Dünya

Rudy Giuliani’den Rusya soruşturması ile ilgili ilginç çıkış

New York (BOLD)- ABD Başkanı Donald Trump’ın avukatı Rudy Giuliani, 2016 seçim kampanyası sırasında Trump’ın ekibinden kimsenin  Rusya ile gizli “işbirliği yapmadığı konusunda bir fikri olmadığını” söyledi.

Amerikan kanalı CNN’e konuşan Giuliani “Sadece Başkan Trump’ın Rusya ile işbirliği kurmadığını söyleyebilirim. Hiçbir zaman kampanyayla ya da kampanyadaki insanlarla gizli işbirliği olmadığını söylemedim. Hiçbir fikrim yok.”dedi.

TRUMP ALEYHİNDE BİR DELİL BULUNAMADI

Tecrübeli avukat ” ABD Başkanı burda işlenebilecek tek suç olan Ruslarla işbirliği yaparak Demokrat Komitesi’nin bilgisayar suncularına (serverlarına) sızılmasını gösteren tek bir kanıt bile yok.” şeklinde konuştu. Başkan Trump daha önce defalarca seçim kampanyasından herhangi bir kimsenin Rusya ile bir işbirliği içine girmediğini dile getirmişti. Giuliani’nin bugün CNN’e yaptığı açıklamalarda “sadece Trump’a sahip çıkması” dikkat çekti.

Özel yetkili savcı Robert Mueller, Rusya’nın 2016 seçimlerine müdahalesini soruşturmaya devam ediyor. Mueller, şu ana kadar Başkan Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn ve Seçim Kampanyası Başkanı Paul Manafort’un ifadesini almış ve her ikisi de seçim çalışmalarında bazı usulsüzlüklerin yapıldığını kabul etmişti.

CNN: FBI, “Trump, Rusya ile işbirliği mi yapıyor?” soruşturması açtı

 

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version