Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Melih Gökçek, Abdulkadir Selvi ile karşı karşıya

Eski Ankara Büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek ile Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Mansur Yavaş’ın Makedon olup olmadığı tartışmasında karşı karşıya geldi.

BOLD- Melih Gökçek, Abdulkadir Selvi’yi “Bizden gözüküp, bizim cenaha yağ çekip, gerçekte karşıya hizmet eden sembollerden biri.” sözleri ile suçladı. Selvi ise Gökçek’e “Dehşetengiz hafiyemiz sormuş, soruşturmuş, onun Makedonyalı olduğunu bulmuş.” ifadeleri ile yüklendi.

GÖKÇEK, SELVİ’Yİ HEDEF ALMIŞTI

Tartışma, Melih Gökçek’in Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Ankara Büyükşehir adayı Masur Yavaş’ın aslının Makedon olduğunu ileri sürmesi ile başladı.

Kendisine ait televizyon kanalında konuşan Gökçek, aynı programda Abdulkadir Selvi’yi de hedef aldı. Bunun üzerine Selvi bir köşe yazısı yazarak Gökçek’i eleştirdi.

Selvi makalede, “Eski Ankara Büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek, CHP’nin belediye başkan adayı Mansur Yavaş’ın Makedonya kökenli olduğunu iddia etmişti. Mansur Yavaş da bu iddiaya karşılık soy kütüğünü yayınlayarak, ‘1843 yılından beri ailem Beypazarı’nda, yedi kuşak Ankaralıyım’ diye cevap verdi.” ifadeleri ile tartışmaya dikkati çekti.

“SANKİ YÜZ KIZARTICI BİR SUÇ İŞLEMİŞ”

Selvi makalesinde Gökçek’in, bunun üzerine Yavaş’a, “Makedon olduğunu ispat edersem adaylıktan çekilecek misin?” diye meydan okuduğunu belirtti.

“Sanki çok büyük bir yüz kızartıcı suçmuş gibi. Bence adaylıktan çekilmesi yetmez. Mansur Yavaş’ın vatandaşlıktan da çıkarılması gerekir.” dedi.

Selvi şu ifadeleri kullandı: “Niye? Çünkü o yedi kuşak Ankaralı olduğuna dair şeceresini yayınlıyor, ama dehşetengiz hafiyemiz sormuş, soruşturmuş, onun Makedonyalı olduğunu bulmuş. Bu durumda Mansur Yavaş’a Beypazarı’ndaki 7 kuşak sülalesini toplayıp, bu vatan topraklarını terk etmek düşüyor. Bu ayıpla yaşanmaz!”

KARAKEBAP OLAN SOYADINI ÖZHASEKİ YAPTI

Selvi, “Bozkırın ortasındaki ‘Angara’yı Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti ‘Ankara’ yapan en büyük Makedonyalı Atatürk’e ne diyeceğiz? diye sordu.

Mansur Yavaş’ı da eleştirerek, “Peki Özhaseki’nin siyasi hayatına mâl olacak soyisim değişikliği neymiş? Aile 1974 yılında mahkemeye başvurup ‘Karakebap’ olan soyadını, ‘Özhaseki’ olarak değiştirmiş. Uzayda yaşam olup olmadığını tespit etmekten daha müthiş bir buluş.” ifadelerini kullandı.

SELVİ, MANSUR YAVAŞ’A YAĞ ÜSTÜNE YAĞ ÇEKMİŞ

Makale üzerine sosyal medyada açıklamalarda bulunan Gökçek, “Bugün nasibimiz medyacılardan açıldı… Bizden gözüküp, bizim cenaha yağ çekip, gerçekte karşıya hizmet eden sembollerden birisi, Abdulkadir Selvi. Dayanamamış bugün Mansur Yavaş’a yağ üzerine yağ. Sonunda da ne şiş yansın ne kebap yansın Özhaseki’ye yağlar.” dedi.

GÖKÇEK: SELVİ YA ANLAMA ÖZÜRLÜ YA DA ALGI YÖNETİCİSİ

Gökçek şu ifadeleri kullandı: “Samimi söylüyorum, Selvi ya tam bir anlama özürlü ya da tam bir algı yönetimcisi. Ben ‘Mansur Yavaş Makedonyalı, öz be öz Ankaralı değil’ diyerek büyük bir suç işlemişim. Ya Selvi, benim annem Kosovalı, yani göçmenim. Ben nasıl Mansur Bey’i yüz kızartıcı suç gibi Makedonyalılıkla suçlarım. Tam tersine ceddinle iftihar etmekten utanma diyorum. Sen bile bile insanları enayi yerine koyup, olayı çarpıtmaktan utanmıyor musun?”

Politika

AKP’den kendi kalesine gol! 128 milyar dolar tartışması yeniden alevlendi

AKP’yi, köşeye sıkıştıran muhalif söylem ve kampanyalarından kurtarmak için hazırlanan çizgi filmdeki ‘128 milyar dolar nerede’ sorusu bumeranga dönüştü. Sönmeye yüz tutan rezerv tartışması sosyal medyada yeniden alevlendi.

BOLD – AKP’nin sosyal medya hesabı üzerinden dün, ‘Yarın saat 14.00’te’ uyarısı CHP’yi hedef alan çizgi film çıktı.

AKP resmi sosyal medya hesabından paylaşılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Faik Öztrak’ı hedef alan çizgi film, istenen etkiyi yaratmadı. Aksine ‘128 milyar dolar nerede’ sorusunu yeniden gündeme taşıdı.

‘Yalan Üretim Merkezi’ başlığıyla servis edilen çizgi filmde Kılıçdaroğlu ve Öztrak karikatürize ediliyor. Fakat çizgi filmde geçen ‘128 milyar dolar nerede’ sorusu ise sönmekte olan tartışmayı yeniden alevlendirdi.

BİZ SİZİ BEDAVA REZİL EDERİZ

Sosyal medyada kısa sürede 70 bine yakın paylaşım yapıldı. Çizgi filme tepkisini dile getiren Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, “Resmen milyonlarca lira para harcayıp kendi kendilerini rezil ediyorlar! Sevgili Demirtaş’ın sözünü hatırladım; “rezil olmak için bu kadar para harcamanıza gerek yok biz sizi bedavaya rezil ederiz” ifadelerin kullandı.

Kılıçdaroğlu da kendisini hedef alan çizgi filme tepkisini şöyle dile getirdi, “Bekleyin ve görün, asıl Z kuşağı sizi çizgi film yapacak.”

BUMERANGA DÖNÜŞTÜ

AKP kampanyalarının bumerang etkisi yaptığına dikkat çeken gazeteci Mustafa Hoş da: “Eskiden propaganda yaptıkları zaman öyle ya da böyle bir etkisi olurdu. Şimdi bir etki yaratmak bir yana itiraf gibi bumeranga dönüşüyor” diye konuştu.

YORUM YOK

Gazeteci Zeynep Gürcanlı, bir tespitine yer vererek, ” AKP adı ve logosunun altına ‘Yalan Üretim Merkezi’ yazmışlar Sadece tespit. yorum yok” dedi.

Erdoğan gücü Soylu’ya mı devretti? ‘KHK out’ ‘Genelge in’

Okumaya devam et

Politika

Akşener’den Kılıçdaroğlu’na ‘128 milyar dolar’ cevabı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘128 milyar dolar’ paylaşımına sosyal medyadan cevap verdi. Akşener, “Milletimizin hazinesine uzanan elleri takipteyiz Kemal Bey. İktidar istediği kadar kaçsın, istediği kadar saklansın yılmadan kovalamaya devam” dedi.

BOLD – İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Bu ülkenin 128 milyar doları ve bir de damadı kayboldu Meral Hanım. Soruyoruz, farklı farklı yanıtlar alıyoruz; siz nerede olduklarını biliyor musunuz?” tweetine cevap verdi.

Kılıçdaroğlu’nun tweetini alıntılayan Akşener, “Biz de milletimizin hazinesine uzanan elleri takipteyiz Kemal Bey. İktidar istediği kadar kaçsın, istediği kadar saklansın yılmadan kovalamaya devam” paylaşımı yaptı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu etiketleyen Akşener, “Sayın Karamollaoğlu sizde yeni bir bilgi var mı?” dedi.

Erdoğan imzalı İnsan Hakları Planı bir haftada ‘çöp’ oldu

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’a “Suç örgütünün bir numarası” diyen Erdoğdu’ya jet hızında soruşturma

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP iktidarı tarafından dinlendiğini, takip ve tehdit edildiğini açıklayan CHP’li Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu. Erdoğan, “Tek muradım vatana ihanet suçundan yargılanmanız” diyen Erdoğdu’ya 250 bin liralık da tazminat davası açtı. Ankara Başsavcılığı, Erdoğdu hakkında jet hızıyla soruşturma başlattı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktidar tarafından özel hayatının takip edilip şantaj yapıldığı iddiasında bulunan CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Erdoğan’ın öğleden önce yaptığı yaptığı suç duyurusu üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla soruşturma başlattı. Başsavcılık, şu açıklamayı yaptı: “27. Dönem milletvekili Aykut Erdoğdu’nun 04/05/2021 tarihinde Twitter’dan yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanına hakaret teşkil eden sözler sarf ettiği iddiasıyla, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan vekili tarafından verilen şikayet dilekçesi üzerine soruşturma başlatılmıştır.”

Erdoğan, CHP’li Erdoğdu hakkında kişilik haklarına saldırı yaptığı gerekçesiyle 250 bin TL’lik tazminat davası da açtı.

MURADIM VATANA İHANETTEN YARGILANMANIZ

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, iktidar kontrolündeki ATV ve Sabah grubundan muhabirlerin arkadaşlarını arayarak kendisine şantaj yaptıklarını iddia etti. Dinlendiğini, takip ve tehdit edildiğini belirten Erdoğdu, Erdoğan’a yönelik “Bu yazdıklarımın doğrudan ilk muhatabı Erdoğan’dır. Diğer siyasi yöneticiler cürümleri kadar üzerlerine alınsınlar. Siz milyonlarca insanı mağdur eden ve vicdanın kırıntısı bile olmayan bu canavar düzenin kurucusunuz… Siz bu suç örgütünün bir numarasısınız… Benim tek muradım bir gün sizin yargılanabileceğiniz tek suç olan Vatana İhanet suçuyla yargılanmanız… Bu sayede bir daha kimse bu suçları işlemeye kalkışmasın” dedi.

Özel hayatı didik didik edilen CHP’li vekil Erdoğan’a patladı

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0