Bizimle iletişime geçiniz

Politika

MHP, Cemaatten diye şikayet ettiği adayı destekleyecek

Samsun’un Vezirköprü İlçe Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın Vezirköprü adayı AKP’li İbrahim Sadık Edis’in, 2 yıl önce MHP ilçe başkanı tarafından hizmet hareketine mensup olduğu ileri sürülerek savcılığa şikayet edildiği” ortaya çıktı.

Cumhur İttifakı’nın ortağı olan MHP’nin 31 Mart seçimlerinde; hizmet harketine mensup olduğu suçlamasında bulundukları adayı destekleyecek olması ilginç bir durumu ortaya çıkardı. Sözcü’ye konuşan MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, “Cumhur ittifakının ruhuna uygun çalışacağız. Eğer birinin suçu varsa yargı gereğini yapar” dedi.

MHP 2017 YILINDA ŞİKAYET ETTİ

Vezirköprü ilçesinde dönemim MHP İlçe Başkanı Ahmet Özata ile İbrahim Çalışkan isimli bir kişi Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’in hizmet hareketine mensup olduğunu ileri sürerek, 2017 yılında şikayetçi oldu. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda ise suçlanan Başkan Edis aklandı. Savcılık, Edis’in hizmet hareketine üye ya da iltisaklı olduğu yönünde herhangi bir bağlantısının bulunmadığını tespit etti.

SAVCILIK: KOVUŞTURMAYA YER YOK

Belediye Başkanı Edis’in; ByLock kullanmadığını, hiçbir şekilde finansal destek sağlamadığını belirten başsavcılık, İbrahim Sadık Edis’e yüklenen suçtan kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

İLÇE BAŞKANI GÖREVİNDEN ALINDI

Bu olayın ardından MHP Vezirköprü İlçe Başkanı Ahmet Özata, partisinin il yönetimi tarafından görevinden alındı. Ancak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Özata’yı yeniden görevine atadı. 24 Mart 2017’de yeniden ilçe başkanı seçilen Özata, 2018 Eylül’üne kadar görevini sürdürdü. Özata, bu tarihte koltuğunu Dursun Gülünay’a bıraktı.

AKP YENİDEN ADAY GÖSTERDİ

31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı kapsamında Vezirköprü Belediyesi, yapılan anlaşma ile AKP’ye bırakıldı. Geçtiğimiz günlerde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Samsun’da katıldığı aday tanıtım toplantısında Vezirköprü adayı olarak tekrar İbrahim Sadık Ediz’in ismini açıkladı. İttifak anlaşması kapsamında AKP adaylarını destekleme kararı alan MHP, ilçede daha önce şikayet ettikleri Ediz’i desteklemek durumunda kaldı.

Politika

AKP’nin ‘Yalan Üretim Merkezi’ yayından kaldırıldı!

AKP, resmi Twitter hesabından yayımladığı ve CHP ile Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan ‘Yalan Üretim Merkezi’ videosunu yayından kaldırmak zorunda kaldı.

BOLD – AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ, ‘Yalan Üretim Merkezi’ videosunun silinmesiyle ilgili Twitter’da açıklama yaptı. Dağ, parti olarak siyasette seviyeli muhalefetin oluşması için adım attıklarını savundu. Siyasette yalanın ulaştığı boyuta dikkat çektiklerini öne sürerek amaçlarına ulaştıklarını aktardı. Dağ, “Bundan sonrasında da bilgi ve belgeye dayalı, seviyenin korunduğu, aziz milletimize sadece gerçeklerle konuşacakları bir zemin istiyoruz” dedi.

FİLMİN SONU SANDIKTA HEZİMET

CHP’de ise Parti Sözcüsü Faik Öztrak, videonun silinmesiyle ilgili yaptığı paylaşımda gençlere seslendi. “Spoiler vermek istemem ama bu filmin sonu sandıkta hezimet” ifadelerini kullandı. CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da AKP’li Hamza Dağ’ın açıklamasını paylaştı. “Yanlıştan dönülmesi, hakikate gelinmesi, kötülüğün ve karalamanın bırakılması yeni bir başlangıç olur umarım. Memleketin gerçeklerini konuşalım. Mesela 128 milyar dolar nerede” diye sordu.

BEKLEYİN GÖRÜN!

Animasyon videoda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP Sözcüsü Faik Öztrak yer alıyordu. Çok sayıda AKP’li milletvekili tarafından da paylaşılan videoya CHP lideri Kılıçdaroğlu da dahil olmak üzere CHP’liler tarafından yanıt verildi. Kılıçdaroğlu da Twitter’dan paylaştığı bir videoda, “Bekleyin ve görün, asıl Z kuşağı önümüzdeki seçimlerde sizi çizgi film yapacak” dedi.

AKP’nin animasyon videosunda Kılıçdaroğlu’na “128 milyar dolar nerede” sorusunun tekrar ettirilmesi sebebiyle de söz konusu soru “#128MilyarDolarNerede” etiketiyle Twitter’da çok konuşulan gündemler arasına girdi.

Okumaya devam et

Politika

Devlet Bahçeli sinyali verdi: MHP’den ‘tek başına iktidar’ mesajı

Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı MHP, resmi internet sitesinden ‘tek başına iktidar’ mesajı yayınladı. Devlet Bahçeli’nin fotoğrafıyla verilen mesajda, “Türkiye’nin sorunlar yumağından kurtulması için tek yol kalmıştır. O da Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarıdır” denildi.

BOLD – AKP’nin Cumhur İttifakı ortağı MHP, resmi sitesinden tek başına iktidar mesajı paylaştı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin fotoğrafıyla yapılan paylaşımda Türkiye’nin sorunlar yumağında olduğu belirtildi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerinin paylaşıldığı ilanda “Türkiye’nin sorunlar yumağından kurtulması için tek yolun MHP iktidarı” olduğu kaydedildi.

Sitenin ana sayfasında yayınlanan mesajda, “Türkiye’nin sorunlar yumağından kurtulması için tek yol kalmıştır. O da Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarıdır” denildi.

Mehmet Ağar’ın sessiz kaldığı suçlamaya jandarmadan yalanlama geldi

Okumaya devam et

Politika

Milli Eğitim’in ‘Hayalindeki Çin’

Milli Eğitim Bakanlığının ortaokullarda düzenlediği “Hayalimdeki Çin Resim Yarışması’na, Türkiye’ye sığınan ve 5 yıldır ailesinden haber alamayan Doğu Türkistanlılar tepki gösterdi.

BOLD – Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü “Hayalimdeki Çin” adlı bir resim yarışması düzenledi. Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı tarafından organize edilen yarışma, 3-5 Mayıs 2021 tarihleri arasında Türkiye geneli resmi/özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler arasında yapıldı. Cengiz Mete imzalı resmi belgede yarışmanın ücretsiz ve gönüllülük esasına göre yapılması belirtildi.

Çin’in Sincan bölgesinden kaçıp Türkiye’ye sığınan Uygur Türkleri ve insan hakları savunucuları MEB’in düzenlediği bu yarışmaya akıl olmaz olarak değerlendirdi. İstanbul’da yaşayan ve ailesinden 5 yıldır haber alamayan Ömer Hamdullah, “Kızlarım Çin ’de Türk olduğu için alıkonuluyor artık bu duruma bir son verin yalvarıyorum. Orada Çinlileştirmeye izin vermeyin vatandaşlarınızı. yüreğimdeki acı gün geçtikçe büyüyor, sabrım tükendi.” dedi. 

“TOPLU TECAVÜZE UĞRADIM”

Sincan’daki gizli gözaltı merkezinde 9 ay kalan ve daha sonra kaçıp Amerika’ya sığınan Tursunay Ziyabudun, maskeli Çinli erkeklerin “her gece” hücrelerden kadınları çıkarıp tecavüz ettiklerini, kendisinin de işkence gördüğünü ve üç farklı zamanda iki-üç kişinin toplu tecavüzüne uğradığını söylemişti.

Üç ay önce BBC’ye konuşan Ziyavudun yaşadığı anı şöyle anlatmıştı: “Polis üniforması değil, takım elbise giyiyorlardı. Bazen gece yarısından sonra hücrelere geliyor, istedikleri kadınları seçiyor ve hiçbir gözetim kamerasının olmadığı ‘kara oda’ adı verilen odaya götürüyorlardı.”

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0