNU ALDI

Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ömer Pakiş’in oğlu, Halit Ziya Pakiş, ALES ve yabancı dil sıralamasında 31 kişilik listede 29. sırada yer almasına rağmen, İlahiyat Fakültesine araştırma görevlisi olarak girdi.

BOLD ÖZEL

Anne öldü, baba 4 yıldır hapiste, geride ise 2 çocuk kaldı!

Dört  yıldır tutuklu olan edebiyat öğretmeni Yusuf Coşkun’un ALS hastası eşi Yeşim Coşkun, dün saat 15.00’te hayatını kaybetti. 18 ve 13 yaşında iki çocuk sahibi olan Yeşim Coşkun, bugün öğle vaktinde Ordu Yıldızlı Köyü’nde defnedildi.

SEVİNÇ ÖZARSLAN | BOLD ÖZEL 

Babaları yaklaşık 4,5 yıldır tutuklu olan Coşkun kardeşlerin annesi, ALS hastası Yeşim Coşkun hayatını kaybetti.

KOMADAYKEN ZİYARET EDEBİLDİ

Eşi hapse girdikten sonra Als hastalığına yakalanan 44 yaşındaki Yeşim Coşkun, uzun zamandır tedavi görüyordu. Tekerlekli sandalyeye mahkum olduktan sonra ‘Eşim beni bu halde görmesin’ diye hapisteki kocasını ziyarete gidemeyen Coşkun, 4-5 ay önce beyin kanaması geçirdi ve komaya girdi. Yusuf Coşkun, savcılığın özel izniyle eşini en son o zaman görebildi. Anneleri ölen, babaları da hapiste olan Coşkun çiftinin çocukları köyde artık anneanneleriyle yaşıyor.

Cemaat soruşturmaları kapsamında Ocak 2017’de tutuklanan Yusuf Coşkun (45) önce Bitlis Cezaevine gönderildi. Bir buçuk yıldır Diyarbakır Cezaevinde kalan Yusuf Coşkun, en son Bitlis Yavuz Sultan Selim Eğitim Kurumları’nda yöneticilik yapıyordu. 13 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan Coşkun’un Dosyası Yargıtay’da bulunuyor.

 

Okumaya devam et

BOLD ÖZEL

İşkencecilere hapiste bile boyun eğmeyen Şeref hoca koronavirüse yenildi

Koronavirüs vakalarıyla anılan 2 bin mahpusun kaldığı Kocaeli 2 Nolu T Tipi Cezaevinde kalan Bilgisayar öğretmeni 2 çocuk babası Şerif Vatansever 47 yaşında koronavirüsten yaşamını yitirdi. Koğuş arkadaşının, onun vefatı sonrası paylaştıklarıysa Şeref Vatansever’in maruz kaldığı işkenceyi gözler önüne serdi.

BOLD – Kocaeli Cezaevinde yakalandığı koronavirüs yüzünden kaldırıldığı hastanede tedavi gören bilgisayar öğretmeni Şeref Vatansever hayatını kaybetti.

47 yaşında hayatını kaybeden Vatansever’in kaldığı koğuşta mahkumların tamamının koronavirüse yakalandığı öğrenildi.

TABUTTA TAHLİYEYE SON

Cezaevleri İhlalleri adlı sosyal medya hesabı Vatansever’in vefat haberini şöyle duyurdu: “Kocaeli 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde Bilgisayar öğretmeni Şerif Vatansever koronadan 47 yaşında yaşamını yitirdi. Koğuşunun hepsi korona olan Şerif Vatansever bir haftadır tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Tabutta tahliyeye son verin!”

GECELER BUNA ŞAHİT

Vefat haberine gelen yorumlardan biri de Vatansever ile birlikte hapis yatan Cihat adlı kullanıcıdan geldi. Vatansever’in cezaevinde kaldığı süre boyunca da işkence gördüğünü anlatan koğuş arkadaşı şunları söyledi: “Kardeşim, Allah’ın huzuruna alnın ak yüzün pak olarak çıkacaksın. Beraber yattığımız 42 ay bunun şahididir… Mahkeme devam ederken koğuştan götürüldüğün ve bir hafta boyunca polisin elinde işkenceye maruz kaldığın o gün ve geceler buna şahittir. Bize de şefaatçi ol nolursun.”

Koronavirüsle anılan Kocaeli 2 Nolu T Tipi Cezaevinde bilanço ağırlaşıyor. Cezaevinde koronavirüs testi pozitif çıkan çok sayıda tutuklu olduğu öğrenildi. Bir aile yakınının iddiasına göre 300 kişi koronavirüs kaptı. Durumları ağır olan mahpuslar Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

“NE HASTANE NE CEZAEVİ SAĞLIKLI BİLGİ VERMİYOR”

Ağustos 2020’den beri Kocaeli 2 Nolu T Tipi Cezaevinde bulunan ve adının açıklanmasını istemeyen başka bir aile yakını, eşine 16 Nisan’da yapılan testin pozitif çıktığını söyledi.

Tüm koğuşun karantinaya alındığı belirten eş, “Ne hastane ne cezaevi sağlıklı bilgi vermiyor. Mektuplarım ulaşıyor mu onu dahi bilemiyorum. Eşimden gelen mektup belli ki hastalık öncesi tarihten ve eşimle ilgili haberleri yan koğuşlarında bulunan tanımadığım insanların yakınlarından almaya çalışıyorum. Her birimiz apayrı mağduriyet içerisindeyiz. 16.04.2021 tarihinden beri cezaevinin genelleme yaparak verdiği bilgiler dışında bir bilgi alamıyor, aksine telefonlar yüzümüze kapanıyor. 2000 kişiyi aşkın cezaevinde bu ne salgın, bu ne sorumsuzluk, tutuklu yakınlarına bu ne saygısızlık.” dedi.

17 GÜNLÜK EVLİYDİ

Eşi tutuklandığında henüz 17 günlük evli olduğunu söyleyen eş, “Bir gece gözaltı sonrası mahkeme denetimli serbestlik verdi. 4 saat sonrası evimize ve ailelerimizin evlerine eş zamanlı yapılan operasyon ile savcının kararı bozduğunu ve tutuklanma talebiyle cezaevine götürüldü. İlk mahkemede hüküm belli denerek 8 yıl 9 ay karar verildi. İstinaf direkt onayladı. Dosyamız Yargıtay’da.” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs Kocaeli 2 Nolu T Tipi Cezaevinde

Okumaya devam et

BOLD ÖZEL

Evindeki kitaplar suç sayıldı eşi ikiz bebeğini düşürdü

Öğretmen Sefa Gökalp, 17 -25 Aralık yolsuzluk operasyonları sonrası Hizmet Hareketi mensuplarına yönelik cadı avının ilk kurbanlarından. Devlet memuru değildi ancak zimmet suçlamasıyla tutuklandı. Evindeki kitaplar örgüt üyeliğine delil sayıldı. Tutuklandığında eşi yaşadığı üzüntüyle ikiz çocuklarından birini düşürdü.

BOLD ÖZEL – 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasının ardından Hizmet Hareketi mensuplarına yönelik başlatılan cadı avının ilk mağdurlarından Sefa Gökalp hukuksuz şekilde tutuklandı.

Gökalp ailesi 17-25 Aralık’la başlayan hukuksuz sürecin ilk kurbanlardan. Dershanede öğretmen olarak görev yapan Sefa Gökalp, devlet memuru olmamasına rağmen haksız bir şekilde zimmetine para geçirmekle suçlandı. Evinde arama yapıldı. Polisler evinde buldukları Fethullah Gülen’in kitaplarını terör örgütü üyeliğine delil saydı. Tutuklandı ancak delil yetersizliği sebebiyle 27 gün sonra tahliye edildi. Eşi, o tutuklandığı dönemde ikiz çocuklarına hamileydi. Yaşadığı üzüntünün etkisiyle ikiz çocuklarından birini düşürdü. İkinci çocuğu da erken doğumla hayata tutunabildi.

Sefa Gökalp, eşi ve çocuklarıyla.

KARDEŞİ DE DÜĞÜN GÜNÜ TUTUKLANDI

Cadı avı Sefa Gökalp ile sınırlı kalmadı. Hukuksuz gözaltı ve tutuklamalar tüm aileye sıçradı. Gökalp’in babası işten çıkarıldı. Eşinin ailesinden 2 kişi daha tutuklandı. Eşinin kız kardeşiyle evlenen Sefa Gökalp’in erkek kardeşi düğün sırasında tutuklanarak hapse konuldu.

YENİ BİR HAYATA TUTUNMAYA ÇALIŞIYORLAR

Eşi hakkında da yakalama kararı çıkarılınca Gökalp ailesi zor bir karar alarak çok sevdikleri vatanlarını terk etmek zorunda kaldılar. 2 çocuğuyla İsviçre’ye gelen Gökalp ailesi yeni bir hayata ‘merhaba’ dedi. Şimdi yeni bir düzen kurmaya çalışıyorlar.

En fazla KHK’lıyı bağrından çıkaran Kavşut Köyü belgesel oldu

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0