Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Başörtüsü ve korkutma politikası yeniden sahnede

AKP’li siyasetçiler hep bir ağızdan seçilememeleri durumunda başörtülülerin başlarının açılacağından, esnaflara ikinci vergi geleceğine kadar, korkutma dolu cümleler kurmaya başladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Van Milletvekili Abdulahat Arvas, AKP’nin yerel seçimleri kazanamaması halinde silahlı çetelerin ortaya çıkacağını, başörtülü kadınların sokakta yürüyemeyeceğini ileri sürdü.

BOLD-Anketlerde oy oranlarında ciddi düşüş görülen AKP, tek başına iktidarı kaybettiği 7 Haziran seçimleri sonrası yaptığı gibi, yine korkutma politikasını devreye soktu. Başörtüsü istismarına başladı. Seçim yarışını yerel seçim dinamiklerinden uzaklaştırıp genel seçim havasına sokma çabasına girişti.

BİZ OLMAZSAK SİZ DE OLMAZSIZINIZ ANLAYIŞI

“Dış güçler, vatan elden gidiyor, içerideki hainler, beka meselesi” söylemlerinden beklediği yeterli etkiyi bulamayan AKP’de bilindik senaryo devreye sokuldu. “Biz olmazsak siz de olmazsınız” anlayışı bu kez Van’da ortaya çıktı.

ARVAS: MEMLEKET BİR DAHA TOPARLANAMAZ

AKP’nin Van belediye başkan adaylarının açıklandığı, AKP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın da katıldığı toplantıda AKP Van Milletvekili Abdulahat Arvas skandal sözlere imza attı. Arvas vatandaşa “Pireye kızıp yorganı yakmamalıyız. Bu memleket bir daha kaybederse toparlanamaz” diye seslendi.

ARVAS: ESNAF İKİNCİ VERGİYE TABİ OLACAK

AKP’nin belediyeleri kapbetmesi durumunda ise yaşanacağını iddia ettiği olayları şöyle sıraladı: “AK Parti Van’da kazanmasa tüccarlar kaybedecek, başörtülüler caddelerde yürüyemeyecek, esnaflar huzurlu olmayacak, silahlı çeteler yine şehirde peydahlanacak, esnaf yine ikinci vergiye tabi olacak. Bu günleri yaşamadık mı, hepsini yaşadık.”

YALAN VE KORKU TACİRLİĞİ YAPMAYIN

Arvas’a tepki Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Saruhan Oluç’tan geldi. Oluç, Arvas’ın sözlerinin durumun AKP açısından ne kadar vahim olduğunu gösterdiğine işaret etti. “Bunlar korku ve yalan tacirleri” ifadelerini kullandı.

ÜLKENİN BAŞÖRÜSÜ SORUNU YOK

Oluç, “AKP’nin yerel yönetimde ya da belediyede olmadığı her kentte başörtülüler de baş örtüsüzler de rahatça dolaşıyor. Bu sadece Kürt illeri için değil batı illeri için de geçerlidir. AKP’nin yönetimde olmadığı her yerde tüccar da esnaf da kazanabiliyor. Eğer bugün tüccar ve esnaf kazanamıyorsa, bu AKP’nin uyguladığı yanlış ekonomi politikaları nedeniyle yarattığı krizden kaynaklanıyor” dedi.

KORKU VE YALAN İKLİMİ OLUŞTURUYORLAR

Van Milletvekili Arvas’ın bir korku ve yalan iklimi yaratmaya çalıştığını belirten Oluç, “Oysa Arvas’ın konuşması gereken başka bir şey var. Bekir Kaya’yı neden tutukladınız ve mahkum ettiniz? Çünkü Van halkı Bekir Kaya’yı seviyordu ve onun demokratik belediyecilik anlayışını destekliyordu. Bekir Kaya bugün tutuklu olmasaydı, yeniden Van halkının teveccühünü kazanacaktı” ifadelerini kullandı.

KONUŞULMASI GEREKEN YOLSUZLUKLAR

Şimdi konuşulması gereken meselenin Van’a ve diğer 95 kente atanan kayyumların yaptığı yolsuzluklar olduğunu belirten Oluç, şunları söyledi: “Sayıştay raporlarında açıkça ortaya çıkarılmış olan yolsuzluklardır. Asıl konuşulması gereken bunlardır, yapılan vurgunlardır. Kayyum felaketidir asıl konuşulması gereken.”

KAYYUMLAR KENTİN VARLIKLARINI PEŞKEŞ ÇEKTİ

Oluç, “Siz Sayıştay raporlarını da duymak istemiyorsunuz. Çünkü sizin atadığınız kayyumlar, atandıkları her yerde o kentin varlıklarını yakınlarına peşkeş çektiler, yolsuzluğa bulaştılar. Sayıştay raporları bunların bir kısmını ortaya çıkardı. Seçimler öncesinde böyle korku ve yalan havası yaratarak sonuç alacağınızı düşünmeyin” dedi.

Politika

AKP’den kendi kalesine gol! 128 milyar dolar tartışması yeniden alevlendi

AKP’yi, köşeye sıkıştıran muhalif söylem ve kampanyalarından kurtarmak için hazırlanan çizgi filmdeki ‘128 milyar dolar nerede’ sorusu bumeranga dönüştü. Sönmeye yüz tutan rezerv tartışması sosyal medyada yeniden alevlendi.

BOLD – AKP’nin sosyal medya hesabı üzerinden dün, ‘Yarın saat 14.00’te’ uyarısı CHP’yi hedef alan çizgi film çıktı.

AKP resmi sosyal medya hesabından paylaşılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Faik Öztrak’ı hedef alan çizgi film, istenen etkiyi yaratmadı. Aksine ‘128 milyar dolar nerede’ sorusunu yeniden gündeme taşıdı.

‘Yalan Üretim Merkezi’ başlığıyla servis edilen çizgi filmde Kılıçdaroğlu ve Öztrak karikatürize ediliyor. Fakat çizgi filmde geçen ‘128 milyar dolar nerede’ sorusu ise sönmekte olan tartışmayı yeniden alevlendirdi.

BİZ SİZİ BEDAVA REZİL EDERİZ

Sosyal medyada kısa sürede 70 bine yakın paylaşım yapıldı. Çizgi filme tepkisini dile getiren Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, “Resmen milyonlarca lira para harcayıp kendi kendilerini rezil ediyorlar! Sevgili Demirtaş’ın sözünü hatırladım; “rezil olmak için bu kadar para harcamanıza gerek yok biz sizi bedavaya rezil ederiz” ifadelerin kullandı.

Kılıçdaroğlu da kendisini hedef alan çizgi filme tepkisini şöyle dile getirdi, “Bekleyin ve görün, asıl Z kuşağı sizi çizgi film yapacak.”

BUMERANGA DÖNÜŞTÜ

AKP kampanyalarının bumerang etkisi yaptığına dikkat çeken gazeteci Mustafa Hoş da: “Eskiden propaganda yaptıkları zaman öyle ya da böyle bir etkisi olurdu. Şimdi bir etki yaratmak bir yana itiraf gibi bumeranga dönüşüyor” diye konuştu.

YORUM YOK

Gazeteci Zeynep Gürcanlı, bir tespitine yer vererek, ” AKP adı ve logosunun altına ‘Yalan Üretim Merkezi’ yazmışlar Sadece tespit. yorum yok” dedi.

Erdoğan gücü Soylu’ya mı devretti? ‘KHK out’ ‘Genelge in’

Okumaya devam et

Politika

Akşener’den Kılıçdaroğlu’na ‘128 milyar dolar’ cevabı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘128 milyar dolar’ paylaşımına sosyal medyadan cevap verdi. Akşener, “Milletimizin hazinesine uzanan elleri takipteyiz Kemal Bey. İktidar istediği kadar kaçsın, istediği kadar saklansın yılmadan kovalamaya devam” dedi.

BOLD – İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Bu ülkenin 128 milyar doları ve bir de damadı kayboldu Meral Hanım. Soruyoruz, farklı farklı yanıtlar alıyoruz; siz nerede olduklarını biliyor musunuz?” tweetine cevap verdi.

Kılıçdaroğlu’nun tweetini alıntılayan Akşener, “Biz de milletimizin hazinesine uzanan elleri takipteyiz Kemal Bey. İktidar istediği kadar kaçsın, istediği kadar saklansın yılmadan kovalamaya devam” paylaşımı yaptı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu etiketleyen Akşener, “Sayın Karamollaoğlu sizde yeni bir bilgi var mı?” dedi.

Erdoğan imzalı İnsan Hakları Planı bir haftada ‘çöp’ oldu

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’a “Suç örgütünün bir numarası” diyen Erdoğdu’ya jet hızında soruşturma

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP iktidarı tarafından dinlendiğini, takip ve tehdit edildiğini açıklayan CHP’li Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu. Erdoğan, “Tek muradım vatana ihanet suçundan yargılanmanız” diyen Erdoğdu’ya 250 bin liralık da tazminat davası açtı. Ankara Başsavcılığı, Erdoğdu hakkında jet hızıyla soruşturma başlattı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktidar tarafından özel hayatının takip edilip şantaj yapıldığı iddiasında bulunan CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Erdoğan’ın öğleden önce yaptığı yaptığı suç duyurusu üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla soruşturma başlattı. Başsavcılık, şu açıklamayı yaptı: “27. Dönem milletvekili Aykut Erdoğdu’nun 04/05/2021 tarihinde Twitter’dan yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanına hakaret teşkil eden sözler sarf ettiği iddiasıyla, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan vekili tarafından verilen şikayet dilekçesi üzerine soruşturma başlatılmıştır.”

Erdoğan, CHP’li Erdoğdu hakkında kişilik haklarına saldırı yaptığı gerekçesiyle 250 bin TL’lik tazminat davası da açtı.

MURADIM VATANA İHANETTEN YARGILANMANIZ

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, iktidar kontrolündeki ATV ve Sabah grubundan muhabirlerin arkadaşlarını arayarak kendisine şantaj yaptıklarını iddia etti. Dinlendiğini, takip ve tehdit edildiğini belirten Erdoğdu, Erdoğan’a yönelik “Bu yazdıklarımın doğrudan ilk muhatabı Erdoğan’dır. Diğer siyasi yöneticiler cürümleri kadar üzerlerine alınsınlar. Siz milyonlarca insanı mağdur eden ve vicdanın kırıntısı bile olmayan bu canavar düzenin kurucusunuz… Siz bu suç örgütünün bir numarasısınız… Benim tek muradım bir gün sizin yargılanabileceğiniz tek suç olan Vatana İhanet suçuyla yargılanmanız… Bu sayede bir daha kimse bu suçları işlemeye kalkışmasın” dedi.

Özel hayatı didik didik edilen CHP’li vekil Erdoğan’a patladı

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0