Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Melih Gökçek, Abdulkadir Selvi ile karşı karşıya

Eski Ankara Büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek ile Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Mansur Yavaş’ın Makedon olup olmadığı tartışmasında karşı karşıya geldi.

BOLD- Melih Gökçek, Abdulkadir Selvi’yi “Bizden gözüküp, bizim cenaha yağ çekip, gerçekte karşıya hizmet eden sembollerden biri.” sözleri ile suçladı. Selvi ise Gökçek’e “Dehşetengiz hafiyemiz sormuş, soruşturmuş, onun Makedonyalı olduğunu bulmuş.” ifadeleri ile yüklendi.

GÖKÇEK, SELVİ’Yİ HEDEF ALMIŞTI

Tartışma, Melih Gökçek’in Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Ankara Büyükşehir adayı Masur Yavaş’ın aslının Makedon olduğunu ileri sürmesi ile başladı.

Kendisine ait televizyon kanalında konuşan Gökçek, aynı programda Abdulkadir Selvi’yi de hedef aldı. Bunun üzerine Selvi bir köşe yazısı yazarak Gökçek’i eleştirdi.

Selvi makalede, “Eski Ankara Büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek, CHP’nin belediye başkan adayı Mansur Yavaş’ın Makedonya kökenli olduğunu iddia etmişti. Mansur Yavaş da bu iddiaya karşılık soy kütüğünü yayınlayarak, ‘1843 yılından beri ailem Beypazarı’nda, yedi kuşak Ankaralıyım’ diye cevap verdi.” ifadeleri ile tartışmaya dikkati çekti.

“SANKİ YÜZ KIZARTICI BİR SUÇ İŞLEMİŞ”

Selvi makalesinde Gökçek’in, bunun üzerine Yavaş’a, “Makedon olduğunu ispat edersem adaylıktan çekilecek misin?” diye meydan okuduğunu belirtti.

“Sanki çok büyük bir yüz kızartıcı suçmuş gibi. Bence adaylıktan çekilmesi yetmez. Mansur Yavaş’ın vatandaşlıktan da çıkarılması gerekir.” dedi.

Selvi şu ifadeleri kullandı: “Niye? Çünkü o yedi kuşak Ankaralı olduğuna dair şeceresini yayınlıyor, ama dehşetengiz hafiyemiz sormuş, soruşturmuş, onun Makedonyalı olduğunu bulmuş. Bu durumda Mansur Yavaş’a Beypazarı’ndaki 7 kuşak sülalesini toplayıp, bu vatan topraklarını terk etmek düşüyor. Bu ayıpla yaşanmaz!”

KARAKEBAP OLAN SOYADINI ÖZHASEKİ YAPTI

Selvi, “Bozkırın ortasındaki ‘Angara’yı Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti ‘Ankara’ yapan en büyük Makedonyalı Atatürk’e ne diyeceğiz? diye sordu.

Mansur Yavaş’ı da eleştirerek, “Peki Özhaseki’nin siyasi hayatına mâl olacak soyisim değişikliği neymiş? Aile 1974 yılında mahkemeye başvurup ‘Karakebap’ olan soyadını, ‘Özhaseki’ olarak değiştirmiş. Uzayda yaşam olup olmadığını tespit etmekten daha müthiş bir buluş.” ifadelerini kullandı.

SELVİ, MANSUR YAVAŞ’A YAĞ ÜSTÜNE YAĞ ÇEKMİŞ

Makale üzerine sosyal medyada açıklamalarda bulunan Gökçek, “Bugün nasibimiz medyacılardan açıldı… Bizden gözüküp, bizim cenaha yağ çekip, gerçekte karşıya hizmet eden sembollerden birisi, Abdulkadir Selvi. Dayanamamış bugün Mansur Yavaş’a yağ üzerine yağ. Sonunda da ne şiş yansın ne kebap yansın Özhaseki’ye yağlar.” dedi.

GÖKÇEK: SELVİ YA ANLAMA ÖZÜRLÜ YA DA ALGI YÖNETİCİSİ

Gökçek şu ifadeleri kullandı: “Samimi söylüyorum, Selvi ya tam bir anlama özürlü ya da tam bir algı yönetimcisi. Ben ‘Mansur Yavaş Makedonyalı, öz be öz Ankaralı değil’ diyerek büyük bir suç işlemişim. Ya Selvi, benim annem Kosovalı, yani göçmenim. Ben nasıl Mansur Bey’i yüz kızartıcı suç gibi Makedonyalılıkla suçlarım. Tam tersine ceddinle iftihar etmekten utanma diyorum. Sen bile bile insanları enayi yerine koyup, olayı çarpıtmaktan utanmıyor musun?”

Politika

A Haber Erdoğan’ı da trolledi: Bahsettiği fotoğraf photoshop çıktı

CHP’li vekillerin PKK’lı cenazesine katıldığını iddia eden AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın referans aldığı fotoğrafın A Haberin hazırlayıp yayınladığı bir photoshop olduğu ortaya çıktı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde düzenlenen Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 86. Yıl Dönümü Programında partililere seslendi.

FOTOĞRAFLA SUÇLADI

Erdoğan, CHP’li Milletvekili Sezgin Tanrıkulu üzerinden ana muhalefet partisini eleştirdi. Tanrıkulu’nun bir PKK’lı cenazesinden çekilmiş fotoğrafı hatırlatan Erdoğan: “Biz teröristlerle savaşırken, bunların milletvekilleri onların tabutlarına omuz vermek suretiyle ortaya çıktılar” dedi.

 

O fotoğraf daha önce de iktidar yanlısı haber yapan A Haber’de yayınlandı. Fakat A Haberde yayınlanan ve Erdoğan’ın bahsettiği o fotoğraf katledilen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin cenazesine aitti. Fotoğrafa PKK bayrağı photoshop ile eklendiği daha önce ortaya çıktı.

İddialara Meclis kürsüsünden cevap veren CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel de görüntülerin photoshop olduğunu açıkladı.

KILIÇDAROĞLU’DAN TEPKİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Erdoğan’ın bugünkü konuşmasında, daha önce yalanlanan, fotoğraf ile ilgili açıklamasına tepki gösterdi.

Tanrıkulu’nun katıldığı o cenazenin, Tahir Elçi’nin cenaze töreni olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu: “Tahir Elçi, ‘Terör istemiyoruz’ diye basın açıklaması yaptığında öldürüldü. Sezgin Tanrıkulu o cenazeye gidiyor. Sadece sosyal medyada photoshop yapılıyor, terör cenazesi ile bir araya getiriliyor. Terör cenazelerine partinin yöneticilerinin, milletvekillerinin, il, ilçe başkanlarının katılmasını doğru bulmayız” ifadelerini kullandı.

Meclis kürsüsünden Katar’ı savunan AKP vekilden tarihi gaf

Okumaya devam et

Politika

AKP’nin hukuk reformuyla dalga geçti: Reform bu galiba

Habertürk’e üst sınırdan verilen cezaları eleştiren Kılıçdaroğlu: “Yasaları beğenmedikleri medya organları üzerinde acımasızca uygulamak, söylemek istedikleri hukuk reformu bu galiba” dedi.

BOLD – Habertürk ekranlarında, Tank Palet Fabrikasının Katar’a satılmasına ilişkin CHP’li Mahir Başarır’ın sarf ettiği sözler sonrası başlayan tartışma ve akabinde gelen program kapatma cezası tartışılmaya devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığının, Başarır hakkındaki sert paylaşımının ardından başlayan soruşturmanın ardından dün de RTÜK Üst Kurulu Habertürk kanalına 5 program durduma ve para cezası verdi.

REFORM BU GALİBA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeminde de bu konu vardı. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı ziyaret eden Kılıçdaroğlu görüşme sonrası basın açıklaması yaptı. Kılıçdaroğlu, “Medyanın özgür olması lazım. Yandaş medya diye bir kavramın olmaması lazım. Ahlaki olarak da demokratik olarak da bu tür kavramlardan Türkiye’nin kurtulması lazım. Sözünü ettikleri hukuk reformu bu galiba. Yasaları beğenmedikleri medya organları üzerinde acımasızca uygulamak, söylemek istedikleri hukuk reformu bu galiba. Türkiye’yi biraz daha geriye götürmek… Ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye’ye demokrasiyi, hukuku getirmeye kararlıyız dostlarımızla beraber.” dedi.

GÜNDEME GETİRMEMİZDEN RAHATSIZLAR

Kılıçdaroğlu Mahir Başarır’ın sözleriyle ilgili de Tank Palet fabrikasının Katar ordusuna bedelsiz verildiğini söyleyerek: “Tank Palet fabrikasının Katar ordusuna peşkeş çekilmesi Türkiye Cumhuriyeti devleti ve ordusuna ihanettir. 1 dolar almadılar. Bunu gündeme getirmemizden rahatsız oluyorlar” diye konuştu.

Meclis kürsüsünden Katar’ı savunan AKP vekilden tarihi gaf

 

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na 500 bin liralık tazminat davası

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısındaki konuşması nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısındaki ifadeleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Habertürk’te katıldığı bir programda, Sakarya’da kurulu Tank Palet Fabrikası’nın Katar ortaklı BMC’ye devrini gündeme getirerek, “Öyle bir noktadayız ki; Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış” ifadesini kullanmıştı.

AKP ve ortağı MHP’den CHP’ye eleştiriler gelmesi üzerine Kılıçdaroğlu, grup toplantısında AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı orduya kumpas kurmakla suçlamıştı. Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti: “Sen orduya kumpas kuran bir başbakansın sen. Orduyu büyüten silahlar değil moral değerlerdir, maneviyattır, güçtür. Sen o moral değerlerin dibine dinamit koydun. Sen kim ordu kim! Sen orduyu darmadağın ettin ya! Devlete bu kadar ihanet eden bir kişi hâlâ ordudan bahsedip bizi suçlayacak. Sen kimsin ya, kimsin sen? Vatana ihanet edenler vatanseverlikten bahsedemezler. Genel kurmay başkanlarını terör örgütünün istekleri üzerine tutuklatıp aylarca hapiste tutanlar vatan severlikten bahsedemezler.”

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı parti içinden bir isim

Okumaya devam et

Popular