Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Erdoğan belediye ihalelerinin şeffaf olmadığını itiraf etti

Erdoğan'ın belediye ihalelerinde şeffaflık ve adalet sözü vermesi, "Bugüne kadar şeffaf değil miydi?" sorusuna yol açtı.

AKP Genel Başkanı Erdoğan belediye ihalelerini canlı olarak yayınlayacaklarını belirterek, şeffaflık ve adalet sözü verdi. Erdoğan’ın sözleri, “Demek ki bugüne kadar belediye ihaleleri bugüne kadar şeffaf ve adil değilmiş?” yorumuna sebep oldu.

BOLD– Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin yerel seçim manifestosunu açıkladı.

Manifesto 11 maddeden oluştu. Manifestoda yer alan maddeler; şehir planları, altyapı ve ulaşım, kentsel dönüşüm, benzersiz şehirler, akıllı şehirler, çevreye saygılı şehirler, sosyal belediyecilik, yatay şehirleşme, halkla birlikte yönetim, tasarruf ve şeffaflık, değer üreten şehirler oldu.

BUGÜNE KADAR ŞEFFAF DEĞİL MİYDİ?

Erdoğan konuşmasında, şehir planlarının uzun vadeli ihtiyaçları gözeten ve hakkaniyete uygun yöntemler takip edeceklerini söyledi.

Erdoğan, “İstismara açık parsel bazlı plan değişikliklerine kesinlikle geçit vermeyeceğiz. Gayrimenkul rantına izin vermeyeceğiz. Şehir planlarını ve imar uygulamalarını şeffaf bir şekilde hazırlayacağız.” dedi.

Erdoğan’ın bu sözleri, akıllara “İhaleler 16 yıldır şeffaf değil miydi?” sorusunu getirdi.

BELEDİYE İHALELERİ CANLI YAYINLANACAKMIŞ!

Erdoğan, bundan sonra belediye ihalelerinin canlı yayınlanarak, herkese açık yapılacağını da kaydetti.

Erdoğan’ın, “Belediye bütçesine giren her kuruşta her vatandaşın hakkı olduğunu aklımızdan çıkarmayacağız. Belediyelerde hakka adalete hukuka aykırı davranan hiçkimsenin gözünün yaşına bakmayacağız.” sözleri de şaşkınlıkla karşılandı.

Çünkü Türkiye’de Kamu İhale Kanunu, AKP iktidarı döneminde 17 yılda tam 186 kez değiştirildi. Özellikle son yıllarda kamu ihalelerindeki sorunlar ve yandaş müteahhitlere peşkeş çekilen projeler sürekli haber bültenlerine konu oluyor.

Son olarak Sakarya Arifiye’de 1’inci Ana Bakım Merkezi Müdürlüğü tank-palet fabrikası, BMC’nin sahibi Ethem Sancak ve ortağı Katar ordusuna ihalesiz verildi.

Şimdi Erdoğan’ın belediye ihalelerinde bile şeffaflık, canlı yayın ve hakkaniyetten bahsetmesi, ister istemez, “iktidarda kim var” sorusuna yol açıyor.

PORTAKAL: ELİNİZİ TUTAN MI VARDI, NİYE YAPMADINIZ?

Fox Haber sunucusu, gazeteci Fatih Portakal, Erdoğan’ın sözlerini haber bülteninde aktararak, “Artık AKP’nin iktidara gelme zamanı geldi, 16 yıldır muhalefetteydi bu parti.” yorumunu yaptı. Portakal, “16 yıldır nerdeydiniz, elinizi tutan mı vardı, niye yapmadınız?” diye sordu.

ERDOĞAN: CHP ÇÖPTÜR, ÇUKURDUR, ÇAMURDUR

Erdoğan konuşmasında yine sözü Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) getirerek, “CHP çöptür, çukurdur, çamurdur. Ankara da böyleydi. Buraları teslim aldık değişti, teslim alınmayan yerlerde susuzluk devam ediyor. İşte İzmir susuzluk devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU: SENİN SİYASİ YASAĞINI KİM KALDIRDI?

Erdoğan’ın sert sözlerine cevap veren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Milli iradeye saygılı değilsek, senin siyasi yasağını kim kaldırdı? Millet iradesine saygılı olmasak siyasi yasağını kaldırmazdık.” dedi.

Kılıçdaroğlu, yerel seçimden sonra CHP’nin devre dışı kalacağına yönelik sözlerine de, “Aç tavuk kendini darı ambarında sanır.” cevabını verdi.

Erdoğan “hainliğin hesabını sorarız” dedi, marketler korkudan patlıcan satamıyor

Gündem

29 sağlık çalışanı daha Kovid-19’dan hayatını kaybetti

sağlık çalışanı, ölüm, üzgün

Koronavirüs vaka sayısındaki artış sağlık çalışanlarını da olumsuz etkiliyor. İş yükleri artan sağlık çalışanları arasında can kayıpları da giderek yükseliyor. Son bir haftada 29 sağlık çalışanı daha Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

BOLD – Son bir haftada 29 sağlık çalışanı daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Pandeminin başından bu yana hayatını kaybeden toplam sağlık çalışanı sayısı 212’ye yükseldi.

Koronavirüs sebebiyle sağlık çalışanları ölümleri her geçen gün daha da artıyor. Türk Tabipleri Birliği’nin açıkladığı rakamlara göre son bir hafta içerisinde 29 sağlık çalışanı daha yaşamını yitirdi. “Kovid-19 meslek hastalığı kabul edilsin” diyen TTB’nin kayıtlarına göre pandeminin başından beri 212 sağlık çalışanı vefat etti.

Koronavirüs salgını yeni rekorlar kırarak yayılıyor

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüs salgını Türkiye’de yeni rekorlar kırarak yayılıyor

Salgın rekor kırarak artmaya devam ediyor. Son 24 saatte 193 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirdi, 32 bin 736 kişi ise koronavirüse yakalandı. Bakan Koca, “Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın” çağrısı yaptı.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 4 Aralık 2020 tarihli koronavirüs tablosunu paylaştı. Tabloya göre son 24 saatte 193 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirirken, 32 bin 736 kişi de koronavirüse yakalandı.

RESMİ VEFAT SAYISI 15 BİNE YAKLAŞTI

Güncel koronavirüs tablosuna göre hasta sayısı 6 bin 903 olarak açıklanırken, vaka sayısı da 32 bin 736 olarak ifade edildi. Son 24 saatte 193 vefatın kaydedildiği tabloda ağır hasta sayısının 5 bin 703 olduğu ifade edildi. Toplam hasta sayısı 527 bin 70, vefat saylısı ise 14 bin 509 oldu.

“KALABALIK ORTAMLARDA BULUNMAYIN”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün tespit edilen 6 bin 903 yeni hasta var. Ağır hasta sayısı da aktif hasta sayısı da artmaya devam ediyor. Bugünlerde en büyük bulaşma ortamı kapalı ve kalabalık mekanlar. Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın. Kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun” dedi.

Büyükşehir başkanları: Vefat sayıları açıklanandan 2-3 kat fazla

Okumaya devam et

Gündem

İzmir’de sağlık muayenesine götürülen kadınlara ters kelepçe

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının Hizmet Hareketi gönüllülerine yönelik yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınan 66 kişinin sağlık kontrolüne ters kelepçe takılarak götürülmesi dikkat çekti.

BOLD – İzmir’de Hizmet Hareketi mensuplarının kaldığı iddia edilen evlere operasyon düzenlendi. Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin katıldığı operasyonda 66 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin koordinesinde başlatılan operasyonla birçok ilde 66 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar farklı hastanelerde sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolüne götürülen zanlılara ters kelepçe takıldığı görüldü.

Fahrettin Altun’un evine giren maaş 4’ten 5’e çıktı

Okumaya devam et

Popular