Bizimle iletişime geçiniz

Politika

“Kılıçdaroğlu, Gül’e 20 milletvekili teklif etti” iddiası

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve ekibinin ismi AKP'ye karşı kurulacak yeni parti iddialarının odağında yer alıyor.

Abdullah Gül hakkındaki son iddiaya göre yeni partinin lideri eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan olacak. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise yeni partiye 20 vekil verecek.

Türkiye gazetesinden Batuhan Yaşar’ın “Ali Babacan parti kuruyor” başlıklı yazısında yer alan iddiaya göre, Kemal Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül’den elini çabuk tutmasını istedi ve, “Ne yapacaksanız 31 Mart’tan önce yapın.” dedi. Karşılığında da 20 milletvekili vadetmiş.

BABACAN’I GÜL VE DAVUTOĞLU İKNA ETTİ

Yazıda, işadamları ve eski siyasilerin aranarak “Parti kuruyoruz, bizle birlikte olmak ister misiniz?” diye sorulduğu ileri sürüldü. 100’ün üzerinde kişiye teklif götürüldüğünü iddia edildi.

Yazıda, “Ulaştığımız bilgilere göre Ali Babacan’ı Abdullah Gül ikna etti. Biz arkanda olacağız. Seni yalnız bırakmayacağız dediğini öğrendik. Abdullah Bey hangi sebeple Ali Babacan’ı öne sürüyor? Neden kendisi direkt olarak işin içine girmiyor? “Sen gençsin..” diyormuş.” ifadelerine yer verildi.

3 AYRI SEÇENEK GÜNDEMDE

İknanın ardından Davutoğlu’nun devreye girdiğinin iddia edildiği yazıda, benzer ifadelerin Ahmet Davutoğlu tarafından da kullanıldığı dile getirildi. x

Yazıda şu ifadelere yer verildi: “3 seçenek üzerinde duruluyor. 1-Ali Babacan’ın genel başkan olacağı yeni bir parti kurulacak. 2-Saadet Partisi yeniden yapılandırılacak ve Ali Babacan, Saadet’in genel başkanı olacak. 3-Fatih Erbakan’ın Yeniden Refah Partisi ile yürünecek. Parti ile görüşülmüş, fakat Fatih Erbakan’ın henüz haberi yok.”

ANAHTAR İSİM: KEMAL KILIÇDAROĞLU

Yazışu ifadelerle sona eriyor: “Aralık 2018 başında Abdullah Gül ile Kemal Kılıçdaroğlu 4 saat süren bir görüşme yapmıştı. Bu görüşmede, Kılıçdaroğlu, Gül’e önemli sözler vermiş. Kendisini, CHP’yi, İyi Parti’yi bağlayarak hem de. Kemal Bey, Abdullah Bey’den elini çabuk tutmasını istemiş. Ne yapacaksanız 31 Mart’tan önce yapın demiş. CHP, İyi Parti, Saadet ve HDP ittifakına destek istemiş. Karşılığında da tam 20 milletvekili vadetmiş.”

Abdullah Gül’ün yeni parti kuracağı iddiasına yakınındaki isimden yalanlama

Politika

Babacan: Erdoğan, Bahçeli’ye karşı kendi itibarını bile savunamaz halde

Partisinin Adıyaman Kongresinde konuşan Ali Babacan, Devlet Bahçeli’nin AKP ve Erdoğan üzerinden vesayet kurduğunu iddia ederek, “Büyük ortak itibarını savunamaz halde” dedi.

BOLD – DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, bugün partisinin 1. Olağan Adıyaman İl Kongresine katıldı. Kongrede partililere konuşan Babacan hükumeti ve ittifak ortağı MHP’yi eleştirdi.

HALKIN SAĞLIĞINI GÖZDEN ÇIKARDINIZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün ilk kez açıkladığı vaka sayılakrına ilişkin daha önce söylediklerinin doğru çıktığını vurgulayan Babacan: “Dün açıkladıkları rakam, ABD ve Hindistan’ın hemen peşinden üçüncü olduğumuzu gösteriyor. Tabii açıklanan sayılara inanıp inanmamak başka mesele. Açıklama yapmak demek, bir şeyi açıklığa kavuşturmak demektir. Bugüne kadar topluma tam olarak neyi açıkladıklarını bile anlayamadık. Bu sefer de hasta tanımı yeniden yapıldı. “Sadece hastanede yatanlar” denildi. Anlıyoruz ki günlük tablolarda açıkladıkları hasta sayıları da doğru değil” ifadelerini kullandı.

Hükumetin sırf propaganda yapmak için olur olmadık şeylere beka meselesi dediğini hatırlatan Babacan: “Gerçek beka bu milletin sağlığıdır. İnsanımızın sağlığını aylardır tehlikeye attınız. 1 Haziran’dan itibaren neredeyse tek bir önlem almadan hastalığın yayılmasını izlediniz. Ekonomiyi batırdığınız için, halkımızın sağlığını gözden çıkardınız” dedi.

KÜÇÜK ORTAĞIN VESAYETİ

Bahçeli’nin AKP’nin kurucularından Bülent Arınç için sarf ettiği hakarete varan sözleri hatırlatan Babacan konuşmasının devamında şunları söyledi: “Küçük ortak, büyük ortak üzerinde neredeyse vesayet oluşturmuş durumda. Büyük ortağın sorunlarının nasıl çözüleceğini küçük ortak belirliyor. Büyük ortağın kurucularına, büyük ortağın gözü önünde ağza alınmayacak, yakışıksız, seviyesiz ifadeler kullanılıyor. Büyük ortak kendi mensuplarının itibarını bile savunamaz halde. Türkiye siyaseti çok sayıda enteresan olaya şahit olmuştur ama bir siyasi partinin direksiyonuna başka bir partinin genel başkanının geçmesine herhalde ilk defa tanık oluyoruz.”

Başsavcıvekili Zülkarneyn Kısık koronavirüsten hayatını kaybetti

Okumaya devam et

Politika

Gökçek ve Arınç’ın ‘Parsel parsel’ kavgası sonrası AKP’de neler oldu

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, Ahmet Davutoğlu’yla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında ilk kavganın Arınç-Gökçek gerginliği nedeniyle yaşandığını ifade etti.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın tahliyeleri konusunda ters düşen TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulundaki görevinden istifa etmek zorunda kaldı.

Arınç’ın istifası sonrası, daha önce Ankara’daki arazi rantı suçlaması yüzünden kavgalı olduğu Melih Gökçek, Arınç hakkında bir paylaşımda bulundu. Arınç’ın istifasının yeterli olmadığını söyleyen Gökçek, Arınç’ın cezalandırılması için sosyal medyada da kampanya başlattı.

Son olanlar yıllar önce kameralar önünde yaşanan ‘Parsel Parsel’ kavgasını yeniden gündeme getirdi. Kavganın yaşandığı yıl AKP Genel Başkanı ve Başbakan olan Ahmet Davutoğlu’nun yeni partisinden bir açıklama geldi.

DAVUTOĞLU-ERDOĞAN KAVGASI

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında ilk kavganın bu olay nedeniyle yaşandığını ifade etti.

Konuk olduğu TV5 yayınındaki programda konuşan Üstün: “Melih Gökçek ile Bülent Arınç arasında yaşanan parsel parsel meselesi partiye çok zarar vermişti. Böyle bir atmosferin ortaya çıkmasından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arınç’ın görevden alınmasını istiyordu. Ahmet Davutoğlu, ‘bu hükümetin Başbakanı benim’ diyerek Bülent Arınç’ı görevden almadı. Davutoğlu bu kadar vefalı biri işte” ifadelerini kullandı.

Borsa İstanbul’un yüzde 10’u artık Katar’ın

Okumaya devam et

Politika

MHP’lilerin yüzde 13,7’si Erdoğan’ı AKP’lilerin yüzde 19,8’i Bahçeli’yi beğenmiyor

Metropoll Araştırma Şirketi, Ekim ayı beğeni anketine göre MHP’lilerin yüzde 13,7’si Tayyip Erdoğan’ı, AKP’lilerin de yüzde 19,8’i Devlet Bahçeli’yi beğenmediğini belirtti.

BOLD – Metropoll Araştırma Şirketi, Ekim ayı beğeni anketinde AKP ve MHP’lilere hangi lideri sevdiklerini sordu.

Metropoll’ün beğeni anketinde MHP’lilerin yüzde 83,9’u AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı beğenirken, yüzde 13,7’si “beğenmiyorum” cevabı verdi.

AKP’ye oy veren seçmenlerin ise yüzde 76,4’ü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi beğendiğini ifade ederken, yüzde 19,8’i ise beğenmediğini bildirdi.

Soylu açıkladı: İçişleri Bakanlığından 42 bin kişi ihraç edildi

Okumaya devam et

Popular