Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Temelli’den Erdoğan’a: Merminin fiyatını bilmeyiz, sen bize domatesten haber ver

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, AKP hükümetinin halkı sebze çadırlarının önünde kuyruklarına mahkûm ettiğini söyledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Cemal Süreyya’nın “Kan var tüm kelimelerinin ardında” sözleri ile seslendi.

BOLD- HDP Eş Başkanı Sezai Temelli domates fiyatının bile asgari ücret yerine mermi fiyatı ile açıklandığını dile getirerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünlerde kafayı patlıcana taktığını söyledi.

SEBZE DEPOLARINI HEDEF GÖSTERİYOR

Temelli, “Her şeye yüzde 300 zam gelmesine itiraz ediyor. Sebze depolarını hedef gösteriyor. Ya da mermi fiyatını dile getiriyor. Tanzim satışları ile büyük bir algı yönetimi yandaş medya tarafından sürdürülüyor. Pazarcıları hedef haline getiriyor. Şimdi sırada temizlik malzemeleri varmış.” dedi.

TEMELLİ: BİZ MERMİNİN FİYATINI BİLMİYORUZ

Şair Cemal Süreyya’nın “kan var tüm kelimelerinin ardında” sözüne dikkati çeken Temelli, “Bunların tüm kelimelerinin altında kan var, savaş var, mermi var. Domatesin fiyatı bile asgari ücretle değil, mermi fiyatıyla açıklanıyor. Sayın Erdoğan, biz kurşunun, merminin fiyatını bilmiyoruz, bizim gözümüz savaşta değil, kimsenin toprağında canında değil.” şeklinde konuştu.

BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN DOMATESİN FİYATI

Temelli şunları dile getirdi: “Biz kurşunun fiyatını bilmiyoruz, çünkü biz barış sevdalısıyız. Bizim için önemli olan ekmeğin, domatesin fiyatı. Ülke her gün biraz daha batıyor. Halka yoksulluk ve savaştan başka bir şey vadetmiyor. Ağzını her açtığında nefret siyasetiyle ülkeyi terörize ediyor.”

İNSANLARI SEBZE KUYRUKLARINA MAHKUM ETTİLER

Şeker fabrikalarının satılarak pancarın çürümeye terk edildiğini, zeytinliklerin imara açıldığını belirten Temelli şunları dile getirdi: “Et Balık Kurumu’nu satarken ‘devlet kasaplık mı yapar?’ diyerek tüm kaynakları üç kuruşa sattı. Bugün kalkmış insanları sebze kuyruğa mahkum ederek tanzim satışları yapıyor. Emekçiler iş talebinde bulunuyor, onlara ‘provokatör’ diyor.”

Temelli, “Bu ceberrut anlayışa son vermenin zamanı gelmiştir. Kısa çöpün uzun çöpten hakkını alma zamanı gelmiştir. 31 Mart’ta bu zihniyeti sandığa gömmenin zamanı geldi.” dedi.

GÜVEN: BİRİNİ ADAMLIKTAN ÇIKARDINIZ

HDP grup toplantısı, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in gönderdiği görüntülü mesajla başladı.

Güven mesajında açlık grevinin ülkenin duymazlıktan gelenlerini de rahatsız ettiğini belirtti. “Bu anlamda dün sizin İstanbul’da gerçekleştirdiğiniz etkinlik çok anlamlıydı. Gerçekten birisini adamlıktan çıkardınız. Artık onun ‘ben şunu yaptırmayacağım’ deme şansı yok.” ifadelerini kullandı.

JANDARMA GRUP TOPLANTISINA GELENLERİ ENGELLEDİ

Açlık grevine devam eden tutukluların ailelerinin HDP grup toplantısına gelmesi jandarma tarafından engellendi.

Sezai Temelli, Ankara’nın Haymana ilçesinde bekletilen bir otobüsün fotoğrafını göstererek, “Bu direnişin, aynı zamanda devletin içine düştüğü aczin fotoğrafıdır.” dedi. Jandarmaların durdurdukları ailelere, “Bugün Ankara’ya gidemezsiniz.” dediğini aktaran Temelli, “Korku bu denli büyümüştür. Korkunun ecele faydası yoktur.” diye konuştu.

HDP’den İçişleri Bakanı Soylu’ya “yürüdük” mesajı

Politika

Saray’dan korona açıklaması: Geçen yıl umut ediyorduk ama olmadı!

Koronavirüs krizini doğru yönetemediği için eleştirilen AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram sonrası ‘normalleşme’ sinyali verdi. “Geçen yıl umut ediyorduk ama olmadı” dedi.

BOLD – Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, ‘normalleşme’ açıklaması yaptı. “İnşallah güzel günler bizi bekliyor” diyen Erdoğan, “Geçtiğimiz ramazan bayramında bu musibetten yıl bitmeden kurtulmayı umut ediyorduk ancak daha sonraki aylarda yeni dalgalar halinde tüm dünyayı etkisi altına alan salgının olumsuzluklarından kaçınılmaz olarak biz de etkilendik” ifadelerini kullandı.

Artan koronavirüs vakaları nedeniyle sınırlamalara gitmek zorunda kaldıklarını söyleyen Erdoğan, “Ramazan ayını da büyük ölçüde sınırlamaların gölgesinde geçirdik. Salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan 11 yıldır Gazze’ye gidecek

İsrail’in Filistin’e dönük saldırıları AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 11 yıl önce “En kısa zamanda gideceğim” dediği Gazze ziyaretini akıllara getirdi. Erdoğan, başbakanken “Gideceğim” dediği Gazze’ye hala gidemedi.

BOLD – 2010 yılındaki Mavi Marmara saldırısının ardından Erdoğan, Gazze’ye gitme kararı aldı. Filistinlilere destek vermek amacıyla Gazze’yi ziyaret edeceğini kaydeden Erdoğan, beraberinde yardım gemileri de götürme sözü verdi.

OBAMA GÖRÜŞMESİ SONRASINA ERTELEDİ

Mavi Marmara saldırısı sonrası Erdoğan ile İsrail Başbakanı Netanyahu arasındaki ilk temas ABD eski Başkanı Barack Obama’nın araya girmesiyle telefonda gerçekleşti. 22 Mart 2013 tarihinde yapılan telefon diplomasisi sonrası Tayyip Erdoğan Gazze’ye ziyaretini iki kez erteleyerek Nisan 2013 yılına attı. Ancak 16 Mayıs 2013 yılında ABD eski Başkanı Barack Obama ile görüşmesi sonrasına 2013 mayıs ayı sonuna attığını açıkladı. Bu ertelemede ABD’nin talebinin etkili olduğu açıklanmıştı.

ZİYARET GÜZARGAHLARI BİLE ÇİZİLDİ

Erdoğan’ın koruma ekipleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Gazze ziyareti için izlenecek güzergahları bile çizdi. Batı Şeria’ya gidebilmesi için İsrail’den geçmesi gerektiği için Batı Şeria ziyaretinin yapılmayacağı sadece Gazze’ye gidileceği açıklandı.

HASRET İÇİNDEYİM DEDİ, BİR TÜRLÜ GİTMEDİ

Bütün planlar tamamlandığındı Tayyip Erdoğan, ”Gazze’ye ziyaretim söz konusu değil, fakat Gazze’yle ilgili ziyaret özlemimin olduğunu da açıkça söylemek isterim. En kısa zamanda da Gazze’yi ziyaret etmenin hasreti içindeyim bunu ifade edeyim.” diyerek Gazze ziyaretini yine erteledi.

Erdoğan’ın 11 yıldır ertelenen Gazze ziyaretini sosyal medya üzerinden Ak troller gerçekleştiriyor. Erdoğan’a giydirilen general üniformasıyla Gazze’ye girdiği fotoğraflar paylaşılıyor.

SÜREKLİ ERTELENEN ZİYARET
  • 23.03.2013: “Nisan’da Gazze’ye gideceğim”
  • 14.04.2013: “Tarih kesin, Mayıs sonu Gazze’deyim”
  • 21.04.2013: ABD Dışişleri Bakanı Kerry: Erdoğan’a Gazze’ye gitme dedim
  • 14.05.2013: Erdoğan: Kerry’nin demeci hiç şık değil Haziran’da Gazze’deyim
  • 18.05.2013: “Haziran’da Gazze’deyim”

Okumaya devam et

Politika

Akşener: Yeter ki vazgeçmeyelim biz vazgeçmeyeceğiz!

Meral Aksener

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Sözleşmesi üzerinden iktidara mesaj gönderdi. “Mutlu ve huzurlu bir Türkiye’yi hep birlikte kurabiliriz. Yeniden ‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır’ diyebiliriz. Yeter ki vazgeçmeyelim, biz vazgeçmeyeceğiz” dedi.

BOLD – Türkiye, 19 Mart tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile kadına yönelik her türlü şiddetle mücadeleye ilişkin standartlar getiren ilk belge niteliğindeki İstanbul Sözleşmesi’nden ayrıldı. Karar büyük tepkiye yol açarken birçok kentte kadınlar tarafından protesto edildi. Türkiye imzacılardan biriyken bile uygulamadaki eksiklikler nedeniyle eleştirildi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Sözleşmesi’nin imzalanmasının 10’uncu yılına özel video yayımladı. Akşener, Twitter paylaşımında şunları kaydetti: “Gözlerinizi kapattığınızda hayal ettiğiniz mutlu ve huzurlu bir Türkiye’yi hep birlikte kurabiliriz. Kadınları, çocuklarımızı ve ailemizi korumak için yeniden; ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ diyebiliriz. Yeter ki vazgeçmeyelim, biz vazgeçmeyeceğiz…”

İyi Parti liderinin, “Gözlerinizi kapattığınızda nasıl bir Türkiye hayal ediyorsunuz” sorusuyla başlayan videoda beş tane kadının cevabı yer alıyor. Videonun sonunda da konuşan Akşener, şunları söylüyor:

“Bunların hiçbiri aslında hayal değil. Böyle bir Türkiye mümkün. Bir şey değişir ve her şey değişir. Bir zihniyet değişir ve tüm hayatımız değişir. Yeter ki inanalım. Kadınları, çocuklarımızı ve ailemizi koruyabiliriz. Mutlu ve huzurlu bir Türkiye’yi hep birlikte kurabiliriz. Hep birlikte yeniden, ‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır’ diyebiliriz. Yeter ki vazgeçmeyelim, biz vazgeçmeyeceğiz.”

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0