Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Bahçeli ile İnce arasındaki “Beka kavgası” büyüyor

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki “Beka kavgası” büyüyor. Söz düellosuna dönüşen kavgada, CHP’li İnce’den, “Bahçeli yakında beni destekler!” çıkışı geldi.

İnce, “Bahçeli, kime hakaret ettiyse sonra onu desteklemiştir. Geçmişte Sayın Erdoğan’a çok hakaret etmişti, şimdi onu destekliyor. Dolayısıyla yakında beni desteklemeye başlayacaktır. En güzel çarkıfelekliğin örneği de budur” dedi.

TARTIŞMA İNCE’NİN ZEKA SORUNU ELEŞTİRİSİ İLE BAŞLADI

Tartışma CHP’li İnce’nin, Bahçeli’nin yerel seçimleri bir beka sorunu gibi gösteren açıklamalarına verdiği, “Tek adam rejimine beka sorunu var diyerek meşruiyet kazandırmak, göğsünü siper etmek zekâ sorunudur.” tepki sözleri ile başladı.

AKLI EPEY İNCELMİŞ ZAVALLI

Bahçeli, Muharrrem İnce’yi, ince ince nifak taşları döşemekle itham etti. “Aklı epey incelmiş bu zavallıya göre sadece bir yerel seçimi beka sorunu olarak millete anlatmak zeka sorunuymuş. Biz bu ucube zihniyete hak ettiği cevabı vereceğiz. Vay densiz vay. Bekayı zeka sorunu olarak görmek ancak senin gibi mankurtların işidir.” diye eleştirdi.

BEKA SORUNU TANK FABRİKASINI KATAR’LILARA SATMAKTIR

İnce ise son açıklamasında “Trump Türkiye’yi tehdit ettiğinde, Erdoğan’ın üzgünüm demesi Türkiye için beka sorunudur. Ona cevap verememesi Türkiye için bir varlık sorunudur. Gençlerin Türkiye’yi terk etmesi bir beka sorunudur. Ayrıca Katar Şeyhi’nden hediye uçak alıp, tank fabrikasını, palet fabrikasını Katarlılara devretmek Türkiye için bir beka sorunudur” ifadelerini kullandı.

DEVLET BAHÇELİ BABAM YAŞINDA

İnce şunları söyledi: “Devlet Bahçeli babam yaşında. Ben kendimden büyüklere hakarete hakaretle karşılık vermem. Karşılık vermemem onun haklı olduğunu göstermez. Ama Erdoğan’a ettiği hakaretleri unutup bugün destekliyorsa ona ettiği hakaretleri de unutup yarın beni destekleyeceğinden eminim. En güzel çarkıfelekliğin örneği de budur”

Politika

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Lütfi Elvan getirildi

Eski Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Cumhurbaşkanı kararı ile Hazine ve Maliye Bakanı oldu.

BOLD – Berat Albayrak’ın istifasının kabulü sonrası gözler bakanlığa gelecek isme çevrildi. Cumhurbaşkanı kararıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan’ın getirildiği açıklandı. Elvan, 2016-2018 yılları arasında Türkiye Kalkınma Bakanlığı görevini yaptı.

Kabine yarın değişiyor: Bakanlıklar bölünecek

Okumaya devam et

Politika

Berat Albayrak’ın istifası 27 saat sonra kabul edildi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, sosyal medyadan istifasını açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının kabul edildiği açıklandı.

BOLD – Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa ettiğini açıkladı.

Albayrak’ın istifasını açıklamasının ardınan gözler AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çevrildi. Erdoğan gün boyu sessizliğini korudu. Beklenen açıklama 27 saat sonra geldi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada istifanın kabul edildiği duyuruldu.

GÖREVDEN AF TALEBİ KABUL EDİLDİ

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçişin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız kabinesini kurarak milletimizin takdirine sunmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabinede yer verilen bakanlarımız, 10 Temmuz 2018 tarihinde Meclis’te yemin ederek resmen görevlerine başlamışlardır.

Daha önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak, Cumhuriyetimizin 66’ncı Hükümeti olan bu kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer almıştır.

Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, sayın bakanımızın başarıları sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir.

Bilindiği gibi 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde sağlık nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır.

Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir.

AKP Sözcüsü Çelik’ten ‘İstifa’ açıklaması: Kabul edip etmeme Cumhurbaşkanının takdiri

 

Okumaya devam et

Politika

Berat Albayrak ve Naci Ağbal Saray’da yumruklaştı

Berat Albayrak’ın istifasına ilişkin ilginç bir iddiada bulunan İyi Partili Aytun Çıray, Albayrak ve MB Başkanı Naci Ağbal’ın Cumhurbaşkanlığı Saray’ında yumruklaştığını ileri sürdü.

BOLD – Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak dün sosyal medya hesabından sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifasını açıkladı. İstifanın kabulü yada reddine ilişkin Cumhurbaşkanlığından henüz bir resmi açıklama yapılmadı. Konuyla ilgili bugün, gün içinde bir çok iddia konuşuldu. O iddialardan biri de yeni Merkez Bankası (MB) Başkanı Naci Ağbal’ın, Albayrak’tan habersiz Saray’da Erdoğan’a Merkez Bankasının son durumu ile ilgili brifing verdiği iddiasıydı. Bu iddiayı muhalefet devlet krizi olarak yorumladı. AKP Sözcüsü Ömer Çelik ise iddiaları yalanlayarak devlet krizi olmadığını söyledi.

ÇIKIŞTA YUMRUKLAŞTILAR

Öte yandan İyi Partili Aytun Çıray’dan konuyla ilgili çarpıcı bir iddia daha geldi. Çıray sosyal medya hesabından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının arkasındakileri yazdı. Durumu devlet krizi olarak tanımlayan Çıray şunları kaydetti: “Emin kaynaktan.. Dün Naci Ağbal Saray’da MB rezervlerinin tükendiğini anlatır. Bunun üzerine Damat aranır, aynı soru sorulur. Damat telaşla Saray’a gider; ancak sayın Erdoğan’la görüşemez. Çıkışta Ağbal’la karşılaşırlar ve tartışma yumruklaşmaya kadar gider.”

Camiye çevrilen Ayasofya için Danıştay’a iptal davası açıldı

Okumaya devam et

Popular