Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Gökçek, Mansur Yavaş’a karşı sahaya indi

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) adayı Mansur Yavaş’a karşı sahaya indi. Kendisine ait televizyon kanalında Yavaş’ın Ankaralı olmadığını ileri süren Gökçek’e Yavaş soy kütüğünü Twitter’dan yayınlayarak cevap verdi.

BOLD– Tartışma CNN Türk’te Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programına mesaj gönderen Melih Gökçek’in, “Yapacağım açıklamaların ardından Mansur Yavaş 3-5 puan kaybetmezse ben siyaseti bilmiyorum diye itiraf edeceğim.” iddiasında bulunması ile başladı.

ÖZHASEKİ’NİN SOYADI DEĞİŞİKLİĞİNİN GÜNDEME GELMESİNİ İSTİYOR

Mansur Yavaş da konuyla ilgili, “Melih Gökçek konuşacaksa bunun bana yarayacağını bilir. Mehmet Özhaseki’ye zarar vermek için yapacaktır. Benim Ankaralı olmadığım iddiasını gündeme getirip Özhaseki’nin ailesinin isim ve soyadı değişikliğinin gündeme gelmesini istiyor olabilir. Benim kaydım ortada, 1843’ten beri Beypazarı’nda ailem, bunu yayınladım. Bile bile bunu iddia etmesinin başka nedeni olamaz.” diye cevap verdi.

YAVAŞ’I CEMAATÇİ OLMAKLA SUÇLADI

Melih Gökçek dün gece geç saatlere kadar kendine ait televizyon kanalında Mansur Yavaş hakkında iddialarda bulundu. Mansur Yavaş’da cemaatçi olmakla suçlanmaktan kurtulamadı.

Gökçek, “Mansur Yavaş’ın kökeni Makedon’dur. Göreve gelince 25 bin belediye çalışanını işten atacak. Beypazarı’nda çöp kokusudan geçilmiyordu. Bahçeliye mektup yazarak CHP’lileşme suçlaması yaptı.” iddialarını gündeme getirdi.

ABDULKADİR SELVİ’Yİ HEDEF ALDI

Gökçek, Abdulkadir Selvi gibi bazı gazetecilerin kendisini istememesinden dolayı partisi ile bir sorunu varmış gibi göstermeye ve itibarsızlaştırmaya çalıştıklarını ileri sürdü.

Oğlunun adaylığı hakkında ise “Cumhurbaşkanımızın takdiridir. Demek ki sayın Cumhurbaşkanımızın bir bildiği var.” demekle yetindi.

AĞLATA AĞLATA İSTİFA ETTİRİLDİ

Bu arada Yeniçağ Yazarı Ahmet Takan, Gökçek hakkında bir yaz kaleme aldı. Takan, anketlerde Mansur Yavaş’ın önde olduğu görülünce birçok yerden düğmeye basıldığını belirtti.

Takan, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan zorla, ağlata ağlata istifa ettirilen Melih Gökçek sahne aldı!” ifadelerini kullandı.

DÜRÜST BİRİ GÖREVE GELİRSE HESAP SORAR

Takan, Melih Gökçek’in, Mansur Yavaş’a yarasın diye sahaya inmeyeceğini vurguladı. “Gökçek, hırslarının ve sonuçta menfaatlerinin adamıdır. Gökçek’in hırsını ve hesaplarını ölçebilecek bir birim hâlâ icat edilmemiştir.

Siyaseten zorunlu emekliye ayrılan Bülent Arınç’ın Melih Gökçek için söylediği ‘Ankara’yı parsel parsel satmıştır’ sözleri hâlâ kulaklarda çınlıyor. Gökçek bir gerçeği çok iyi biliyor; er ya da geç dürüst bir adam iş başına gelecek ve kendisinden hesap sorulacak. Hem de ne hesap!” dedi.

TELEVİZYON KANALININ BİNASI KİME AİT

Takan yazısında şu görüşlere yer verdi: “Milyonlarca lira gömülen abuk sabuk projeler, parklar, bahçeler, alt ve üst geçitler, otoparklar, oto yıkama işletmeleri, spor kulüpleri, yurt binaları, okul binaları, kapatılan arsalar, İçişleri Bakanlığı’nın sümen altı ettiği nice dosyalar…

Tek başına, sahip olduğu televizyon kanalının binasının kime ait olduğu ortaya çıkarılsa ve televizyonculuk gibi oldukça pahalı ve maliyetli bir iş alanında ailece nasıl faaliyet gösterdikleri ve değirmenin suyunun nereden geldiği ortaya çıkarılsa yeter de artar!”

Polis, MİT, mafya ve AKP’li yönetici çete kurup Hizmet Hareketi üyelerini soydu

Politika

AKP’li başkan ‘Villa Kent’ projesini böyle savundu: Zenginleri düşünmek zorundayız

‘Villa Kent’ projesiyle tepkilerin odağında olan Malatya’nın AKP’li Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Tüccarları, zenginleri de düşünmek zorundayız” diyerek projesini savundu.

BOLD – Malatya’nın Battalgazi ilçesindeki Beydağı eteklerine, ilçe belediyesi tarafından yapılması planlanan lüks konutlar bir süredir kentte tartışma konusu. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, katıldığı bir yerel televizyonun canlı yayınında tepki toplayan “Villa Kent” projesini savundu.

İHTİYAÇLARA CEVAP VERMELİYİZ

Malatyahaber sitesindeki habere göre Osman Güder şunları söyledi: “Battalgazi Belediye Başkanı olarak insanların ihtiyaçlarına cevap vermek zorundasınız. Battalgazi’yi sadece Taştepe gözüyle göremezsiniz, sadece Şehit Fevzi olarak göremezsiniz, sadece Kernek gözüyle göremezsiniz. Şehre bakarken şehrin tüm birleşenleri göz önüne alıp öyle kararlar almak gerekir.”

Projeyi eleştirenlere seslenen Güder: “Neden Battalgazi bölgesinde yaşayan insanlar bir anda Yeşilyurt bölgesine göç ediyorlar?’ veya ‘Bina yaparken neden Yeşilyurt bölgesine koşarak gidiyorsunuz?’diye bir soru sormak istiyorum. Projeye karşı çıkanlar bir cevap versinler. Hazırlayacağımız yere buyursun gelsinler yapsınlar. Bizler şehri düşünürken, bir bütün olarak düşünmek zorundayız. Dar gelirli insanlarımızı düşünmek zorundayız, şehrin tüccarını düşünmek zorundayız, şehrin zenginini de düşünmek zorundayız, şehrin öğretmenlerini de düşünmek zorundayız.” dedi.

NEDEN ELİTİSTLER OLMASIN

Her kesiminin ihtiyacını karşılamak zorunda olduklarını söyleyen Güder: “Battalgazi’nin neden elitistleri olmasın. Diğer bölgelerde olduğu gibi. Battalgazi’de yaşam kalitesini arttıracağız. Sosyal konut talep edenler vatandaşlarımıza sosyal konut vereceğiz. Villa talep edenlere villa vereceğiz. Tüm kesimden insanların ihtiyacını karşılayacağız. Belediyeler artık kendi olanaklarını kendi sağlıyor. Villaları yapıp satış işlemlerini gerçekleştirdikten sonra oradan gelen gelirlerimizi, sosyal konutlara yatıracağız. Battalgazi’yi dar makastan kurtarıyoruz. Alt merkezler oluşturuyoruz. Bize gelen birçok talep var. Bu talepleri karşılamazsak o talepler başka bölgelerde karşılanıyor. Amacımız tüm dokuyu bir arada tutmaktır. Battalgazi’de her kesimden vatandaşımızın ihtiyacını karşılayacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu

Almanya’da Ülkücü Hareket’e yasak geliyor: Erdoğan milliyetçiliğinin bu ülkede yeri yok!

 

Okumaya devam et

Politika

İşte ‘İstifa story’nin perde arkası: O da sansürü tattı

CHP’li Vekil Murat Emir’in iddiasına göre Berat Albayrak istifa metnini AA ve ağabeyi Serhat Albayrak’ın kanallarında yayınlatamayınca son çare olarak Instagram’a yöneldi.

BOLD – Berat Albayrak Instagram hesabından paylaştığı istifa metni ile görevini bıraktı. Albayrak’ın istifası geçen pazar akşamından bu yana siyasetin bir numaralı gündemi. Berat Albayrak’ın neden istifa ettiği tartışılırken, istifa metnini neden Instagram hesabından paylaştığı çok konuşulmadı.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’den bu konuyla ilgili dikkat çekici bir iddia geldi. Emir’e göre Albayrak’ın gönderdiği istifa metnini AA abonelerine duyurmadı. Ağabeyi Serhat Albayrak’ın kanalları bile metni yayınlamak istemedi. Emir’in iddiasına göre Berat Albayrak’ın Twitter hesabı bile istifa metnini paylaşmasın diye ele geçirildi ve çökertildi.

Emir’in sosyal medyadan paylaştığı iddiasında şu ifadeler yer aldı: “İstifanın perde arkası. Berat Albayrak, metni AA’ya verdi. Yayınlanmayınca kendi kanalı A Haber’e gönderdi, olmadı. Havuz medyasından istifayı yayınlayacak bir kanal arandı, bulunamadı. Twitter’ı da çökertilen Albayrak, son çare Instagram’ı kullandı. O da sansürü tatmış oldu.

Devlet Bahçeli’den ABD’ye bölünme uyarısı!

 

Okumaya devam et

Politika

Devlet Bahçeli’den ABD’ye bölünme uyarısı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD başkanlığına seçilen Joe Biden’a karşı tedbirli ve kuşkulu olacaklarını belirtti. “Belki de ABD’ye yakın bir gelecekte etnik kamplaşma hakim olacak, bu ülke eyaletler bazında bir ayrışma sürecine sürüklenebilecektir” dedi.

BOLD – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında ABD seçimlerini değerlendirdi.

MHP’nin ABD seçimlerini takip ettiğini ancak taraf tutmadığını savunan Bahçeli, “Bizim için önemli olan ABD’nin uygulayacağı politikaların muhtevası, bunun da ülkemize, bölgemize ve uluslararası ilişkilere yansıma düzeyleridir. Kaldı ki, biz ne Biden şakşakçıyız, ne Trump sevdalısıyız, ne filin hortumundan tutuyoruz ne de eşeğe binmek için sıra bekliyoruz, hamd olsun Türk oğlu Türk olarak cihanı kavrıyoruz” dedi.

ABD’nin yakın bir gelecekte bölünebileceğini öne süren Bahçeli, “Belki de ABD’ye yakın bir gelecekte etnik kamplaşma hakim olacak, bu ülke eyaletler bazında bir ayrışma sürecine sürüklenebilecektir. Kanaatim odur ki, yeni ABD Başkanı’nın dış politika ve uluslararası güvenlik konularında izleyeceği temel siyaseti zaman içinde daha iyi anlaşılacak ve değerlendirilebilecektir” ifadelerini kullandı.

CHP ve HDP’yi ABD başkanlığına seçilen Biden’i kesin sonuçlar açıklanmadan tebrik etmesine tepki gösteren Bahçeli,  “Sayın Kılıçdaroğlu nereye yetişeceksin? Gizlenemez bu memnuniyetin esbab-ı mucibesi nedir? CHP’yi, ABD’nin sevdalısı yapan ilişkiler ağını neye yoralım? Biden’in ağzına sürdüğü bir tutam balın lezzetini almış olmalı ki, Kılıçdaroğlu yeni efendisiyle sosyal medyayla temas kurma gereği hissetmiştir” dedi.

Bahçeli şunları kaydetti:

BİDEN’İN SÖZLERİ BARAJ OLUŞTURUYOR

Başkanlığa seçilen Biden’in, Türkiye’yi meşgul eden çetrefilli konularda takip edeceği politikaların müttefiklik hukukuyla ne kadar bağdaşacağını, güven temeli aşınan iki ülke arasındaki ilişkileri koltuğuna oturur oturmaz nasıl ele alacağını zaman gösterecektir. Yine de temkinli, tedbirli, tedarikli ve kuşkulu bir bekleyişin içinde olduğumuzu herkesin bilmesinde yarar vardır. Çünkü Biden’in geçmişteki sözleri, temasları, çelişkileri, gelgitleri, mesafeli tutumu, Türkiye’ye şaşı ve soğuk bakışı iyimserliğimizin önüne set çekmekte, baraj oluşturmaktadır. Dostluğumuz maskeli, mesafeli, muhataralı, muvazaalı, mukaveleli değildir; kaldı ki doğrudur, tutarlıdır, güvenilirdir, adam gibi adamlığın tezahürüdür. ABD yönetiminde görmeyi arzu ettiğimiz tavır da aynısıyla bu olacaktır.

KARABAĞ’DA TARİHİ RÖVANŞ ALINDI

Büyük bir bahtiyarlık ve memnuniyetle ifade ediyorum ki, Karabağ’da 30 yıla yakındır devam edegelen düşman tasallutuna tarihi bir darbe indirilmiş, can Azerbaycan kahramanlıkla topraklarını almıştır. Çok şükür hak sahibini bulmuştur. Çok şükür Türklük büyük bir zafer elde etmiştir. Ermeni çeteleri tutundukları vatan topraklarından sökülüp atılmıştır. Katil Paşinyan acıyla kıvranarak yenilgiyi kabullenmiş, elleri titreye titreye uzlaşılan anlaşma metnine imza atmak zorunda kalmıştır. Ermenistan döktüğü kanların bedelini ödemiştir. Tarihi rövanş alınmıştır.”

Erdoğan, Albayrak’a teşekkür etti: 2 sismik araştırma, 3 tane de sondaj gemisini kazandırdı

Okumaya devam et

Popular