Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

IŞİD’in “Konya emiri” emekli özel harekât polisiymiş

IŞİD'in "Konya emiri" olduğu iddia edilen bir kişinin emekli özel harekât polisi olduğu belirtildi.

Konya’da düzenlenen IŞİD operasyonunda gözaltına alınan ve örgütün “Konya emiri” olduğu iddia edilen bir kişinin emekli özel harekât polisi olduğu ortaya çıktı.

Geçen sene gözaltına alınan ve etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan bir IŞİD şüphelisinin verdiği adreslere operasyon düzenlendi.

Operasyonda M.A., S.A. ve B.S. isimli üç şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklandı.

Tutuklananlardan B.S.’nin emekli özel harekât polisi olduğu ve örgütün “Konya emiri” olduğu iddia edildi.

Türkiye’nin vermeyi reddettiği IŞİD militanını Avustralya vatandaşlıktan çıkarıyor

Gündem

Anadolu’da görülmesine mucize gözüyle bakılan kuşu Yozgatlı avcılar vurdu

Anadolu’da nesli tükendiği düşünülürken 22 gün önce Trabzon’da yorgun halde bulunduktan sonra bakımı yapılarak doğaya salınan yakalı toy kuşu, Yozgat’ta ölü bulundu.

BOLD – Türkiye’de en son 2013’te Konya’nın Karapınar ilçesi yakınlarında görülen yakalı toy kuşu, 20 Ekim günü Akçaabat’ta bitkin halde bulundu.

Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği tarafından kırmızı listeye alınan yakalı toy kuşu, kedilere yem olmaktan kurtarılarak kuş gözlemcileri aracılığıyla Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Takip cihazı takılan kuş, tedavisinin ardından 14 gün önce Gümüşhane’de yeniden doğaya salındı.

YOZGAT’TA VURULMUŞ HALDE BULUNDU

Uydu ve radyo frekanslarıyla takip edilen kuşun 4 gün boyunca 600 kilometre uzaklıkta sabit bir noktadan sinyal göndermesi üzerine harekete geçildi. Trabzon’da kuşun bakımını üstlenen doğa fotoğrafçısı Hakan Kahraman, sinyali takip ederek yakalı toy kuşunu Yozgat’ın Sorgun ilçesinde av tüfeğiyle vurulmuş halde ölü olarak buldu.

YENİDEN GÖRÜLMESİ MUCİZEYDİ

Kuşun bakımını üstlenen ve kuşa Lazize ismini takan Kahraman kuşun Türkiye’de yeniden görülmesinin mucize olduğunu söyleyerek şunları kaydetti: “2 gündür sinyal alamıyorduk ve peşine düştük. Dün ne yazık ki avcılar tarafından vurulmuş olarak bulduk. Üzüntümü anlatmaya kelimeler yetmiyor. Bizler bu eşsiz canlıları yaşatmaya çalışırken avcının biri bu güzelliği hiç çekinmeden öldürebiliyor. Ne yazık ki avcının biri bu mucizenin yaşamasına izin vermedi.”

Okumaya devam et

Gündem

Pelikan göçü başladı: Yalıyı boşaltıyorlar mı?

Pelikan örgütü olarak bilinen hükumete yakın medya ve sosyal medya hesaplarını kontrol eden Bosphorus Global’in Berat Albayrak’ın istifası sonrası yalıyı boşaltıkları konuşuluyor

BOLD – Berat Albayrak’ın istifası sonrası Pelikan Grubu olarak bilinen Bosphorus Global’in (Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi) Boğazdaki yalıyı boşalttığı iddia ediliyor.

Pelikancıların hükumete yakın medya ve sosyal medya hesaplarını kontrol ettiği öne sürülüyor. Berat Albayrak’ın da bu örgütü maddi olarak desteklediği ileri sürülüyordu.

Berat Albayrak’ın istifası sonrası gözler Bosphorus Global’e çevrildi. Sosyal medya fenomeni ‘Türkiye Gerçekleri’ adlı hesap Pelikancıların Boğazdaki yalıyı boşalttıklarını paylaştı.

Damadın ardından babası da istifa etmiş

Okumaya devam et

Gündem

Sadık Albayrak’tan istifa açıklaması

AKP’den istifa ettiği iddia edilen Sadık Albayrak: “Erdoğan’ın yanında, “ölümüne ölümüne” duygusuyla, bütün aile olarak dimdik durmaktan biran dahi vazgeçmemiz mümkün değildir” dedi.

BOLD – Sadık Albayrak’ın, oğlu Berat Albayrak’ın istifası sonrası yaşanan kriz sırasında Erdoğan’a ulaşamadığı gerekçesiyle AKP’den istifa ettiği iddia ediliyordu. Sadık Albayrak’tan istifa iddialarına ilişkin bugün bir açıklama yaptı.

Albayrak açıklamasında, “Bir dava partisi olan AK Parti’nin ve her daim ‘Nur-u Aynım’ dediğim muhterem Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında, “ölümüne ölümüne” duygusuyla, bütün bir aile olarak dimdik durmaktan bir an dahi vazgeçmemiz mümkün değildir” dedi.

ÇOCUKLARIMDAN RAZIYIM

Sadık Albayrak konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Son günlerde şahsım ve ailem hakkında yayılan yalan yanlış haberler üzerine açıklama yapmak boynumun borcu olmuştur.60 yıllık yazarlık ve gazetecilik hayatıma tarih ve arşivler şahittir. Çocuklarımı gayesi ulvi ve cihanşümul bir davanın neferi olarak yetiştirdim. Onlar da ülkelerine ve içinde yaşadıkları cemiyete hadim oldular. Bunun için üstlendikleri vazifeler ancak bir vasıtadır. Ben onlardan razıyım.

Son günlerde ailem ve çocuklarım hakkında en alçak iftira ve karalamalara tevessül edilmektedir. Bu vicdandan, izandan, insaftan yoksun bir vaziyettir.Bizler dünyevi makam ve mevkilerle değil; duruşumuzla, fikirlerimizle ve memleketimize hizmetle var olma gayesi güden insanlarız.”

Emperyal güçlerin ve yerli uzantılarının karşısında olduklarını söyleyen Albayrak: “Elimizde ‘Selahaddin’in kılıcı’ alnımız ak, başımız dik dağ gibi durmaya devam edeceğiz.Masa başında sahte fitne haberleri üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır” dedi.

Damadın ardından babası da istifa etmiş

Okumaya devam et

Popular