Bizimle iletişime geçiniz

Politika

İyi Parti’den AKP’ye geçen Tamer Akkal’a tepki yağdı

İyi Parti’den istifa ederek Adalet ve Kalkınma Partisi’ne (AKP) geçen Milletvekili Tamer Akkal’a, Erdoğan tarafından AKP rozeti takıldı. Danışmanı istifa etti, sosyal medyadan tepki yağdı.

Grup toplantısında İyi Parti’den istifa ederek AKP’ye geçen Manisa Milletvekili Tamer Akkal’a rozet takan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Aramıza katılan Tamer Akkal kardeşimize bu yolculuğumuza, millete hizmet yolunda birlikte vereceğimiz bu mücadeleye, hoş geldiniz, diyorum.” ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ: ADAMLIKTAN DÜŞTÜN

Rozet takma töreninden sonra Akkal’a tepki yağdı. İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Tolga Akalın, Twitter hesabından, “Gitmenin ve tepki koymanın da bir usulü, erkan-ı adabı olur. Tamer Akkal sen politik ağırlığının çok ötesinde bir iltifat ve vefanın gereği milletvekili oldun. Yıllarca yol yürüdüğün başta Sn. Genel Başkanımız olmak üzere biz dava arkadaşlarını bölücü mihraklar ile eşitleyerek gitmek gibi bir alçaklığa tenezzül ederek de adamlıktan düştün.” açıklaması yaptı.

DANIŞMANI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Tamer Akkal’ın Meclis danışmanı Cenk Özatıcı, sosyal medya hesabından, “130 bin vatandaşımızın oyunu, teşkilatlarımızın baskı ve imkânsızlıklar içinde verdikleri mücadeleyi hiçe sayarak AKP’ye geçen bir milletvekilinin yanında, aynı göreve devam etmeyi utanç vesikası olarak kabul ederim.” açıklamasını yaparak görevinden istifa etti.

HARAMZADE DÜZENE BOYUN EĞMEKTENSE!

Cenk Özatıcı, “Tek adam rejimine son vermek amacıyla kurulmuş partime tüm gücümle hizmet etmeye çalıştım. Onurlu bir yenilgi, yüz kızartıcı bir zaferden daha iyidir. Bu haramzade düzene boyun eğerek zafer kazanmaktansa, onurlu ve cesur insanlarla kaybetmeyi tercih ederim.” ifadelerini kullandı.

MHP’DEN DE TEPKİ GELDİ

Akkal’ın AKP’ye geçişine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Cemal Enginyurt da tepki gösterdi.

Enginyurt sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti: “İyi partili Manisa Milletvekili Tamer Akkal ‘Cumhur ittifakı, ne zaman yerli, milli oldu. AK Parti ve MHP ittifakı gayrı milli’ diyerek MHP düşmanlığı yaptı. Şimdi Cumhur ittifakı saflarına katıldı. Tamerciğim rozet takılırken bekledim ki MHP den özür dilersin, lakin sadece sırıttın.”

ÇUKUR SİYASETİ BU OLSA GEREK

Akkal’a bir tepki de Fidel Okan’dan geldi.

Okan sosyal medya hesabından “1 Yıl önce AK Parti’nin ülkeye dayattığı tek adam rejimine son vereceğiz o yüzden İyi Parti’liyim diyen Tamer Akkal, 1 kaç dakika önce tek adam rejimini kurdu dediği ve yerden yere vurduğu Erdoğan’ın taktığı rozetle Ak Parti’ye katıldı… Çukur siyaseti bu olsa gerek!” açıklaması yaptı.

Politika

Erdoğan’dan Katar yorumu: Para paradır

Borsa İstanbul hisselerinin Katar’a devrine ilişkin Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine değinen AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktidarı Katar’ın diğer Avrupa ülkelerindeki yatırımlarını anlatarak savundu.

BOLD – Kabine toplantısı sonrası konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Borsa İstanbul’un yüzde 10’nun Katar Yatırım Otoritesine satılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Devre ilişkin CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine değinen Erdoğan, Borsa İstanbul’un yüzde 10’nun 2019 yılına kadar Avrupa İmar ve Yatırım Bankasının elinde bulunduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu’nun ‘Ülkenin tapusunu da Katar’a verin’ sözlerini hatırlatan Erdoğan, Katar’ın Almanya ve diğer Avrupa ülkelerindeki yatırımlarını hatırlatarak: “Paranın rengi dini yoktur para paradır” ifadelerini kullandı.

Haftaiçi 21.00-05.00 saatleri arasıyla haftasonu tam gün sokağa çıkmak yasak

Okumaya devam et

Politika

AKP’nin kurucularından Albayrak: Her türlü gayri meşru işi yap…

AKP’nin kurucu milletvekillerinden Kemal Albayrak, bazı siyasilerin ‘tövbe-i nasuh’ önerisini eleştirdi. “Her türlü gayri meşru işleri yap, sessiz kal, zulümler, yanlış güce uygun kararlar ver, bunun çözümü adalettir” dedi. 

BOLD – AKP’nin kurucu milletvekillerinden olan Kemal Albayrak, partisini sert sözlerle eleştirdi. Partinin kölelik kültürüne dayalı bir sistemle yönetildiğini öne süren Albayrak, “Tartışamıyorlar çünkü korku var. Korku düşünce yaratmaz, düşüncenin olmadığı bir yerde kölelik vardır” dedi.

TÖVBEYİ NASUH ÖNERİSİNİ ELEŞTİRDİ

Sözcü gazetesine yaptığı açıklamada Albayrak, bazı siyasilerin ‘tövbe-i nasuh’ önerdiğini belirtip, “Siyasette tövbe-i nasuh olmaz. Tövbe, yaratıcıya yapılır. Her türlü gayri meşru işleri yap, sessiz kal, zulümler, yanlış güce uygun kararlar ver, bunun çözümü adalettir” şeklinde konuştu.

TARTIŞMAKTAN KORKUYORLAR

Albayrak, Metraj Prodüksiyon isimli firmanın kurulduğu gün ile bugün ki AKP arasındaki farkla ilgili sorusuna, “Çok şey söylenebilir. ‘Akıl, bilim, hukuk, demokrasi’ dediler, oligarşiye yöneldiler. ‘Kaynaştıracağız’ dediler ayrıştırma yarattılar. Yargıyı ve devleti intikam aracı olarak kullandılar. Ekonomide çöküşe gittiler” dedi. AKP’nin kölelik kültürüne dayalı bir sistemle yönetildiğini belirten Albayrak, “Tartışamıyorlar çünkü korku var. Korku düşünce yaratmaz, düşüncenin olmadığı bir yerde kölelik vardır” dedi.

Koronavirüste sağlık çalışanı ölümleri de zirve yaptı

Okumaya devam et

Politika

MSB’nin tehdidinin ardından savcılar CHP’li Başarır için harekete geçti

Tank Palet Fabrikasının Katarlılara satılmasıyla ilgili açıklamaları yüzünden, MSB’nin hedefi olan CHP’li Mahir Başarır hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

BOLD – CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Habertürk’te katıldığı bir programda Tank Palet Fabrikasının yüzde 49’unun Katarlılara satılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başarır’ın açıklamalarına sosyal medyada AKP’li hesaplar tepki gösterdi.

RESEN SORUŞTURMA

AKP’li hesapların ardından Milli Savunma Bakanlığından da (MSB), Başarır’ın ifadelerin ardından tehdit gibi açıklama geldi. Başarır hakkında dava açılacağının işaretinin verildiği MSB’ye ait sosyal medya hesabından: “Hesabının hukuk çerçevesinde sorulacağını, konunun takipçisi olacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz” paylaşımı yapıldı.

MSB’nin paylaşımının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Başsavcılıktan yapılan açıklamada: “Katıldığı bir TV programında ‘Türk ordusu satılmış’ diyen 27. dönem Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca TCK’nın 301. maddesi uyarınca Türkiye Cumhuriyeti Hükumetini ve devletin askeri teşkilatını alenen aşağılama suçlarından resen soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Sunday Times Erdoğan’ın reform söylemlerinin ardındaki Biden gerçeğini yazdı

Okumaya devam et

Popular