Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Ankara’da mobilya fabrikasında yangın: 5 Suriyeli işçi hayatını kaybetti

Ankara’nın Altındağ ilçesinde mobilyacılar sitesinde bir fabrikada akşam saatlerinde yangın çıktı. Koltuk döşeme işi yapılan dört katlı fabrikada çıkan yangında 5 Suriyeli işçinin hayatını kaybettiği bildirildi.

5 İŞÇİ DE YARALI OLARAK KURTARILDI

Çok sayıda itfaiye aracının müdahale ettiği yangında 5 işçi de yaralı olarak kurtarıldı. Kurtarma ekibinde yer alan itfaiyecilerden bazıları da yoğun dumandan etkilendi ve itfaiyecilere hazır bekleyen ambulanslarda müdahalede bulunuldu.

Ankara’da mobilya fabirkasında yangın çıktı. Fotoğraf:Twitter

YANGIN AKŞAM SAATLERİNDE ÇIKTI

Ankara’da “Siteler” olarak bilinen ve birçok işletmenin yer aldığı Ulubey Mahallesi’nde bir koltuk döşeme fabrikasında akşam saat 18:00 sularında yangın meydana geldi.

4 katlı binada bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın sonucu dumanların yükseldi. Çevredeki vatandaşların yangını fark etmesi üzerine itfaiyeye haber verildi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

BAKAN YARDIMCISI İNCELEMEDE BULUNDU

Mobilya fabrikasında çıkan yangın bir anda Ankara’da korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Olay yerinde incelemelerde bulunan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, yangında 5 Suriyeli işçinin öldüğünü açıkladı.

Fotoğraf:Twitter

ÖLENLERDEN İKİSİNİN KİMLİĞİ TESPİT EDİLEMEDİ 

Yangının bir andan hızla yayılmasıyla 5 Suriyeli mülteci işçinin alt kattaki dumandan etkilenmemek amacıyla üst kata çıktıklarını anlatan Ersoy, “Yangın yukarıya ulaştığında 5’ini de kaybettik maalesef. 3’ünün kimliğini tespit ettik, diğerlerinin tespit çalışması sürüyor. Yangın şu anda kontrol altında.” dedi.

Fabrikada mahsur kalan diğer 5 işçi ise itfaiye ekipleri tarafından yaralı olarak kurtarıldı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, sağlık ekipleri de yaralılara ilk müdahaleyi yaptı.

Heyelan doğalgaz hattında patlamaya sebep oldu

Gündem

İstanbul’da evsizler otellere yerleştirildi

İstanbul Saraçhane’de köprü altında yatan evsizler, sosyal medyada gündem olmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından otellere yerleştirildi. Evsizlerin kaç gün otellerde kalacakları ile ilgili açıklama yapılmadı.

BOLD – İstanbul’da koronavirüse karşı alınan yeni tedbirler kapsamında saat 20.00’de sokağa çıkma yasağı başladı. Yasağın ardından onlarca evsiz Saraçhane’deki köprü altında yan yana uyumaya çalıştı.

Sosyal medyada yayılan görüntülerin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi, harekete geçti ve evsiz vatandaşlara yardım eli uzattı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla, “Saraçhane’deki evsiz insanlarımızı İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak otellere yerleştirdik” dedi.

Koronavirüs vaka sayısı 30 bini geçti

Okumaya devam et

Gündem

Yoğun bakım dernek başkanından “durum vahim, evden çıkmayın” uyarısı

Dolu olan yoğun bakımlardaki durumun vahim olduğunun altını çizen Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Cinel, salgının kritik bir aşamada olması nedeniyle evden çıkılmaması uyarısında bulundu.

BOLD – Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Cinel’den koronavirüs salgınına ilişkin ‘kırmızı alarm’ açıklaması geldi. Türkiye’nin koronavirüs konusunda kritik bir durumda bulunduğunu belirten Cinel, “Bu hafta evden çıkmayın” dedi.

ATLATILSA BİLE İNSANLAR YARIM KALIYOR

Habertürk TV yayınına katılan Prof. Cinel, Türkiye’nin salgında kritik bir aşamada olduğunu ve gelecek hafta yaşanacakların çok önemli olduğunu söyledi. Koronavirüsü atlatan hastalarda bazı rahatsızlıkların devam edebildiğini belirten Cinel, “Eskiden bir saat rahat yürürdüm, şimdi 15 dakikada yorulup oturuyorum” diyen hastalar olduğunu söyledi. “Hastalık atlatılsa bile insanlar yarım kalıyor” diyen Prof. Cinel, aşı çalışmalarında belirli bir aşamaya gelinmişken daha sabırlı olmak gerektiğini belirtti.

YOĞUN BAKIMLARDA DURUMLAR VAHİM

İş kıyafeti ve maskeyle katıldığı yayında yoğun bakımlardaki durumun “vahim” olduğunu anlatan Cinel, “Yüzde 70 doluluk demek yoğun bakımda yer yok demektir” şeklinde konuştu. Konuşması boyunca sık sık, “Biraz korkutalım çünkü korkmak gerekiyor” diyen Cinel, “Önümüzdeki hafta evinizden çıkmayın” dedi. “Hızlı otomobil bile kullanmayın çünkü kaza yaparsanız yoğun bakımda yer bulamayabilirsiniz” diyen Prof. Cinel, Türkiye’nin salgın konusunda ‘kırmızı alarm’ durumda olduğunu vurguladı.

Bursa’da mezarlık yakınında oturan vatandaş: Cenaze araçlarını sayamaz oldum

Okumaya devam et

Gündem

İstanbul’da 173 kişi bulaşıcı hastalıktan hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de son 24 saatte 182 kişinin koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bugün İstanbul’da bulaşıcı hastalık nedeniyle 173 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu. 

BOLD – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Mezarlıklar Müdürlüğü, bugün İstanbul’da 173 kişinin daha ‘bulaşıcı hastalık’ nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu. Sağlık Bakanlığı verilerine göre tüm Türkiye’de Kovid-19 sebebiyle yaşamını yitirenlerin sayısı ise 182 olarak açıklandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı koronavirüs ölüm sayılarının eksik olması nedeniyle bundan sonra İBB’ye kayıtlı ‘bulaşıcı hastalıktan ölüm’ sayılarını açıklayacağını duyurması üzerine Mezarlıklar Müdürlüğü, son bir haftadır salgın hastalıklarla ilgili verileri paylaşıyor.

Koronavirüs vaka sayısı 30 bini geçti

Okumaya devam et

Popular