BOLD ÖZEL

Küskünlerin adresi DSP oldu

Mustafa Sarıgül (sağda), İstanbul Şişli belediye başkan adaylığı için DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) listelerinde yer bulamayan isimlerin yeni adresi Demokratik Sol Parti (DSP) oldu. CHP’den istifa eden Mustafa Sarıgül, DSP’den Şişli belediye başkan adayı oldu.

BOLD- DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, küskünlerin partilerine olan ilgisini, “Özel çağrımız yok, fakat gelene kapımız açık.” sözleri ile anlattı.

Sarıgü’ün adaylığını da DSP lideri Aksakal düzenlediği ortak basın toplantısı ile açıkladı.

BÜLENT ECEVİT BENİ ŞİŞLİLİ’LERE EMANET ETMİŞTİ

Sarıgül, parti genel merkezinde Aksakal ile görüştü. Görüşme öncesi Twitter’dan bir mesaj paylaşan Sarıgül, “Genel Başkanımız Bülent Ecevit o gün beni Şişlili yurttaşlarıma emanet etmişti, Şişli’yi de bana… Yıllardır yolumdan hiç dönmedim. Bu gün de Bülent Ecevit’in bize öğrettiği siyaset kültürünü sürdürerek Genel Başkan Önder Aksakal’la birlikte yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

3 BELEDİYE BAŞKANI DAHA DSP YOLUNDA

CHP listelerinde yer bulamayan bazı isimlerin adaylık için kapısını çaldığı DSP’de hareketli günler yaşıyor. Marmaris’ten yeniden aday gösterilmeyince CHP’den istifa eden Ali Acar, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ile Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın da DSP’den aday olacağı belirtiliyor.

DSP Parti Meclisi aday listesini netleştirmek için 3 Şubat Pazar günü toplanacak.

MHP’Lİ ADAY İSTİFA EDEREK DSP’YE GEÇTİ

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “Sadece CHP’den değil başka partilerden de bize başvuru var. Örneğin Antalya Serik’te daha önce üç dönem belediye başkanlığı yapmış olan Mehmet Abalı MHP’den istifa ederek bize geldi.” dedi.

CELAL DOĞAN İSMİ DE GÜNDEMDE

CHP-İyi Parti ittifakının 24 Haziran seçimlerinde MHP’den aday olan Avukat Ejder Demir’i Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmesiyle umduğunu bulamayan Celal Doğan’ın da DSP’den aday olmaya hazırlandığı iddia edildi.

Doğan, HDP’den İstanbul milletvekilliği ve daha önce SHP’den Gaziantep belediye başkanlığı yapmıştı.

AKP aday göstermeyince açtı ağzını yumdu gözünü

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version