Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

“KHK’Iıların çocuklarının da Türkiye’de geleceği yok”

Cenk Yiğiter (ortada), Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden KHK ile ihraç edilmişti.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden ihraç edilen Cenk Yiğiter, bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) mağduru olarak 4 yaşındaki kızının da bu ülkede geleceği olmadığını söyledi.

BOLD- Barış Akademisyenlerinden Cenk Yiğiter, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden KHK’yla ihraç edilen akademisyenlerden biri.

Yiğiter, KHK’lılara yönelik uygulanan sosyal ölüm politikalarına Twitter adresinden tepki gösterdi. Yiğiter’in paylaşımlarına diğer KHK’lılar da destek verdi.

Akademisyen Cenk Yiğiter ve kızı

Yiğiter, paylaşımında kendisinin dışında bir KHK’lı çocuğu olarak 4 yaşındaki kızının da bir geleceği olmadığını çarpıcı biçimde dile getirdi:

“Kızım 4 yaşında. KHK’lıyım. Bu devran böyle sürerse biz KHK’lıların çocuklarının da bu ülkede bir geleceği yok. Muhtemelen ne kadar iyi eğitim alsalar, liyakat sahibi olsalar da güvenlik soruşturmalarını geçemeyecekler. Sonuç olarak ben de kızım da bu ülkenin yurttaşı değiliz.”

KHK’LI OLMASAN DA AYNI

Cenk Yiğiter’in paylaşımı sonrası avukat Mahsuni Karaman destek verdi ve kendi yaşadığını anlattı.

Kürt hareketiyle ilgili davaların önemli ismi Karaman, kendisinin KHK’lı olmadığını, ancak kardeşinin başına gelenleri paylaştı: “KHK’lı değilim. Ege Tıp mezunu olan kardeşimin Dr. olarak atamasını yapmadıkları gibi birincilikle yerleştiği çocuk bölümüne de kabul etmediler. Gerekçesi güvenlik soruşturması. Kendi çocuğumun akıbetini düşünemiyorum bile. Yine de umudu diri tutalım derim Cenk hocam.”

“YURT DIŞINA GİDEBİLMEK İÇİN BÖBREĞİMİ VERİRİM”

Başka bir KHK’lı ise içinde bulunduğu psikolojiyi, “yurt dışına gidebilmek için böbreğimi veririm” sözleriyle açıkladı.

“Aynen ben de. 25 yaşındayım, soruşturma geçirdim, yurtdışı yasağım var. Yasağın kalkması ve yurtdışına defolup gidebilmek için böbreğimi veririm.”

“AKP KENDİSİNE MUHALİF HİÇ KİMSEYE HAYAT HAKKI TANIMAYCAK”

Avukat Belçin Akça Niran ise güvenlik soruşturmalarının KHK’lı olan olmayan herkesi vurduğuna dikkat çekti: “Güvenlik soruşturması bahanesiyle AKP’nin her alanda yandaşlarını seçeceği ve kendi rejimine muhalif hiçkimseye yaşam hakkı tanımayacağı aşikâr. Bu nedenle KHK’lı olsun ya da olmasın herkesin çocuğunun geleceği meçhul artık. Türkiye öngörülemez bir ülkedir…”

KHK’lıların bazı alanlara girmeleri yasaklandı

Gündem

Alaattin Çakıcı’dan Sedat Peker’e ‘Cici Süleyman’ çıkışı: En İçişleri Bakanı Soylu’dur

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, bugün kaleme aldığı bir mektupta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yüklenen Sedat Peker’e ‘sus’ mesajı verdi.

BOLD – Sedat Peker’in Karadağ’a gidişinin Alaattin Çakıcı’nın tahliyesiyle ilişkilendirilmesi üzerine geçen sene bir video paylaşan Peker, Çakıcı ile anlaşmaları olduğunu belirterek iddiaları yalanladı.

Aynı videoda, Çakıcı’nın dostluğu da düşmanlığı da iyi bildiğini belirten Peker, hakkında yayılan ‘korktu’ iddialarının Çakıcı tarafından ortaya atıldığına ihtimal vermediğini söyledi.

Alaattin Çakıcı, sosyal medya hesabından bugün Peker’i hedef alan bir mektup paylaştı.

Mektubunda sabıkası yüzünden kendisinden muhtar dahi olamayacağını belirten Çakıcı, “Ama devletin bir bireyi olarak herkes kadar ülkemizde ve dünyada ki olayları yorumlama hakkına sahibim. Hep demişim imanımın kıblesi kabedir, mensup olduğum milletimizin yönü devletin bekası ve devamlılığıdır.

DEVLET BAĞIRSAKLARINI TEMİZLEYECEKTİR

Son günlerde Türkiye’nin geçmişine yönelik bazı oluşumlar deşifre edilmektedir. Bunların hepsi devlet arşivinde mevcuttur. Bugün gündeme getirmek Fetö’ye, HDP’ye, CHP’ye Davutoğlu ve Babacan ‘a ve bazı iyi partililerin eline geçmişten kaynaklanan bazı oluşumlarla ilgili silah vermektedir. Devletimiz zamanı geldiği zaman her türlü yasadışı pisliğe bulaşmış olan olanları layık olduğu yere kapatıp, devlet kurumları içerisinde bu tip insanlarla iş birliği yapanlardan dolayı bağırsaklarını temizleyecektir” dedi.

PEKER’E GÖNDERME

Peker’in hedefe koyduğu Soylu’ya övgüler düzen Çakıcı konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Aziz Türk milleti bundan emin olsun. Cumhuriyet tarihi terörle mücadele etmiş en İçişleri Bakanı sayın Soylu ile ilgili bir şeyler söylenmektedir. Sayın Soylu’yu Türkiye tanıyor. Terörle ile ilgili bedenini 5 bin derecedeki ateşin içine atmıştır. İnsan bir şeylerin ortaya dökülmesini istiyorsa lütfen sapla sapanı bir birinden ayırmasını bilmeli.

Yurt içi ve yurtdışında Türküm, Türkmen’im devlet benim için her şeydir diyenlere şunu hatırlatmak isterim, birileri yanlışın içindeyse Türkiye ‘nin bekası söz konusu olduğu bu dönemde görevini ifa edenlere söz söylememesi gerekir. Kişilerin bir birileri ile özel ilişkileri bile olsa mahremde kalmalı kamuoyuna saygılarımla arz ederken muhalefete devlet düşmanlarına şunu hatırlatmak isterim, temcit pilavı gibi sürekli sayın Bahçeli’yi , sayın devlet başkasını mafyayı özel afla çıkardı diye ibare kullanmayın.

AF OLMASA DA ÇIKACAKTIM

Af çıkmasa bile 8 ay sonra tahliye olacaktım. Ama size yolu gösteriyorum. Aftan evvel devam eden mahkemelerim var. Hızlandırın. Onursuz dışarıda özgür kalacaksam, adam gibi hapishaneye dönmeyi tercih ederim. Aziz Türk milletine, sayın devlet başkanımıza , benden dolayı sürekli suçlanan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı değerli ağabeyim Devlet Bahçeli’ye saygılarımla arz ederim.”

Sedat Peker, dün yayınladığı son videosunda, kendisi için ‘pislik mafya’ diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya  yönelik ‘Cici Süleyman, Tertemiz Süleyman, Temiz Sülü’ gibi ifadeler kullanmıştı.

Erdoğan’a ‘helallik’ teklifi

Okumaya devam et

Gündem

AKP İl Başkanı bayramlaşacak diye acil servis esas duruşta

AKP Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir’in bayram ziyareti için gittiği devlet hastanenin acil servisinde sağlıkçıların hazır kıta bekletildiği ortaya çıktı.

BOLD – AKP Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, bayramın ikinci günü sağlıkçılarla bayramlaşmak için Tokat Devlet Hastanesi Acil Servisine gitti.

Sağlıkçılarla bayramlaşan İl Başkanı Aldemir, bayramlaşma fotoğraflarını sosyal medya hesabında, “İl Gençlik Kolları Başkanımız Mesut Aktürk ve yönetim kurulu üyelerimizle beraber salgın sürecinde büyük emek ve gayretle çalışan sağlık ordumuzun nezdinde acil serviste görev yapan arkadaşlarımızla bayramlaştık. Rabbim kolaylıklar versin bayramınız mübarek olsun” notuyla paylaştı.

Aldemir’in paylaştığı fotoğrafta sağlık çalışanlarının hastane dışında tek sıra hazır kıta beklemesi dikkat çekti. Hastane dışında kendisini tek sıra hazır katı bekleyen acil servis çalışanlarıyla bayramlaşan Aldemir daha sonra servisin içine girdi.

Öte yandan, Aldemir’in bayramlaşma için gittiği emniyet ve jandarma görevlilerinin de hazır kıta bekletildiği öğrenildi.

Ama kısa süre sosyal medyada yayılan fotoğraflara vatandaşlar tepki gösterdi.

Okumaya devam et

Gündem

Sedat Peker’in oltasına gelen bakan kim?

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve Pelikan grubuyla çarpışırken aniden hedefini değiştirdi ve son videosunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya döndü. Soylu, tabiri caizse Peker’in oltasına gelen ilk kişi oldu. Gazeteci Cevheri Güven, ilk kez duyacağınız bilgiler ışığında Peker’in dördüncü videosunu analiz etti. BOLD

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0