Bizimle iletişime geçiniz

Politika

MHP’nin “BEKA” meselesi

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı'nı eleştiren partilileri gafil olmakla suçladı.

BOLD- Cumhur İttifakı’nın il ve ilçe adayları açıklandıkça Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) içerisinde yaşanan kırılma ve çatlaklar da birer birer gün yüzüne çıkıyor. İstifalar, görevden almalar, küskünler parti içerisinde bir beka tartışmasına sebep oluyor.

Parti kulislerinde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bu konuyu bir beka meselesi olarak sunmasının rahatsızlığa yol açtığı konuşuluyor. MHP’nin belediyelerden vazgeçtiği eleştirileri yapılıyor. Tabanda ‘Bahçeli ve Erdoğan’ın bekası için MHP’nin bekasından vazgeçiliyor’ görüşünün hakim olduğu belirtiliyor.

BAHÇELİ: BİN DEFA BEKA DERİM, BEKAYI SAVUNURUM

Eleştiriler bugün MHP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi grup toplantısında konuşan Bahçeli’nin de gündemindeydi.

Bahçeli, “Konuyu at pazarlığına çevirmedik, partimizin hak ve hukukunu ezdirmedik, onlarınkini de yok saymadık. Eşit bir mutabakat olmuşken, MHP’nin belediyelerden vazgeçtiğini söylemek, sefillik ve ahlaksızlık değildir de nedir? İlla bir tercih yapacak olursam şunu herkes bilsin ki bin defa beka derim, bekayı savunurum.” dedi.

“PALU AİLESİNDEN ÇIKMIŞ GİBİLER”

Bahçeli, eleştiri yapanları Palu ailesine benzetti: “MHP’yi erken havlu atmış gibi göstermek, iddialarından vazgeçmiş gibi sunmak nasıl bir ahlaksızlıktır? Günahımıza girenler, sosyal medyadan zehir kusanlar, adeta son günlerde ülke gündemine demir atan Palu ailesinden çıkmış gibiler. Bunlarda hiç mi utanma kalmadı?” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin ittifak ısrarına tepki gösteren partililere birkaç örnek:
  • Samsun’da AKP ile yaşanan ilçe paylaşımı tartışması sonrasında MHP milletvekili Erhan Usta, kesin ihraç talebi ile disiplin kuruluna sevk edildi. İl başkanı ise istifa etmek zorunda kaldı.
  • Samsun Atakum Belediyesi MHP Meclis üyeliği görevinden istifa eden Murat Keskin, İyi Parti’ye geçti. Keskin, İlkadım Belediye Başkanlığı’na İyi Parti’den aday oldu. Kendisiyle beraber 3 meclis üyesinin daha İyi Parti’ye katıldığı ifade edildi.
  • MHP’den istifa eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimde İyi Parti’den aynı koltuğa tekrar aday oldu.
  • Sakarya’da MHP Serdivan Meclis üyesi Sedat Bıçakçı istifa etti. Hendek’te ise Turgut Babaoğlu, MHP çatısı altında olmasa da yerel seçimlere katılacağını açıkladı.
MHP’Lİ ZİHNİ AÇBA KENDİ PARTİSİNİN ADAYINA OY VERMEYECEK

MHP’nin önceki dönem Sakarya milletvekillerinden Zihni Açba, sosyal medya hesabı üzerinden, “31 Mart seçimlerinde Sakarya Büyükşehir ve Akyazı Belediye başkanlıklarına aday olan MHP’li veya MHP’nin büyük bir hassasiyet gösterdiği Cumhur İttifakı’nın adayı olarak kendini ifade eden bir aday olmadığı için, mevcut adaylara oy vermeyeceğim.” mesajını paylaştı.

ANKARA’DA MECLİS ÜYESİ İSTİFA ETTİ

2014 yılında MHP’den Polatlı belediye meclis üyesi seçilen Eşref Yücel dün sosyal medyadan yaptığı açıklama ile MHP’den istifa ettiğini açıkladı. Yücel, MHP’de durmasının bir anlamının kalmadığını ifade etti.

Kayseri’nin Tomarza ve İncesu ilçelerinde Cumhur İttifakı kapsamında AKP adaylarının açıklanması üzerine daha önce MHP’nin yerel teşkilatı tarafından belediye başkan adayı olarak açıklanan Osman Koç ve Mustafa İlmek partilerinden istifa etti.

NEVŞEHİR’DE ADAY TEPKİSİ İSTİFA GETİRDİ

Nevşehir 27’nci Dönem Milletvekili adayı, Gülşehir belediye başkan aday adayı olan Hüseyin Ödemiş’in partinin hiçbir çalışmasında yer almayan isimlerin aday gösterilmesi sebebiyle MHP’den istifa ettiği öğrenildi.

MHP’de ittifak çatlağı: Erhan Usta disipline sevk edildi

Politika

Ticaret Bakanlığına 9 milyon TL’lik dezenfektan satan Bakan Ruhsar Pekcan’a istifa çağrısı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve eşi Hasan Pekcan’a ait şirketin Ticaret Bakanlığına 9 milyon TL’lik dezenfektan sattığına dair faturalar ortaya çıktı. Bakan Pekcan iddiayla ilgili sessiz kalırken CHP’li Ali Öztunç, Bakan Pekcan’ı istifaya çağırdı.

BOLD – CHP’li Ali Öztunç, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın kendi şirketinden kendi bakanlığına 9 milyon TL’lik dezenfektan sattığının ortaya çıktığını belirterek istifa çağrısında bulundu.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve eşi Hasan Pekcan’a ait Nanoksia Biyoteknoloji ve Karon Mühendislik firmalarının bakanlık bünyesindeki kurumlara 9 milyon TL değerinde dezenfektan sattığı ileri sürüldü. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “AK Parti yeni bir skandala daha imza attı. Her gün AK Partililerle ilgili yeni yeni skandallar ortaya çıkıyor. Bu defa ise Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın kendi şirketinden kendi bakanlığına 9 milyon TL’lik dezenfektan sattığı ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

Öztunç, “Yani Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, eşiyle birlikte ortak olduğu şirketten kendi bakanlığına 9 milyon TL’lik dezenfektan satmış. Sanki piyasada bu ürünü başka üreten kimse yokmuş gibi kendi firmasından kendi bakanlığı bu malları satın alıyor. Gerçekten inanılır gibi değil, tam bir skandal. Turizm Bakanı, turizm arazilerini kendi özel şirketine devrediyor. Ticaret Bakanı ise kendi özel şirketinden kendi bakanlığına malzeme satıyor. Bu inanılır gibi değil” dedi.

İSTİFA ETMESİ GEREKİYOR

CHP’li Öztunç, şunları söyledi: “Yıllar önce Devlet Bakanı Güler İleri, babasının cenazesinin ilanına ilişkin bakanlık bütçesinden ödeme yapıldığı için bakanlıktan istifa etmişti. Şimdi Ruhsar Pekcan’dan istifayı bekliyoruz. Kendi şirketinden kendi bakanlığına 9 milyonluk mal satılıyorsa hemen istifa etmesi gerekiyor. Tıpkı eski Devlet Bakanı Güler İleri gibi davranması gerekiyor.”

Erdoğan 5 bin ton altının peşinde

Okumaya devam et

Politika

Anormalleşme süreci: 44 günde koronavirüsten 6.165 ölüm!

Türkiye’de 1 Mart’tan 14 Nisan’a kadar geçen 44 günde 6 bin 165 kişi koronavirüsten öldü. 1 Mart’ta 69 olan günlük ölüm sayısı 14 Nisan’da yüzde 404 artışla 279’a ulaştı.

BOLD – Pandemi karşısında ekonomik tedbirleri alacak gücü olmayan Saray yönetiminin tedbirleri zamanından önce gevşetmesinin faturası ağır oldu. Cumhuriyet’ten Erdem Sevgi’nin haberine göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Türkiye’de mart ayında uygulanan normalleşme sürecinin faturasının ağır olduğunu söyledi. İlgezdi, şunları dile getirdi:

  • Defalarca açıkladık. Bir an önce ekonomik ve sosyal koşulları sağlanmış, gelir güvenceli 28 günlük tam kapanma çağrısı yaptık.
  • Kapanma için gereken kaynağı da hesaplayıp açıkladık. MB’nin kaybolan 128 milyar dolarının 7’de 1’i ile bu kapanmanın finansmanı sağlanabilecekti.
  • 1 Mart’tan 14 Nisan’a kadar olan 44 günde toplam 6 bin 165 vatandaş koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.
  • 1 Mart’ta 69 günlük vefat sayısı 14 Nisan’da yüzde 404 artışla 279’a ulaştı. Yoğun bakımlarda boş yatak kalmadı.
  • 1 Mart’ta yüzde 7.57 olan test-pozitif vaka oranı 14 Nisan itibarıyla yüzde 20’ye çıktı.
  • İktidarın, tedbirleri kademeli olarak gevşettiği ve “yerinden önlem” olarak adlandırılan döneme geçtiği 1 Mart’ta, günlük 645 hasta sayısı 14 Nisan’da yüzde 434 artarak 2 bin 802’ye ulaştı.

Okumaya devam et

Politika

AKP’nin ‘kayıp 128 milyar dolar’ına CHP’den dijital çözüm

Türkiye’nin dört bir yanına astığı “128 milyar dolar nerede?” afişlerinin vinçlerle sökülmesinin ardından CHP çözümü buldu. Ana muhalefet, iktidara yönelttiği sorusunu bu kez genel merkez binasına, çelik vidalarla sabitlenen dijital dev ekrana yansıttı.

BOLD – CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın TBMM’de dalgalandırdığı “128 milyar dolar nerede?” yazılı afiş, CHP Genel Merkezi’nin dijital dev ekranındaki yerini aldı.

CHP, Merkez Bankasının (MB) eritildiğini iddia ettiği 128 milyar dolarlık rezervinin peşini bırakmıyor. Cumhuriyet’ten Erdem Sevgi’nin haberine göre iktidardan gelen çelişkili yanıtların ardından geçen hafta hazırladığı afişleri parti örgütleri aracılığıyla Türkiye’nin dört bir yanına asan CHP, 40’tan fazla kentte engellemelerle karşılaştı. Savcılık ve mülki idare amirlerinin talimatları ile harekete geçen polis ekipleri, önce billboardlar ve ardından CHP’nin il ve ilçe binalarına asılan “128 milyar dolar nerede?” yazılı pankartlar, kiralık vinçlerle bulundukları yerlerden söktü.

İl ve ilçe örgütlerinde yaşanan gelişmelerin ardından CHP, “128 milyar dolar nerede” sorusunu genel merkez binasına taşıdı. Ankara Söğütözü’nde bulunan CHP Genel Merkezi’nin Anadolu Bulvarı’na bakan cephesindeki dijital dev ekrana, “128 milyar dolar nerede” sorusu yansıtıldı. CHP’nin, “iktidarı rahatsız ettiğini” belirttiği soru, genel merkezin çelik konstrüksiyon cephesinde dev vidalarla sabitlenmiş olan dev ekrana yansıtıldı.

SOSYAL MEDYADA ‘128’ PROFİLİ

CHP, sosyal medya paylaşımları ile de gündemde tuttuğu, “128 milyar dolar nerede” sorusunu “kısaltılmış hali” ile profil fotoğraflarına da taşıdı. Partinin iletişim ekibince hazırlanan kırmızı zemin üzerinde beyaz yazılarla “128” ifadesi bulunan görseller CHP’lilerce sosyal medyada profil fotoğrafı olarak kullanılmaya başlandı. CHP Genel Başkan Yardımcıları ve CHP’li milletvekilleri başta olmak üzere, Türkiye genelinde CHP örgütlerinde görev alan parti üyeleri, sosyal medya profil fotoğraflarını “128” ifadesi ile değiştirdi.

İktidarın cevap veremediği soru: 128 milyar dolar nerede?

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0