Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Karamollaoğlu: Abdullah Gül’ü hain ilan ettiler

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi’ned (AKP) siyaset yapıp artık bu işin böyle gitmeyeceğine inanan ciddi bir kadro bulunduğunu belirtti. 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de bunlardan bir tanesi olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, bu kişilerin AKP’de hain ilan edildiğini söyledi.

Karamollaoğlu, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimi’ni kastederek, o dönemde Abdullah Gül’e gittiğini ve gönül rahatlığıyla teklif ettiğini dile getirdi. “O zaman ittifak olsa aday olabilecekti. Böyle olunca, bu arkadaşlarımızda bir çekingenlik ister istemez doğdu.” ifadelerini kullandı.

İSTİFA ETMEDİLER AMA PARTİDEN KOPTULAR

Karamollaoğlu, T24’e konuştu. Karamollaoğlu, “Sadece Abdullah Gül için demiyorum. İktidar partisinin içinde görevi olmayan eski bakanlar, vekiller, belediye başkanları, yüzde 90’dan fazlası AKP’den kopmuş vaziyette. Alenen söylemiyorlar. Belki gidip istifa da etmediler üyelikten ama koptular.” şeklinde konuştu.

SUSMAMALARI, ÇEKİNMEMELERİ GEREKİR

Karamollaoğlu, AKP’den kopanların yaşananları endişe vesilesi görüp susmamaları, çekinmemeleri gerektiğini de dile getirdi. Karamollaoğlu şunları söyledi: “Bu mevkilerde bulunanlar çekinirse başkaları daha çok çekinir. Yanlışlığı gördüklerinde çok açık, net şekilde ifade etmelerine ihtiyaç var. Bu onlar üzerinde de bir güven duygusu oluşturur. Onlar susunca millet tereddüt içinde kalıyor. Belki de destekliyorlar kanaati doğuyor.”

“GÜL İLE SEÇİMDEN SONRA BİR KERE KONUŞTUM”

Seçimlerden sonra Gül’le bir kere konuştuğunu aktaran Karamollaoğlu, “Bazı arkadaşlarla da temaslarımız oldu, olmadı değil ama şu anda onlardan bir talep gelmeyince onları fazla zorlamayı da etik bulmuyorum. Ama çok açık ifade ettim. Kendilerinin bunu aleni yapmaları icap eder, yanlışa yanlış, doğruya doğru demeliler ki topluma bir moral gelsin.” dedi.

“YENİ OLUŞUM ZOR TUTAR”

Karamollaoğlu, bu kadar çekingenlikten sonra yeni bir oluşumun tutmasının zor olduğunu vurguladı. “Onun için biz söyledik. Bizim kapımız herkese açık. Burada siyaset yapabilirler. Büyük bir kesimle bizim temel prensiplerde uyuşabileceğimiz kanaatindeyim.” ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu, “Bu arkadaşlarımız da Erbakan hocadan kopup AK Parti’de görev aldıkları zaman Erbakan hocanın ortaya koyduğu bütün prensipleri yok farz etmediler. Sadece şu kanaate vurgu yapıyorlardı. Belli çevreler Erbakan hocanın iktidara gelmesini istemiyor. O halde biz harekete geçelim, bir şeyler yapalım. Bunu yaparken de bu çevrelere sempati kurarak, işbirliği yapalım diye yola çıktılar. Ama geldiğimiz nokta ne kadar Milli Görüş’e dönüyoruz deseler de artık AK Parti Milli Görüş’ü terk etti.” dedi.

GÜL VE ARKADAŞLARI SP’YE DAHA YAKIN

Abdullah Gül ve arkadaşlarının şu anda AKP’den ziyade Saadet Partisi’ne daha yakın olduklarını dile getiren Karamollaoğlu, “Her noktada aynı şeyi mi görürüz. Hayır. Mesela Suriye politikasında biz Davutoğlu gibi düşünmüyoruz. O doğru olduğuna inanıyordu, biz tamamen yanlış diyoruz. Aynı konuda ısrarlı mı onu bilmem. Her noktada ille de ittifak edeceğiz diye bir kanaat yok ama temel ilkelerde uzlaşabileceğimizi tahmin ediyorum. Kalkınma dediğinizde Tayyip beyin kalkınma anlayışı Türkiye’yi kalkındırmadı, perişan etti.” şeklinde konuştu.

“HAPİSTE SUÇSUZ ON BİNLERCE İNSAN VAR”

Şu anda yapılan baskının, 28 Şubat döneminde yapılan baskıdan daha fazla oduğunu belirten Karamollaoğlu, “O gün hiç olmazsa fikrimi rahatça söyleyebiliyordum, hakim karşısına çıkınca da kendimi müdafaa edebiliyordum. Şimdi edemiyorum, bu hakkı vermiyorlar. Olur mu böyle şey? Şimdi bunu söyledim, yazacaksınız, bir sürü adam hakaret edecek. Ama ben bunu böyle hissediyorum. Yanlışsam bu hissiyatımı düzeltin. Şu anda bu memlekette hapiste olup suçu olmayan binlerce, on binlerce insan var, ben buna inanıyorum. Samimi olarak inanıyorum. Koruyamıyorlar.” dedi.

1,5 YIL HAPİSTE TUTUP HÂKİM KARŞISINA ÇIKARIYORLAR

Karamollaoğlu şunları dile getirdi: “Bir defa merhamet denilen davranış ortadan kalktı. Adalet, yerine göre idam kararı da verir, sert cezalar da verir inancımıza göre. Ama bu merhametsizlik değildir. Merhametsizlik bir insanın hakkını savunmayı elinden almakla başlar. Mahkum edeceksiniz ama savunma hakkı vermeyeceksiniz. 1,5 sene hapiste tutup hâkim önüne çıkarmayacaksınız. Allah’tan korkun, olur mu? Hapisten bana mektup yazan hanımlar var, insanlar var, gençler var.”

KARAMOLLAOĞLU: 28 ŞUBAT’TA BU KADAR ENDİŞELENMEDİM

28 Şubat’la mücadele edildiği zaman şartların kendilerini zora soktuğunu ama bu kadar endişelenmediğini ifade eden Karamollaoğlu, “Zulüm vardı, tanklar yürüdü, balans ayarı dediler, asker kalktı… 28 Şubat o kadar basit hadise değil. Asker karşınızda, sermaye karşınızda, sivil toplum örgütleri karşınızda, medya karşınızda. En korkunç tarafı yüksek hakimler karşınızda. Basit bir iş değil. Bu kadar endişelenmedim.

Çünkü bütün bunlara rağmen hakkınızı savunma imkanı vardı. Gazetelerde de bu hakkı görüyorduk. Çıkıp toplantı da yapabiliyorduk. Erbakan hoca istifa etti. Milli eğitim mevzuatını değiştirdiler. 24 saat Meclis’te aralıksız yerimizden kıpırdamadık. Şimdi bunu yapacak imkan var mı? Hemen, ‘hainlerrr’ denir. Bu damgayı yiyorsunuz. Böyle şey olur mu? Bunu göremiyor arkadaşlar. Belli bir kesim de görmek istemiyor.” dedi.

“AKP, Ankara adayı Özhaseki’yi değiştirebilir”

Politika

‘Pişmiş kelle’ kavgası büyüyor: MHP’li vekil Erdoğan’ı böyle yalanladı

Baki Şimşek,  şehit cenazesine katılan CHP’li Ali Mahir Başarır için, “terbiyesiz adam yanında birisiyle konuşurken pişmiş kelle gibi sırıtıyor” diyen Erdoğan’ı vicdan vurgusu yaparak yalanladı.

BOLD – Partisinin genel merkezinde bugün gerçekleştirilen bir etkinlikte konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın şehit cenazesinde çekilmiş bir fotoğrafını hatırlatarak, “Gördünüz, cenaze namazında bile bu ahlaksız, terbiyesiz adam yanında birisiyle konuşurken pişmiş kelle gibi sırıtıyor” ifadelerini kullandı.

MHP VEKİL: VİCDANİ MESELE

Erdoğan’a cevap ittifak ortağı MHP’nin Mersin Milletvekili Baki Şimşek’ten geldi. Olayın birebir şahidi olduğunu ve Başarır’ın fotoğrafının bir yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu anlatan Şimşek, “Bunu vicdani bir mesele olduğu için paylaşıyorum” dedi.

İTİBAR SUİKASTI

Şimşek’in ifadelerinin ardından açıklama yapan Mahir Başarır da: “Sayın Cumhurbaşkanı ne yazık ki bir kez daha trollerin sosyal medyada ortaya sürmüş olduğu asılsız, yalanlara itibar etmiş ve şahsımı bir kez daha hedef almıştır. Halbuki iktidar ortağı oldukları MHP’nin Mersin Milletvekili Sayın Baki Şimşek’e konuyu sorup gerçeği öğrenebilirdi.

Ama görünen o ki amaç, gerçeğin ortaya çıkması değil bir çeşit itibar suikastına dönüştürme çabasıdır. Sayın Şimşek’in o görüntülere ilişkin yapmış olduğu açıklama ortadadır. Bize inanmıyorsanız dönün kendi iktidar ortağınıza sorun.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olmayan bir durumdan vazife çıkararak şahsıma hakaret etmesi ve iftirada bulunarak hedef göstermesi kabul edilebilir bir durum değildir. Sayın Cumhurbaşkanı hakkında tarafıma yöneltmiş olduğu haksız ithamlar nedeniyle suç duyurusunda bulunacağımı tüm kamuoyunun bilgisine sunarım” dedi.

Erdoğan bu sefer de ‘faşistliğin dik alası’nı övdü

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan bu sefer de ‘faşistliğin dik alası’nı övdü

Geçen sene “Cumhurbaşkanını Mozart dinlemeye zorlamak faşittliğin dik alasıdır” diyen Erdoğan, Ankara’da açılışını yaptığı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonunda Mozart’ın tınılarını övdü.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu açılışına katıldı. Koronavirüs nedeniyle sınırlı sayıda katılımcının alındığı açılış töreninde Erdoğan bir de konuşma yaptı.

MOZART’IN TINILARI

Konser Salonunda her türden müziğin izleyicisiyle buluşacağını söyleyen Erdoğan: “Mozart ile Bach’ın portlerinden tınılar, Şostakoviç ile Chopin’in bestelerinden ritimler burada buluşacak. Bir kemanın içli sesinden yayılan ayrılık, bir bağlamanın en zarif perdesinde yankılanan hasret yine burada gönlümüze düşecek” ifadeleri kullanıldı.

GEÇEN SENE MOZART İÇİN NE DEDİ

Erdoğan’ın Mozart’ı anması sosyal medyada da gündem oldu. Mozart açılımı geçen sene usta tiyatrocu Rutkay Aziz’in, “Cumhurbaşkanı bir Mozart bir Beethoven dinlesin. Belki iyi gelir” sözlerine Erdoğan’ın verdiği cevabı akıllara getirdi. Erdoğan Aziz’e “Cumhurbaşkanını bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır” diyerek cevap verdi.

AB’YE MESAJ MI

Konser salonu açılışında, Erdoğan’ın Mozart mesajı vermesi yakın zamanda Türkiye’ye yaptırımı görüşecek AB’ye mesaj olarak algılandı.

Sağlıkçılardan yoğun bakımda ‘yandaşa öncelik’ iddiası

Okumaya devam et

Politika

A Haber Erdoğan’ı da trolledi: Bahsettiği fotoğraf photoshop çıktı

CHP’li vekillerin PKK’lı cenazesine katıldığını iddia eden AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın referans aldığı fotoğrafın A Haberin hazırlayıp yayınladığı bir photoshop olduğu ortaya çıktı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde düzenlenen Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 86. Yıl Dönümü Programında partililere seslendi.

FOTOĞRAFLA SUÇLADI

Erdoğan, CHP’li Milletvekili Sezgin Tanrıkulu üzerinden ana muhalefet partisini eleştirdi. Tanrıkulu’nun bir PKK’lı cenazesinden çekilmiş fotoğrafı hatırlatan Erdoğan: “Biz teröristlerle savaşırken, bunların milletvekilleri onların tabutlarına omuz vermek suretiyle ortaya çıktılar” dedi.

 

O fotoğraf daha önce de iktidar yanlısı haber yapan A Haber’de yayınlandı. Fakat A Haberde yayınlanan ve Erdoğan’ın bahsettiği o fotoğraf katledilen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin cenazesine aitti. Fotoğrafa PKK bayrağı photoshop ile eklendiği daha önce ortaya çıktı.

İddialara Meclis kürsüsünden cevap veren CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel de görüntülerin photoshop olduğunu açıkladı.

KILIÇDAROĞLU’DAN TEPKİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Erdoğan’ın bugünkü konuşmasında, daha önce yalanlanan, fotoğraf ile ilgili açıklamasına tepki gösterdi.

Tanrıkulu’nun katıldığı o cenazenin, Tahir Elçi’nin cenaze töreni olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu: “Tahir Elçi, ‘Terör istemiyoruz’ diye basın açıklaması yaptığında öldürüldü. Sezgin Tanrıkulu o cenazeye gidiyor. Sadece sosyal medyada photoshop yapılıyor, terör cenazesi ile bir araya getiriliyor. Terör cenazelerine partinin yöneticilerinin, milletvekillerinin, il, ilçe başkanlarının katılmasını doğru bulmayız” ifadelerini kullandı.

Meclis kürsüsünden Katar’ı savunan AKP vekilden tarihi gaf

Okumaya devam et

Popular