Bizimle iletişime geçiniz

Dünya

ABD Kongre Üyesi’nden Enes Kanter’e destek: Erdoğan tehlikeli biri

ABD Kongre Üyesi Peter King

Enes Kanter’e yönelik tehditlerle ilgili olarak TMZ Sports’a konuşan ABD Kongre Üyesi King, “Erdoğan polis devleti yürütüyor, şiddet uygulama kapasitesine sahip.” dedi.

ABD Kongre Üyesi Peter King, can güvenliğinden endişe ettiği gerekçesiyle Londra’ya gitmeme kararı alan Enes Kanter’e hak verdiğini belirtti. King, “Erdoğan tehlikeli bir insan. Türkiye’de olanlara dayanarak Kanter’in durumunu anlıyorum.” dedi. 

KANTER, CAN GÜVENLİĞİ NEDENİYLE LONDRA’YA GİTMEYECEĞİNİ AÇIKLADI 

NBA’de New York Knicks takımında oynayan Enes Kanter, takımının İngiltere’nin başkenti Londra’da Washington Wizards ile oynayacağı maça can güvenliği endişeleri ile katılamayacağını açıkladı.

Kanter, 17 Ocak’ta takımının Londra’da O2 Arena’da yapacağı karşılaşma sırasında New York’ta kalacak.

Kanter, ABD ve Kanada dışında başka bir ülkeye gidemeyeceğini çünkü bu ülkelerde can güvenliğinin olmadığını belirtmişti.


Londra’da hayatına kastedecek bir girişimin yapılmasının oldukça kolay olduğunu ifade eden Enes Kanter, “Orada birçok ajanları var. Orada beni kolayca öldürebileceklerini düşünüyorum. Bu çok çirkin bir durum olur.” demişti.

PETER KİNG: ERDOĞAN BİR POLİS DEVLETİ YÜRÜTÜYOR, KANTER’İN AİLESİ ZULME MARUZ KALDI  

TMZ Sports haber sitesine konuşan New York bölgesinden Cumhuriyetçi Partili Temsilciler Meclisi üyesi Peter King, Enes Kanter’in Londra’ya gitmeme kararını anlayışla karşıladığını söyledi.

KING: ERDOĞAN BİR POLİS DEVLETİ YÜRÜTÜYOR

Enes Kanter’e yönelik tehdidin detaylarını bilmediğini belirten Peter King, “Ama biliyorum ki Erdoğan bir polis devleti yürütüyor. Şiddet uygulama kapasitesine sahip. Eğer ister Knick oyuncusu olsun isterse de ABD’de çalışan başka birisi olsun, hayatının gerçek anlamda tehdit altında olduğunu düşünürse, neden başka ülkeye ya da geri Türkiye’ye dönmek istemediğini anlayabilirim. Ve yine, biz ona tam anlamıyla gerçek bir korumanın sağlanıp sağlanmadığından emin olmalıyız ve hislerine saygı duymamız gerekiyor.” dedi 

Kanter’in görüşüne saygı duyduğunu ifade eden Milletvekili Peter King, “Ailesi, zulme maruz kaldı, baskı altına alındı. Çok baskıcı bir topluluk. Erdoğan çok tehlikeli bir kişi… Türkiye’ye baktığımda Enes Kanter’in tedirginliğini anlayabiliyorum.” diye konuştu. 

TÜRKİYE, KANTER’İN PASAPORTUNU İPTAL ETTİ , YAKALAMA KARARI ÇIKARDI

Enes Kanter, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve Türkiye’de giderek artan insan hakları ihlalerini her platformda eleştiriyor.

Kanter’in Türk pasaportu 2017 yılında iptal edildi ve Türkiye, Enes Kanter için uluslararası yakalama kararı çıkardı.

Türkiye’nin pasaportunu iptal etmesi sebebiyle 2017 yılında Romanya’da kısa süre gözaltına alındı.

NBA yıldızlarından Kanter: ABD dışında kendimi güvende hissetmiyorum

Dünya

Eurovision Yarışması için geri sayım başladı: Oylama bu akşam!

Eurovision Çocuk Yarışması’nda nefesler tutuldu. Ukrayna Meridyen Okulu öğrencisi Oleksandr Balabanov, ‘Open – Açın’ isimli şarkısıyla pazar günü milyonların karşısına çıkacak. Oylama ise bu akşam başlıyor.

BOLD – Ukrayna Kiev’de bulunan Uluslararası Meridyen Okulu’nun 9’uncu sınıf öğrencisi Oleksandr Balabanov, bu yıl Eurovision Çocuk Yarışması’nda ‘Open – Açın’ isimli şarkısıyla Ukrayna için yarışacak. Balabanov, 2016-2019 yıllarında Amerika, Kanada, Brezilya ve Avustralya’da Uluslararası Kültür ve Dil Festivallerinde (IFLC) Ukrayna’yı temsil etti. Yıllarca müzik eğitimi alan ve güçlü bir sese sahip olan Balabanov, 29 Kasım’daki finalde kazanmak için sahneye çıkacak.

Oylamalar, 27 Kasım Avrupa saatine göre 21.00’den 29 Kasım saat 18.00’e kadar devam edecek. Pazar akşamı 18.00’de online başlayacak olan yarışmada tüm katılımcılar performanslarını sergiledikten sonra 15 dakikalığına ikinci bir halk oylaması daha yapılacak. Puanlamada oyların yüzde 50 etkisi olacak.

İşte oylamanın yapılacağı sitenin linki:

https://junioreurovision.tv/

Meridyen Okulu öğrencisi Oleksandr Eurovision’da Ukrayna’yı temsil edecek

Okumaya devam et

Dünya

Trump: Seçiciler Kurulu onaylarsa Beyaz Saray’ı terk edeceğim

ABD Başkanı ve Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump, Seçiciler Kurulunun Demokratların adayı Joe Biden’in ABD başkanlık seçimlerini kazandığını onaylaması halinde Beyaz Saray’ı terk edeceğini söyledi.

BOLD – ABD’de başkanlık seçimini kaybeden ve seçimlerde hile yapıldığını dile getiren Donald Trump, Beyaz Saray’ı terk edip etmeyeceği tartışmalarına son noktayı koydu. Seçim sonuçlarını belirleyen Seçiciler Kurulunun, kazananın Biden olmasını onaylaması durumunda görevi bırakıp, bırakmayacağı sorusuna Trump, “Seçiciler Kurulu, Biden’ın başkanlığını onaylarsa yanlış yapar ancak tabii ki Beyaz Saray’ı bırakırım” dedi.

TÖREN KONUSUNDA NET CEVAP VERMEDİ

Joe Biden’ın başkanlığının kesinleşmesi durumunda göreve başlama törenine katılıp katılmayacağı sorusuna Trump, “Bunun cevabını biliyorum ama şimdi bir şey söylemeyeceğim” şeklinde cevap verdi. Trump, Demokratların seçimlere hile karıştırdığı ve asıl kazananın kendileri olduğu iddialarını da yineleyerek, “Bildiğim bir şey var ki o da Joe Biden’ın gerçekte 80 milyon oy almadığı. Ayrıca Biden, Barack Obama’nın siyahi oy rekorunu da kıramadı” diye konuştu.

HAFTA SONU GEORGIA’DA MİTİNG YAPILACAK

Georgia’da ikinci tura kalan ve senatonun kontrolünün Cumhuriyetçilerde mi yoksa Demokratlarda mı olacağını belirleyecek seçimlere değinen Trump, Cumhuriyetçi senatör adayları için büyük ihtimalle cumartesi günü Georgia’da miting yapacağını duyurdu. ABD’de 3 Kasım’da yapılan 59. Başkanlık seçimlerini resmi olmayan sonuçlara göre 306 delegeyle Biden kazanmış, Trump ise 232 delegede kalmıştı. Seçimlerde hile olduğunu iddia eden Trump, seçim sonuçlarını kabul etmediğini açıklamış ve hukuki yollara başvuracağını belirtmişti.

Rus uzmanlardan korona aşısı uyarısı: Garanti yok, her yıl vurulmalı

Okumaya devam et

Dünya

Rus uzmanlardan korona aşısı uyarısı: Garanti yok, her yıl vurulmalı

Rus uzmanlardan koronavirüsle ilgili çarpıcı uyarı geldi. Aşı yapılsa dahi virüsün bulaşabileceğini söyleyen uzmanlar, gripte olduğu gibi her yıl aşı vurulması gerekebileceğine dikkat çekti.

BOLD – Geçen yıl Aralık ayında Çin’de ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınında vaka sayısı her geçen gün artıyor. 61.3 milyon kişiye bulaşan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1.4 milyonu geçti.

AŞI OLANLAR DA ENFEKTE OLABİLİR

Salgınla ilgili aşılar bulunurken, Rusya’dan salgınla ilgili çarpıcı bir açıklama geldi. Rospotrebnadzor Epidemiyoloji Araştırma Enstitüsü Direktör Yardımcısı Aleksandr Gorelov, aşı olmanın koronavirüse yakalanmayı önlemeyeceğini söyledi. Gorelov, “Aşı yaptıranlar enfekte olabilir, ancak hastalığın seyri farklı olur. Mutlak bir koruma yok, ancak aşılananlarda hastalık daha hafif ve komplikasyonsuz geçer” diye konuştu.

Chumakov Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nden Georgiy Ignatyev ise, koronavirüsün mevsimsel bir hastalığa dönüşebileceğini öne sürdü. Bu durumda gripte olduğu gibi her yıl aşı yapılması gerekeceğini belirten Ignatyev, “Virüsün değişim göstereceğini düşünürsek, koronavirüste de gripte olduğu gibi her yıl aşılama gerekebilir” dedi.

90’lara dönüşün bir ayağı daha tamamlandı: Bütçe’de en büyük pay ‘faiz’in

Okumaya devam et

Popular