Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Temelli: Öcalan’la siyasi görüşmelerin önü açılmalı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, çözüm sürecinde olduğu gibi, Abdullah Öcalan’la siyasi görüşmelerin yeniden başlatılmasını istedi.

BOLD- Hükümete çağrıda bulunan HDP Eş Başkanı Sezai Temelli, aile görüşmesinin yeterli olmadığını belirtti. Hukuki anlamda avukat görüşüne de bir an önce izin verilmesi gerektiğini vurguladı.

Temelli, gerçek anlamda tecridin sonlanması için ise, 2013-2015 yılları arasında bizzat devletin de muhatap olarak kabul ettiği, Abdullah Öcalan’la görüşmelerin önünün açılmasını istedi.

Temelli, Strazburg’da devam eden açlık grevi eylemini ziyaret ederek, eylemcilere destek verdi. Temelli, “Açlık grevinin 37. gününde olan sizlere, hem destek sunmak hem sizleri kutlamak hem de bu onurlu duruşunuzla ortaklaşmak için buradayım.” dedi.

AVUKATLARIN MÜRACAATI 782’NCİ DEFA REDDEDİLDİ

Temelli, 12 Ocak’ta Mehmet Öcalan’ın İmralı’da Abdullah Öcalan ile yaptığı görüşmeyi hatırlattı. “Leyla Güven’in açlık grevinin sonlanması için hukuken bir adım atılabilir. 782’nci başvurusu reddedilmiş olan avukatların görüşmesi sağlanabilir. Hukukçuların görüşmesi, avukatların adaya gitmesi bir başlangıç, tecridin sonlanması açısından önemli bir adım olabilir. Bu adımla birlikte açlık grevlerinin sonlanabileceği ve ölümlerin önüne geçilebileceğine inanıyoruz” dedi.

LEYLA GÜVEN İÇİN HAREKETE GEÇİLMELİ

Tecride yönelik açlık grevi dünyanın her yerinde devam ettiğini hatırlatan Temelli, “Erbil’de arkadaşımız Nasır Yağız’ın eylemi 62’nci gününe girdi. Bu eylemi başlatan ve bunun öncüsü olan sevgili Leyla Güven’in eylemi de 76’ncı gününde. Leyla Güven’in çok ciddi sağlık sorunları söz konusu. Ben tüm uluslararası kuruluşları, CPT’yi, Avrupa Konseyini, Strazburg’da olan tüm kurumları harekete geçmeye çağırıyorum.” ifadelerini kullandı.

TEMELLİ: ÖLÜMLERİN OLMASINI İSTEMİYORUZ

Temelli şunları dile getirdi: “Ölümlerin olmasını istemiyoruz. Açlık grevleri önemli bir mücadeledir, önemli bir eylemdir. Herhangi bir ölümün olması, bu içinden çıkılmaz hale gelen sorunların çok daha karmaşık bir hale gelmesine sebep olacaktır. Ölümleri durdurabiliriz. Türkiye Cumhuriyeti devletinin, iktidarın adım atması mümkündür.”

Politika

AKP’den kendi kalesine gol! 128 milyar dolar tartışması yeniden alevlendi

AKP’yi, köşeye sıkıştıran muhalif söylem ve kampanyalarından kurtarmak için hazırlanan çizgi filmdeki ‘128 milyar dolar nerede’ sorusu bumeranga dönüştü. Sönmeye yüz tutan rezerv tartışması sosyal medyada yeniden alevlendi.

BOLD – AKP’nin sosyal medya hesabı üzerinden dün, ‘Yarın saat 14.00’te’ uyarısı CHP’yi hedef alan çizgi film çıktı.

AKP resmi sosyal medya hesabından paylaşılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Faik Öztrak’ı hedef alan çizgi film, istenen etkiyi yaratmadı. Aksine ‘128 milyar dolar nerede’ sorusunu yeniden gündeme taşıdı.

‘Yalan Üretim Merkezi’ başlığıyla servis edilen çizgi filmde Kılıçdaroğlu ve Öztrak karikatürize ediliyor. Fakat çizgi filmde geçen ‘128 milyar dolar nerede’ sorusu ise sönmekte olan tartışmayı yeniden alevlendirdi.

BİZ SİZİ BEDAVA REZİL EDERİZ

Sosyal medyada kısa sürede 70 bine yakın paylaşım yapıldı. Çizgi filme tepkisini dile getiren Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, “Resmen milyonlarca lira para harcayıp kendi kendilerini rezil ediyorlar! Sevgili Demirtaş’ın sözünü hatırladım; “rezil olmak için bu kadar para harcamanıza gerek yok biz sizi bedavaya rezil ederiz” ifadelerin kullandı.

Kılıçdaroğlu da kendisini hedef alan çizgi filme tepkisini şöyle dile getirdi, “Bekleyin ve görün, asıl Z kuşağı sizi çizgi film yapacak.”

BUMERANGA DÖNÜŞTÜ

AKP kampanyalarının bumerang etkisi yaptığına dikkat çeken gazeteci Mustafa Hoş da: “Eskiden propaganda yaptıkları zaman öyle ya da böyle bir etkisi olurdu. Şimdi bir etki yaratmak bir yana itiraf gibi bumeranga dönüşüyor” diye konuştu.

YORUM YOK

Gazeteci Zeynep Gürcanlı, bir tespitine yer vererek, ” AKP adı ve logosunun altına ‘Yalan Üretim Merkezi’ yazmışlar Sadece tespit. yorum yok” dedi.

Erdoğan gücü Soylu’ya mı devretti? ‘KHK out’ ‘Genelge in’

Okumaya devam et

Politika

Akşener’den Kılıçdaroğlu’na ‘128 milyar dolar’ cevabı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘128 milyar dolar’ paylaşımına sosyal medyadan cevap verdi. Akşener, “Milletimizin hazinesine uzanan elleri takipteyiz Kemal Bey. İktidar istediği kadar kaçsın, istediği kadar saklansın yılmadan kovalamaya devam” dedi.

BOLD – İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Bu ülkenin 128 milyar doları ve bir de damadı kayboldu Meral Hanım. Soruyoruz, farklı farklı yanıtlar alıyoruz; siz nerede olduklarını biliyor musunuz?” tweetine cevap verdi.

Kılıçdaroğlu’nun tweetini alıntılayan Akşener, “Biz de milletimizin hazinesine uzanan elleri takipteyiz Kemal Bey. İktidar istediği kadar kaçsın, istediği kadar saklansın yılmadan kovalamaya devam” paylaşımı yaptı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu etiketleyen Akşener, “Sayın Karamollaoğlu sizde yeni bir bilgi var mı?” dedi.

Erdoğan imzalı İnsan Hakları Planı bir haftada ‘çöp’ oldu

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’a “Suç örgütünün bir numarası” diyen Erdoğdu’ya jet hızında soruşturma

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP iktidarı tarafından dinlendiğini, takip ve tehdit edildiğini açıklayan CHP’li Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu. Erdoğan, “Tek muradım vatana ihanet suçundan yargılanmanız” diyen Erdoğdu’ya 250 bin liralık da tazminat davası açtı. Ankara Başsavcılığı, Erdoğdu hakkında jet hızıyla soruşturma başlattı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktidar tarafından özel hayatının takip edilip şantaj yapıldığı iddiasında bulunan CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Erdoğan’ın öğleden önce yaptığı yaptığı suç duyurusu üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla soruşturma başlattı. Başsavcılık, şu açıklamayı yaptı: “27. Dönem milletvekili Aykut Erdoğdu’nun 04/05/2021 tarihinde Twitter’dan yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanına hakaret teşkil eden sözler sarf ettiği iddiasıyla, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan vekili tarafından verilen şikayet dilekçesi üzerine soruşturma başlatılmıştır.”

Erdoğan, CHP’li Erdoğdu hakkında kişilik haklarına saldırı yaptığı gerekçesiyle 250 bin TL’lik tazminat davası da açtı.

MURADIM VATANA İHANETTEN YARGILANMANIZ

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, iktidar kontrolündeki ATV ve Sabah grubundan muhabirlerin arkadaşlarını arayarak kendisine şantaj yaptıklarını iddia etti. Dinlendiğini, takip ve tehdit edildiğini belirten Erdoğdu, Erdoğan’a yönelik “Bu yazdıklarımın doğrudan ilk muhatabı Erdoğan’dır. Diğer siyasi yöneticiler cürümleri kadar üzerlerine alınsınlar. Siz milyonlarca insanı mağdur eden ve vicdanın kırıntısı bile olmayan bu canavar düzenin kurucusunuz… Siz bu suç örgütünün bir numarasısınız… Benim tek muradım bir gün sizin yargılanabileceğiniz tek suç olan Vatana İhanet suçuyla yargılanmanız… Bu sayede bir daha kimse bu suçları işlemeye kalkışmasın” dedi.

Özel hayatı didik didik edilen CHP’li vekil Erdoğan’a patladı

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0