Gündem

Asker ve polis de bunu yaparsa: Tecavüz, kaçakçılık, uyuşturucu kuryeliği…

İnsanların güvenliğini sağlamakla görevli polis ve askerlerin karıştığı asayiş vaka sayısı artıyor.

Ekip otosunda bir kadına tecavüzden bin kilo uyuşturucuyla yakalanmaya kadar polis ve askerlerin karıştığı onlarca vaka suç ve suçlu ile mücadele etmesi gereken güvenlik güçlerindeki mesleki yozlaşmayı gözler önüne serdi.

Kamuoyunu sarsan vakalardan biri önceki gün İstanbul’da yaşandı. Bir polis mesai sırasında durdurduğu taksiden indirdiği kadına ekip otosunda tecavüz etti. Ardından amirleri dahil tüm çalışma arkadaşları olayı örtbas etti. Kadının bir gün sonra başka bir polis merkezine müracaatı ile failler hakkında adli işlem yapıldı.

“Polis taksiden indirdiği kadına tecavüz etti”

TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞI OPERASYONUNDA POLİSLER ÇIKTI

Son dönemde güvenlik güçlerinin sık sık suçla anıldığı bölgelerin başında ise Güneydoğu geliyor. Bazı asker ve polisler uyuşturucu ve kaçakçılık operasyonlarında suç üstü yakalandı.

20 Ocak’ta Diyarbakır, Silvan İlçe Emniyet Müdürü Ö.Ö. ile 4’ü polis toplam 8 kişi, tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alındı.

2018 yılının aralık ayında Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde tarihi eser kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla Çaycuma İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Kılıç tutuklandı.

Yeni Emniyet: İlçe Emniyet Müdürü kaçakçılıktan tutuklandı

UYUŞTURUCU TİCARETİNİN KOMUTANI

İki hafta önce de Çukurca Jandarma Komutanı Binbaşı Bilgehan Özkuzanoğlu 400 kilo uyuşturucuyla yakalanmıştı.

Çukurca jandarma komutanı 400 kilo uyuşturucuyla yakalandı

2018 yılı ekim ayında bir polis memuru, çakarlı araçla kaçak sigara taşırken yakalandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubesi’nde görevli polis memuru Murat Kopliman (35), yanında arkadaşı Fatih Demir (25) ile birlikte önünde çakar lamba ve siren bulunan bir minibüsle piyasa değeri yaklaşık 350 bin lira olan 83 bin 600 paket kaçak sigara taşırken Aksaray’da durduruldu. Arabadan kaçak sigaralar çıktı.

Kopliman, kendisini durduran polislere, araçta istihbarata ait belge ve materyallerin bulunduğunu ve bunları Hakkari’den Ankara’ya götürmek üzere olduğunu söylemişti.

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version