Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Bahçeli’nin “Venezuela-Kılıçdaroğlu” örneği CHP’yi kızdırdı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu (solda), MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kendisi hakkında sarfettiği sözlere şu ana kadar cevap vermedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Venezuela’da yaşananları eleştirirken Kemal Kılıçdaroğlu üzerinden örnek vermesi ve İzmir adayı Tunç Soyer için söyledikleri, Cumhuriyet Halk Partisi’nda (CHP) öfkeye sebep oldu.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Venezuela’da yaşananlarla ilgili “Biz, bunlara rıza gösterirsek Türkiye’nin de başına bela olurlar. Yarın Türkiye’de ‘Ben sizi tanımıyorum. Kemal Kılıçdaroğlu’nu kabul ediyorum’ derse ne yapacağız?” dedi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Bahçeli’nin sözlerini “Zaytung haberi.” olarak yorumladı.

ÖZKOÇ: BAHÇELİ BUNU “PAPAZI GÖNDER” DEYİNCE GÖNDEREN KİŞİYE SÖYLESİN

Bahçeli’ye cevap CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’dan geldi. Özkoç, Bahçeli’nin sözleri için, “Bunu, ABD Başkanı Trump ne diyorsa onu yapan, ‘Papazı gönder’ dediği zaman gönderen, bir emrini iki etmeyen kişiyle ilgili söylemesi gerekiyor. Bahçeli’nin, böyle bir yakıştırmada bulunması hiç doğru değildir, şık değildir.” dedi.

“DİKTATÖRLÜKTEN YANA OLMAKTAN VAZGEÇSİN”

Özkoç, Bahçeli’nin CHP İzmir Büyükşehir belediye başkan adayı Tunç Soyer’in adaylığını ne ülkücülerin ne de devrimcilerin kabul edeceğine dair sözleri için, “Kendisi eğer bu konuda gerçekten rahatsız oluyorsa hem diktatörlükten yana olan hem de Amerikan emperyalizminin yandaşlığını yapan ve onun arkasında duran kişinin arkasında durmaktan vazgeçmelidir.” diye konuştu.

ÖZEL YAZILI AÇIKLAMA İLE CEVAP VERDİ

Bahçeli’nin aynı konuşmasında CHP’nin İzmir adayı Tunç Soyer’in babası Nurettin Soyer’le ilgili “Bunun izah edilmesi lazım. Kim izah edecek? Çok konuşan Manisa Milletvekili izah edemez.” sözlerine de CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yazılı bir açıklama ile cevap verdi.

“TUNÇ SOYER’E DİL UZATMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİL”

CHP’nin askeri ve sivil tüm darbe girişimleriyle mücadele etmiş, bu çerçevede yöneticileri hapisler yatmış, öldürülmüş, mal varlıklarına el konulmuş bir siyasi parti olduğunu belirten Özel, “Partimizin İzmir adayı üzerinden 12 Eylül 1980 darbesinde partimizin tutumunu ağzına almak ya da buradan Tunç Soyer’e dil uzatmak, hiç kimsenin haddi değildir.” dedi.

“BU DURUM EN ÇOK BAHÇELİ’NİN İŞİNE GELMEZ”

Babalarının iş ve işlemleri sebebiyle oğullarının sorumlu tutulamayacağını belirten Özel şunları söyledi: “Bizler eğer babalarının yaptıkları sebebiyle çocuklarını sorumlu tutmaya başlarsak, onların soyadları üzerinden siyaseti kurgularsak, halen siyasette bulunan ve babaları hakkında çeşitli iddia ve ithamlar olan onlarca ismi tartışmaya açarız. Bu durumun en çok Devlet Bahçeli’nin işine gelmeyeceği ortadadır.”

TÜRKEŞ’İ ELEŞTİRDİ, ŞİMDİ PARTİYİ BİRLEŞTİRİYOR

Özel şunları dile getirdi: “O zaman örneğin ‘Türkeş ismi ancak MHP’de ve ülkücü harekette anlamlıdır. Soyadı Türkeş de olsa Tayyip’in yanına giden ancak kendi gövdesini götürecektir’ diyerek Tuğrul Türkeş’in AKP’ye gitmesine 2015 yılında tepki gösteren bir siyasi partinin topyekun bir biçimde AKP’ye bitiştirilmesi konusunu gündeme getirmemiz gerekecektir.”

EVREN’E PAŞAM BEN OLACAKTIM Kİ DİYEN KİM?

Özel sözlerini şu ifadelerle noktaladı: “Eğer Devlet Bahçeli, 12 Eylül askeri darbesiyle samimi bir hesaplaşma istiyorsa yüzleşmeye 12 Eylül darbesini gerçekleştiren Kenan Evren’e, ‘Paşam, sizin zamanınızda ben olacaktım ki İstanbul’u desteğinizle uçururdum. Paşam, bu ülkenin sizin gibilere ihtiyacı var’ diyecek kadar hayran olan yeni ortağı AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan başlamasını tavsiye ederiz.”

İstiklal Savaşı kahramanı Kazım Karabekir’in torunundan Çevre Bakanı’na: 15 Temmuz’dan bahsetmeyin, kanıma dokunuyor

Politika

AKP’den kendi kalesine gol! 128 milyar dolar tartışması yeniden alevlendi

AKP’yi, köşeye sıkıştıran muhalif söylem ve kampanyalarından kurtarmak için hazırlanan çizgi filmdeki ‘128 milyar dolar nerede’ sorusu bumeranga dönüştü. Sönmeye yüz tutan rezerv tartışması sosyal medyada yeniden alevlendi.

BOLD – AKP’nin sosyal medya hesabı üzerinden dün, ‘Yarın saat 14.00’te’ uyarısı CHP’yi hedef alan çizgi film çıktı.

AKP resmi sosyal medya hesabından paylaşılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Faik Öztrak’ı hedef alan çizgi film, istenen etkiyi yaratmadı. Aksine ‘128 milyar dolar nerede’ sorusunu yeniden gündeme taşıdı.

‘Yalan Üretim Merkezi’ başlığıyla servis edilen çizgi filmde Kılıçdaroğlu ve Öztrak karikatürize ediliyor. Fakat çizgi filmde geçen ‘128 milyar dolar nerede’ sorusu ise sönmekte olan tartışmayı yeniden alevlendirdi.

BİZ SİZİ BEDAVA REZİL EDERİZ

Sosyal medyada kısa sürede 70 bine yakın paylaşım yapıldı. Çizgi filme tepkisini dile getiren Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, “Resmen milyonlarca lira para harcayıp kendi kendilerini rezil ediyorlar! Sevgili Demirtaş’ın sözünü hatırladım; “rezil olmak için bu kadar para harcamanıza gerek yok biz sizi bedavaya rezil ederiz” ifadelerin kullandı.

Kılıçdaroğlu da kendisini hedef alan çizgi filme tepkisini şöyle dile getirdi, “Bekleyin ve görün, asıl Z kuşağı sizi çizgi film yapacak.”

BUMERANGA DÖNÜŞTÜ

AKP kampanyalarının bumerang etkisi yaptığına dikkat çeken gazeteci Mustafa Hoş da: “Eskiden propaganda yaptıkları zaman öyle ya da böyle bir etkisi olurdu. Şimdi bir etki yaratmak bir yana itiraf gibi bumeranga dönüşüyor” diye konuştu.

YORUM YOK

Gazeteci Zeynep Gürcanlı, bir tespitine yer vererek, ” AKP adı ve logosunun altına ‘Yalan Üretim Merkezi’ yazmışlar Sadece tespit. yorum yok” dedi.

Erdoğan gücü Soylu’ya mı devretti? ‘KHK out’ ‘Genelge in’

Okumaya devam et

Politika

Akşener’den Kılıçdaroğlu’na ‘128 milyar dolar’ cevabı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘128 milyar dolar’ paylaşımına sosyal medyadan cevap verdi. Akşener, “Milletimizin hazinesine uzanan elleri takipteyiz Kemal Bey. İktidar istediği kadar kaçsın, istediği kadar saklansın yılmadan kovalamaya devam” dedi.

BOLD – İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Bu ülkenin 128 milyar doları ve bir de damadı kayboldu Meral Hanım. Soruyoruz, farklı farklı yanıtlar alıyoruz; siz nerede olduklarını biliyor musunuz?” tweetine cevap verdi.

Kılıçdaroğlu’nun tweetini alıntılayan Akşener, “Biz de milletimizin hazinesine uzanan elleri takipteyiz Kemal Bey. İktidar istediği kadar kaçsın, istediği kadar saklansın yılmadan kovalamaya devam” paylaşımı yaptı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu etiketleyen Akşener, “Sayın Karamollaoğlu sizde yeni bir bilgi var mı?” dedi.

Erdoğan imzalı İnsan Hakları Planı bir haftada ‘çöp’ oldu

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’a “Suç örgütünün bir numarası” diyen Erdoğdu’ya jet hızında soruşturma

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP iktidarı tarafından dinlendiğini, takip ve tehdit edildiğini açıklayan CHP’li Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu. Erdoğan, “Tek muradım vatana ihanet suçundan yargılanmanız” diyen Erdoğdu’ya 250 bin liralık da tazminat davası açtı. Ankara Başsavcılığı, Erdoğdu hakkında jet hızıyla soruşturma başlattı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktidar tarafından özel hayatının takip edilip şantaj yapıldığı iddiasında bulunan CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Erdoğan’ın öğleden önce yaptığı yaptığı suç duyurusu üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla soruşturma başlattı. Başsavcılık, şu açıklamayı yaptı: “27. Dönem milletvekili Aykut Erdoğdu’nun 04/05/2021 tarihinde Twitter’dan yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanına hakaret teşkil eden sözler sarf ettiği iddiasıyla, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan vekili tarafından verilen şikayet dilekçesi üzerine soruşturma başlatılmıştır.”

Erdoğan, CHP’li Erdoğdu hakkında kişilik haklarına saldırı yaptığı gerekçesiyle 250 bin TL’lik tazminat davası da açtı.

MURADIM VATANA İHANETTEN YARGILANMANIZ

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, iktidar kontrolündeki ATV ve Sabah grubundan muhabirlerin arkadaşlarını arayarak kendisine şantaj yaptıklarını iddia etti. Dinlendiğini, takip ve tehdit edildiğini belirten Erdoğdu, Erdoğan’a yönelik “Bu yazdıklarımın doğrudan ilk muhatabı Erdoğan’dır. Diğer siyasi yöneticiler cürümleri kadar üzerlerine alınsınlar. Siz milyonlarca insanı mağdur eden ve vicdanın kırıntısı bile olmayan bu canavar düzenin kurucusunuz… Siz bu suç örgütünün bir numarasısınız… Benim tek muradım bir gün sizin yargılanabileceğiniz tek suç olan Vatana İhanet suçuyla yargılanmanız… Bu sayede bir daha kimse bu suçları işlemeye kalkışmasın” dedi.

Özel hayatı didik didik edilen CHP’li vekil Erdoğan’a patladı

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0