Bizimle iletişime geçiniz

Politika

HDP’den “TBMM, İmralı’ya heyet göndersin” talebi

HDP Muş Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, Abdullah Öcalan’ın içinde bulunduğu şartlar ve sağlık durumunun incelenmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Hakları İnceleme Komisyonu’na müracaat etti.

Koçyiğit, komisyonun oluşturulacak bir milletvekili heyetiyle birlikte İmralı Cezaevi’nde inceleme yapmasını talep etti. Koçyiğit, dilekçesinde İmralı Kapalı Cezaevi’nin doğrudan tek bir bireye göre inşa edildiğini, bireyi doğrudan hedef alan, zamana yayılmış sistematik cezalandırma mantığına göre kurgulandığını iddia etti.

DİLEKÇEDE LEYLA GÜVEN HATIRLATMASI

Koçyiğit, dilekçesinde 75 gündür açlık grevinde bulunan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in durumuna dikkat çekti. Güven’in 6 Kasım 2018’den bu yana açlık grevinde olduğunu belirterek, Güven’in tek talebinin Öcalan üzerinde uygulanan görüş yasağının kaldırılması olduğu vurguladı.

Leyla Güven’in kritik eşiği aştığını da dile getiren Koçyiğit, “Güven, çok ciddi sağlık sorunları yaşamakta, vücudunda geri dönüşü olmayan hasarlar oluşmaktadır. Sağlık sorunları kronik hale dönüşmektedir.” ifadelerini kullandı.

“GÜVEN MUAYENE OLMAYI KABUL ETMİYOR”

Avukat Gülşen Özbek, açlık grevinin 75’inci gününde olan Leyla Güven’in muayene olmayı kabul etmediğini açıkladı. Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi’nde Güven’i ziyarete giden Özbek görüşmeyi gerçekleştiremedi.

Refakatçilerinden bilgi alan Özbek, Güven’in durumunun kötü olduğunu ifade ederek, “Refakatçileri bugün sağlık durumunun kötü olduğunu belirtti. Sağlık Bakanlığı’nın talimatı ile sağlık kontrolünün sayısı artırılmış. Ancak Leyla Güven muayene olmayı kabul etmiyor. Kendisine açlık grevi ile ilgili yazılar olduğu gerekçesiyle gazete verilmiyor. Yine cezaevi önünde polis ve zırhlı araç sayısı artırılmış.” dedi.

Öcalan’ın iki yıl sonraki ilk görüşmesinde konuşulanlar

Politika

Koronaya karşı dut pekmezi öneren AKP’nin doktor milletvekili koronaya yakalandı

“Kovid-19 Mart’ın 15’inden sonra tamamen kaybolur” diyen ve dut pekmezi yenmesini öneren AKP Ordu Milletvekili Opr. Dr. Şenel Yediyıldız, koronaya yakalandı. AKP’li vekil, hastanede tedavi altına alındı.

BOLD – Mart ayının başlarında yaptığı açıklamada, “Kovid-19 Mart’ın 15’inden sonra tamamen kaybolur” diyen AKP Ordu Milletvekili Opr. Dr. Şenel Yediyıldız, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kovid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre sosyal medya hesabından açıklama yapan Ordu Milletvekili Yediyıldız, 10 gün önce şikayetlerini başladığını ancak testinin negatif çıktığını belirterek, “10 gün önce başlayan şikayetlerim üzerine yaptırdığım Kovid-19 test sonuçları negatif çıkmasına rağmen Meclis Hastanesi’nde yapılan tetkiklerimde bilgisayarlı tomografi bulgusu nedeniyle yüksek ateş olduğu tespit edilmiş ve şikayetlerim neticesinde perşembe günü Ankara Şehir Hastanesinde tedavi altına alınmış bulunmaktayım. Genel durumum gayet iyi” dedi.

HALKA DUT PEKMEZİ YEMELERİNİ TAVSİYE ETMİŞTİ

Türkiye’de koronavirüs vakaları henüz görülmediği Mart ayının başlarında açıklama yapan Yediyıldız, “Kovid-19, Mart ayının 15’inden sonra tamamen ortadan kaybolur ve hayat normale döner diye düşünüyorum” diye konuşmuş daha sonra da halka dut pekmezi yemelerini tavsiye etmişti.

18 yıl önce 8 altın alabilen emekli bugün sadece 2 tane alabiliyor

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’dan Katar yorumu: Para paradır

Borsa İstanbul hisselerinin Katar’a devrine ilişkin Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine değinen AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktidarı Katar’ın diğer Avrupa ülkelerindeki yatırımlarını anlatarak savundu.

BOLD – Kabine toplantısı sonrası konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Borsa İstanbul’un yüzde 10’nun Katar Yatırım Otoritesine satılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Devre ilişkin CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine değinen Erdoğan, Borsa İstanbul’un yüzde 10’nun 2019 yılına kadar Avrupa İmar ve Yatırım Bankasının elinde bulunduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu’nun ‘Ülkenin tapusunu da Katar’a verin’ sözlerini hatırlatan Erdoğan, Katar’ın Almanya ve diğer Avrupa ülkelerindeki yatırımlarını hatırlatarak: “Paranın rengi dini yoktur para paradır” ifadelerini kullandı.

Haftaiçi 21.00-05.00 saatleri arasıyla haftasonu tam gün sokağa çıkmak yasak

Okumaya devam et

Politika

AKP’nin kurucularından Albayrak: Her türlü gayri meşru işi yap…

AKP’nin kurucu milletvekillerinden Kemal Albayrak, bazı siyasilerin ‘tövbe-i nasuh’ önerisini eleştirdi. “Her türlü gayri meşru işleri yap, sessiz kal, zulümler, yanlış güce uygun kararlar ver, bunun çözümü adalettir” dedi. 

BOLD – AKP’nin kurucu milletvekillerinden olan Kemal Albayrak, partisini sert sözlerle eleştirdi. Partinin kölelik kültürüne dayalı bir sistemle yönetildiğini öne süren Albayrak, “Tartışamıyorlar çünkü korku var. Korku düşünce yaratmaz, düşüncenin olmadığı bir yerde kölelik vardır” dedi.

TÖVBEYİ NASUH ÖNERİSİNİ ELEŞTİRDİ

Sözcü gazetesine yaptığı açıklamada Albayrak, bazı siyasilerin ‘tövbe-i nasuh’ önerdiğini belirtip, “Siyasette tövbe-i nasuh olmaz. Tövbe, yaratıcıya yapılır. Her türlü gayri meşru işleri yap, sessiz kal, zulümler, yanlış güce uygun kararlar ver, bunun çözümü adalettir” şeklinde konuştu.

TARTIŞMAKTAN KORKUYORLAR

Albayrak, Metraj Prodüksiyon isimli firmanın kurulduğu gün ile bugün ki AKP arasındaki farkla ilgili sorusuna, “Çok şey söylenebilir. ‘Akıl, bilim, hukuk, demokrasi’ dediler, oligarşiye yöneldiler. ‘Kaynaştıracağız’ dediler ayrıştırma yarattılar. Yargıyı ve devleti intikam aracı olarak kullandılar. Ekonomide çöküşe gittiler” dedi. AKP’nin kölelik kültürüne dayalı bir sistemle yönetildiğini belirten Albayrak, “Tartışamıyorlar çünkü korku var. Korku düşünce yaratmaz, düşüncenin olmadığı bir yerde kölelik vardır” dedi.

Koronavirüste sağlık çalışanı ölümleri de zirve yaptı

Okumaya devam et

Popular