Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Aile şirketi mi yönetiyorsun?

Gazeteci Uğur Mumcu'nun katledilişinin 26'ncı yılı anılıyor. Etkinliklere katılan CHP lideri Kılıçdaroğlu devletin katilleri bulamamasını sert sözlerle eleştirdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, devletin istihbarat birimlerinin katilleri bulmak yerine, bir partinin adaylarının belirlenmesinde görev almasını eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Bir istihbarat devleti mi burası, bir aile şirketi mi yönetiyoruz.” dedi.

BOLD – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uğur Mumcu’nun katledilişinin 26. yıl dönümünde, Ankara’da düzenlenen anma etkinliklerine katıldı. Basın mensuplarına açıklama yapan Kılıçdaroğlu, MİT ve emniyet istihbaratın Uğur Mumcu, Necip Hablemitoğlu, Gaffar Okkan, İsmail Cem’in katillerini bulamamasını eleştirdi.

İSTİHBARAT KATİLLERİ BULMALI 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “Biz belediye başkan adaylarını belirlerken, Milli İstihbarat Teşkilatından, emniyetin istihbaratından bilgi alıyoruz.” ifadelerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Eğer siz bu devleti adaletle yöneteceksiniz, o istihbarat örgütlerini katillerin yakalanması için seferber etmeniz gerekirdi.” dedi.

BAŞKAN ADAYI SORGULAMAK MİT’İN GÖREVİ Mİ?

Mumcu’nun katillerini 26 yıldır ellerini kollarını sallaya sallaya gezdiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “İstihbarat, kalemini eğmeyen, bükmeyen insanların katillerinin yakalanması için seferber edilmeliydi. Bir siyasi partinin belediye başkan adaylarının şu veya bu şekilde sorgulanması devletin önemli kurumlarının görevi midir?” diye sordu.

BİR AİLE ŞİRKETİ Mİ YÖNETİYORUZ?

“Biz nasıl bir Türkiye’de, nasıl bir devlette yaşıyoruz?” diye soran Kılıçdaroğlu, “Bir istihbarat devleti mi burası, bir aile şirketi mi yönetiyoruz? Bugün İsmail Cem’in, Gaffar Okkan’ın da ölüm yıl dönümleri. Onları da saygıyla, rahmetle anıyoruz. Necip Hablemitoğlu, hâlâ katilleri bulunmadı ve sormak istiyorum neden bunların katilleri bulunmuyor?” dedi.

BİZLERİN TELEFONLARI SAAT SAAT İZLENİRKEN!

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: “Bizlerin telefonları saat saat izlenirken, bu katiller neden ellerini kollarını sallayarak Türkiye’de geziyorlar? Ben bunları söylemek zorundayım. Ben bunları söylemezsem, ülkeme ve vatandaşıma karşı görevimi yerine getirmemiş olurum. Benim bu ülkeye karşı sorumluluğum var. Bu ülke adaletle yönetilmeli, bu ülke barış ve demokrasi içinde yönetilmeli. Biz bunları istiyoruz.”

O ZAMAN HANEDANLIK OLUR

Bütün siyasal partilerin adaletle, hukuk içinde davranması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Devlet dediğiniz kurum, bir siyasal partinin egemenliğinde olamaz. O zaman hanedanlık olur. Ne zamandan beri Türkiye hanedanlıkla yönetilme konusunda bir karar aldı? Ama baskı ve zulümle böyle bir sürecin içine Türkiye sokulmuş vaziyette. Buna direneceğiz. Sessiz durmayacağız ve konuşacağız.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, “Bu akıl Türkiye’yi felakete sürüklüyor”

Politika

Hulusi Akar’dan Çözüm Süreci ile ilgili ilginç açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 7 yıl önce Doğu ve Güneydoğu’da hayata geçirilmeye çalışılan Çözüm Sürecinin amacını ve ardından yaşananları anlattı.

BOLD – Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 7 yıl önce Doğu ve Güneydoğu’da hayata geçirilmeye çalışılan ‘Çözüm Süreci’yle ilgili konuştu. Devletin o dönemde terörü bitirmek için gerekli adımları attığını söyleyen Akar, sürecin bozulmasının ardından yaşananlara değindi.

DEVLET ŞEFKATİ VE SABRI

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki terör sorununa çözüm için 2013-2014 yıllarında hayata geçirilen çözüm süreciyle ilgili konuşan Akar: “Karşı çıkanlar var. Buna ne gerek vardı gibi. Çözüm süreci gerçekten çok önemli olmuştur. Devlet bütün şefkatini sabrını göstermiştir. Terör bitirin oturalım bu işi çözelim demiştir” diye konuştu.

MİLLETİ BU BELADAN KURTARACAĞIZ

Devletin attığı adımın karşılığını alamadığını söyleyen Akar: “Ne oldu, Gaziantep, Akara, İstanbul yüzlerce kişi katlettiler. Cevap bu oldu. Bunun üzerine ne oldu. Burada yapılan şeylerin karşılığı bu olunca 24 Temmuz’da bu katliamlardan sonra gerçekten büyük çaplı terör hedeflerinin hepsi vuruldu havadan 24 saat 48 saat” ifadelerini kullandı.

Operasyonların şehirler ve kırsalda devam ettiğini anlatan Akar: “Sonra dağlara girildi çıkılmaz denilen yerler çıkıldı. Mehmetçik altını üstüne getirdi. Dağlarda başarılı olamayacağını anlayan teröristler şehirlere gitti. Mehmetçik oraya girdi kazdığı çukurlara onları gömdü. İnşallah bu asil milleti bu beladan kurtaracağız” dedi.

Bakanlığın açıkladığı günlük yeni hasta sayısında büyük artış

Okumaya devam et

Politika

AKP’li Ali İhsan Yavuz koronavirüse yakalandı: Üç gün önce MYK’ya katıldı

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, koronavirüse yakalandı. Evinde tedavi gördüğünü söyleyen Yavuz’un üç gün önce AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki MYK toplantısına katıldığı ortaya çıktı.

BOLD – AKP’li Ali İhsan Yavuz, sosyal medya hesabından Kovid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Doktorların tavsiyesiyle tedavisinin evinde yapıldığını belirten Yavuz, “Vücut kırgınlığı ve yüksek ateş şikayetiyle TBMM Hastanesine başvurdum. Burada yapılan Covid-19 testim pozitif çıkmıştır. Hekimlerimizin tavsiyeleri doğrultusunda tedavi sürecimi evde geçiriyorum. Dualarınızı bekliyor, maske, mesafe, hijyen vb. kurallara uymanızı istirham ediyorum” dedi.

Koronavirüs testi pozitif çıkan Yavuz’un üç gün önce, Erdoğan başkanlığındaki AKP Merkez Yürütme Kurulu toplantısına katıldığı kaydedildi.

TBMM’de 5 milletvekilinin daha koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi.

TBMM’de de virüs yayılıyor: 5 vekilde daha korona çıktı

Okumaya devam et

Politika

“Albayrak’ın istifası Erdoğan’ın otoritesinin zayıfladığını gösteriyor”

Metropoll Araştırmanın sahibi Özer Sencar, Berat Albayrak’ın istifasının AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın otoritesinin zayıfladığının göstergesi olduğunu söyledi.

BOLD – Metropoll Araştırma şirketinin sahibi Özer Sencar, Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığından istifasını değerlendirdi. Gazeteci Ruşen Çakır’ın YouTube yayınına katılan Sencar, “Albayrak’ın istifası Erdoğan’ın otoritesinin zayıfladığını gösteriyor” dedi.

Albayrak’ın görevden ayrılmasının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasından farklı olduğunu söyleyen Sencar, “Süleyman Soylu ani bir kararla istifasını duyurmuştu. MHP’nin de verdiği destekle, Erdoğan istifayı kabul etmedi ve Süleyman Soylu istifasını geri aldı. Burada biraz farklı bir olay var, çünkü Berat Albayrak Süleyman Soylu gibi güçlü bir isim değil. Berat Albayrak kayınpederinin kredisini kullanan ama oturduğu makamı dolduramayan birisiydi” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN, DAMADINI İSTİFAYA ZORLADI

Merkez Bankasına Naci Ağbal’ın atanmasıyla ilgili Berat Albayrak’ın bir kriz yaşadığını ve Erdoğan’a ulaşamadığını kaydeden Sencar, şunları belirtti: “Bu durum Tayyip Erdoğan’ın Berat Albayrak’ı dikkate almayacağını fiili olarak göstermesiydi. Kendisi azletmek yerine kendisinin istifa etmesini istedi, onu uzakta tutarak istifaya zorlamış olabilir. Ama Berat Albayrak’ın istifa şeklini medeni ülkelerde karşılaştığımız bir istifa şekli olarak doğru bulmuyorum. Bunlar devlet yönetiminde karşılaşılacak şeyler değildir. Aslolan burada, Tayyip Erdoğan’ın Berat Albayrak’ı azletmeden istifaya zorladığı şeklinde bir algı yarattı bende. Bu durum da Tayyip Erdoğan’ın giderek gücünün ve otoritesinin azaldığını gösteriyor.”

Damat istifasını yayınlayacak kanal bulamayınca Instagram’dan paylaştı

Okumaya devam et

Popular