Ekonomi

BMW’nin makyajlı 7 serisi görücüye çıktı

BMW'nin ürün yelpazesindeki en lüks modeli 7 Serisi'nin makyajlı versiyonu tanıtıldı. Yeni serinin nisan ayında satışa çıkması bekleniyor.

BMW’nin sen lüks modeli 7 serisinin makyajlı versiyonu tanıtıldı. Otomobilin ölçülerinde değişikliğe gidilirken, uzunluğunun 22 mm kadar artırıldığı açıklandı. Henüz fiyatları bildirilmeyen 7 serisinin nisan ayında satışa çıkması bekleniyor.

BOLD- Alman otomotiv devi BMW’nin, “amiral gemisi” kabul edilen sedan modeli 7 serisi, makyajlı hali ile görücüye çıktı. Çin’in Şangay şehrinde tanıtılan modelin ilk hedeflediği pazarın Çinli zenginler olduğu ortaya çıktı. Çin halen, BMW’nin tüm dünya satışlarının yüzde 25’ini oluşturuyor.

TEKNİK İYİLEŞTİRMELER YAPILDI

Markanın önceki aylarda tanıttığı 7 koltuklu SUV’u X7’den izler taşıyan makyajlı 7 serisinde, teknik anlamda da bazı iyileştirmeler yapıldığı öğrenildi.

Modelin ön yüzünde dikkat çeken yeniliğin yaklaşık yüzde 40 oranında büyüyen markaya has böbrek şeklindeki ızgaraların olduğu görülüyor. İnceltilen ön farlarda lazer teknolojisi kullanılırken, gündüz farlarının da tasarımı X7 ve X5’tekine benzer hale getirilmiş.

ARKA KISIM DA DEĞİŞTİ

Otomobilin arka kısmında da değişikliler yapan BMW, stop grubunu 35 mm inceltirken, bagaj kapağını boydan boya saran krom çıtanın altına led stop şeridi yerleştirmiş.

Aks mesafesine göre iki farklı versiyonu bulunan 7 serisi, hem standart hem de long versiyonun uzunluğunun 22 mm artırıldığı açıklandı.

CAM KALINLIĞI ARTIRILDI

7 serisinin iç mekânında ise karoserdeki kadar büyük değişim görülmüyor. Koltukların desenlerinin değiştiği ilk bakışta fark edilirken, dijital gösterge grubunun yenilendiği ve direksiyon üstündeki kumanda elemanları arasına sürüş asistanı kontrollerinin eklendiği açıklanıyor.

İç mekânda ahşap döşemelerin yenilendiği verilen bilgiler arasında.

BMW zaten sessiz olan iç kabini dış dünyadan daha da koparmak için cam kalınlıklarını 5 mm kadar artırdığı açıkladı. Yenilenen 7 serisinin nisan ayında satışa başlanması hedefleniyor. Aracın fiyatları hakkında ise henüz bir bilgi verilmedi.

12 SİLİNDİRLİ MOTORU 585 BEYGİR GÜÇ ÜRETİYOR

BMW’nin ürün gamının zirvesinde bulunan 7 serisinin motor kaputunun altında da bir dizi yenilik göze çarpıyor.

750Li xDrive ve 750i xDrive versiyonlarında 530 beygir gücünde sekiz silindirli 4,4 litrelik benzinli bir motora yer veren Alman marka, 585 beygir gücünde 12 silindirli 6,6 litrelik bir benzinli seçeneği de M760Li xDrive ismiyle satışa sunulacak.

Her iki motor seçeneğinde güç dört tekerleklere birden aktarılırken, M760Li xDrive’in 0’dan 100 km/s hıza 4.1 saniyede çıkabildiği belirtildi.

Modelin dizel motor seçeneklerinin de 265, 320 ve 400 beygirlik ünitelerden oluştuğu açıklandı. Modelin hibrit versiyonunun ise 394 beygir güç ürettiği aktarılıyor.

İtalyan “süper sporcu” Türkiye’de

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version