Bizimle iletişime geçiniz

Politika

HDP, Beyoğlu’nda Alper Taş’ı destekleyecek

Halkların Demokratik Partisi (HDP), İstanbul Beyoğlu’nda Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) belediye başkan adayı Alper Taş’ı destekleme kararı aldı.

HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, Beyoğlu ilçesinde CHP’den aday olan, Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) başkanlar kurulu üyesi Alper Taş’ı destekleyecekleri söyledi. Beştaş, HDP seçmeni arasında Taş’a karşı olumlu bir yaklaşım olduğunu belirtti.

“GENİŞ BİR KESİMİN DESTEĞİNİ ALIYOR”

Beştaş, “Alper Taş’a yönelik sahadan şöyle bir tespitimiz var. Kendisinin hangi parti olduğuna bakılmaksızın pozitif bir havasının olduğu görüyoruz. İstanbul’da pek çok demokrasi kesimlerinin, odaların, sendikaların, geniş bir kesimin Alper Taş’tan yana pozitif bir eğilimi olduğunu görüyoruz. Bunun sonucunda Alper Taş’ı desteklememek gibi bir seçeneğimiz yok.” diye konuştu.

BEŞTAŞ: HDP’NİN DESTEĞİ NOKTASINDA TEREDDÜDÜMÜZ YOKTU

HDP milletvekili Meral Danış Beştaş’ın destek açıklamasını değerlendiren Alper Taş, “Teklifi tek başımıza değerlendirmedik, onlara da söyledik. HDP’den destek bekliyorduk. Çünkü HDP’yle ayrı bir parti olmamıza rağmen çok ortak zeminlerde yan yana geldik, barış istedik, demokrasi istedik, Kürt sorununun demokratik ve barışçı çözümü konusunda yan yana durmaya çalıştık. Destek konusunda tereddüdümüz yoktu.” ifadelerini kullandı.

TEKLİFTEN KILIÇDAROĞLU’NUN HABERİ VARDI

Alper Taş ayrıca adaylığı konusunda da açıklamalar yaptı. Taş, CHP İstanbul İl Başkan Canan Kaftancıoğlu’nun Beyoğlu adaylığı teklifinden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi olduğunu söyledi.

Taş, “Kemal beyin talebi, Canan arkadaşımız üzerinden bize geldi. Tekliften Kemal Kılıçdaroğlu’nun haberi vardı.” dedi.

OHAL bitti, öğretmen fişlemeleri devam ediyor

 

Politika

AKP’li vekilin araba gafının faturası tutanak memuruna kesildi

Nilgün Ök

“18 yıl önce araba yoktu” sözü ile gündem olan AKP Milletvekili Nilgün Ök’ün gafının faturası tutanak memuruna kesildi. Ök’ün aslında “Yerli araba yoktu” dediğini bildiren Meclis Başkanlığı, sözü tutanağa geçiren görevlinin istifa ettiğini duyurdu.

BOLD – TBMM Başkanlığı, “18 yıl önce Türkiye’de araba yoktu” diyen AKP Milletvekili Nilgün Ök’ün aslında “Yerli araba yoktu” dediğini belirterek, sözleri tutanağa geçiren görevlinin istifa ettiğini duyurdu.

RESMİ KAYITLAR “18 YIL ÖNCE TÜRKİYE’DE ARABA MI VARDI?” ŞEKLİNDE

TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2021 bütçe görüşmeleri sırasında AKP Denizli Milletvekili Nilgün Ök’ün, 18 yıl önce Türkiye’deki arabalara ilişkin sarf ettiği sözler gündemdeki yerini hâlâ koruyor. Meclis’in resmi tutanaklarına göre Ök, “18 yıl önce Türkiye’de araba mı vardı?” dedi. Bu ifadeleri kamuoyunda tartışma oluşturan Ök, “Yerli araba yoktu” dediğini söyleyerek Meclis Başkanlığı’na başvurdu. Meclis Başkanlığı’nın yaptığı açıklamada Nilgün Ök’ün “Yerli araba” dediği belirtilerek, sorumlu memurun istifa ettiği bildirildi.

SORUMLULUĞU ÜSTLENEREK İSTİFA ETTİ

Bütçe görüşmeleri sırasında bir vekile ait ifadelerin tutanakta değiştirildiğine ilişkin iddialarla ilgili inceleme başlatıldığı belirtilen açıklamada, “TBMM Tutanak Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde yapılan değerlendirmede, incelenmemiş tutanak üzerinde bir değişiklik yapıldığı, bir kaç saat içinde ise ses kayıtlarının incelenmesi neticesinde tutanağın ilk haline döndürüldüğü tespit edilmiştir. İncelenmemiş tutanak üzerinde değişiklik işlemini yapan Tutanak Hizmetleri Başkan Yardımcısı, söz konusu işlemle ilgili sorumluluğu üstlenerek görevinden istifa etmiştir” denildi.

 

Hizmet Hareketi gönüllülerine hakaret ve saldırıya ‘ağır ceza’

Okumaya devam et

Politika

İletişim Başkanlığı: Berat Albayrak Varlık Fonundan affını istedi

İletişim Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığından istifa eden Berat Albayrak ile Arda Ermut’un ‘görevlerinden aflarını’  istediğini belirterek Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliklerinin sona erdiği belirtildi.

BOLD – İletişim Başkanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, görevlerinden aflarını talep eden Berat Albayrak ve Arda Ermut’un Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliklerinin sona erdiği bildirildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğine Ahmet Burak Dağlıoğlu’nu atadığı kaydedildi.

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olan Ahmet Burak Dağlıoğlu Şubat 2020’de Yatırım Ofisi Başkanlığına atanmıştı. Üyeliği sona erdirilen Arda Ermut ise Eylül 2018’de TVF Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmış, daha önce Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlığı yapmıştı.

Ankara ve İstanbul başsavcıları Yargıtay üyeliğine getirildi

Okumaya devam et

Politika

Davutoğlu koronavirüse yakalandı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi. Davutoğlu, “Genel durumum iyi. Çalışmalarımızı karantina süresi boyunca evimden devam ettireceğim” dedi.

BOLD – Parti Sözcüsü Serkan Özcan, Davutoğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Davutoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün yaptırdığım Covid-19 test sonucu pozitif çıktı. Allah’a şükürler olsun genel durumum iyi. Çalışmalarımızı karantina süresi boyunca evimden devam ettireceğim. Bütün hastalarımıza Rabbim’den acil şifa diliyorum. Lütfen önlemlere ve sağlığınıza dikkat edin” ifadelerini kullandı.

Çakıcı: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı Bay Kemal?

Okumaya devam et

Popular