BOLD ÖZEL

Gizemli “Türk uçağı” krizin ortasında Moskova’dan Venezuela’ya niçin uçtu?

Rusya'nın başkenti Moskova’dan kalkan ”TC-TTC” kuyruk tescilli uçağın Venezuela’ya iniş yaptı.

Venezuela’da iktidar belirsizliği ve protestolar devam ederken, Rusya’dan bu ülkeye TC-TTC kuyruk tescilli bir uçağın geldiği ortaya çıktı. Gizemli uçağın hangi maksatla başkent Caracas’a geldiği merak konusu oldu. 

New York (BOLD)- Venezuela’da iktidar belirsizliğin yaşandığı sırada Rusya’dan Venezuela’ya TC-TTC kodlu bir uçağın gittiği ortaya çıktı. Ülkede Nicolas Maduro ile kendisini ülkenin yeni devlet başkanı olarak ilan eden Juan Guaido arasındaki iktidar kavgası devam ediyor.

TC-TTC KUYRUK NUMARASI İLE KAYITLI UÇAK

İktidar belirsizliği sebebiyle Venezuela halkı sokağa çıkarak durumu protesto etmeye başladı. Venezuela’da iletişim alanında danışmanlık hizmeti veren Federico Black B. dün akşam yerel saatle 19:30 sularında Moskova’dan hareket eden TC-TTC kayıtlı uçağın Maiquetía Havaalanı’na indiğini paylaştı.

Black B., Twitter paylaşımında, “Uçak ile birileri mi geldi, yoksa birilerini mi almaya geldi?” sorusunu yöneltti.

https://planefinder.net’e göre TC-TTC kayıtlı uçak en son dün gece (23 Ocak 2019) uçmuş.

UÇAK TURGAY CİNER’E Mİ AİT?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından TC-TTC olarak tescil edilen uçak  20 Ekim 2010 tarihinde uçuşlarına başladı. Uçakta bulunan 2 adet Rolls–Royce BR710 turbo fan motorları ile maksimum kalkış ağırlığı 41 bin 277 Kg. ve uçağın kanat uzunluğu 28,5 metre.

Ciner Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner

13 yolcu kapasiteli ve 12 bin 500 Km. menzile sahip Gulfstream 550, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı tarafından da tercih edilen bir model.

Ultra uzun menzili ve saatte 944 km hıza sahip G550 uçağı İstanbul’dan Amerika, Tokyo ve Avusturalya gibi dünyanın bir çok ülkesine, her türlü hava koşulunda kesintisiz uçabiliyor.

Ciner Grubu’na ait Gulfstream 550 Business Jet uçağı 12 Ekim 2010 tarihinde Amerika’dan Türkiye’ye Ciner Hava Taşımacılığı A.Ş. tarafından getirilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Venezuela’daki iktidar krizinde Başkan Nicolas Maduro’yu desteklediklerini açıklamıştı. Erdoğan, dün Moskova’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelmişti.

İşte gizemli uçağın rotası…

Maduro’yu protesto eden Venezuela halkı sokaklarda

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version