Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Davutoğlu, “Yeni bir parti mi kuruyorsunuz?” sorusuna “Hayır” diyemedi

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yakınlığı ile bilinen eski başbakan Ahmet Davutoğlu’na Ankara’da katıldığı bir konferansta, “Türkiye’de yeni bir siyasi oluşum düşünüyor musunuz?” sorusu yöneltildi.

Gazetecinin sorusuna, “Hayır!” demeyen Davutoğlu, basın toplantısı yapmadığını konferansta olduğunu belirterek soruyu cevaplamaktan kaçındı.

YENİ PARTİ İDDİASI TEKZİP EDİLMEDİ

Türkiye gazetesinden Batuhan Yaşar “Ali Babacan parti kuruyor” başlıklı yazısında Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) içindeki muhaliflerin parti kuracağını iddia etmişti. O iddia giderek kuvvetli bir ihtimale dönüşüyor.

Yeni bir siyasi oluşum içerisine girecekleri söylenen Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu gibi isimler söz konusu iddiaları tekzip etmediği gibi sesiz kalmayı tercih ediyor.

GAZETECİ UĞUROĞLU: DAVUTOĞLU PARTİ KURACAK

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, ismi yeni parti kuracak siyasiler arasında geçen Ahmet Davutoğlu’na gündemdeki iddiaları sordu.

Davutoğlu’nun Ankara’da katıldığı bir konferansı takip eden Uğuroğlu, “Sayın Başbakan Türkiye’de yeni bir siyasi oluşum düşünüyor musunuz?” sorusunu yöneltti.

Ankara kulislerinde konuşulan soruya Davutoğlu, “Orhan Bey, bir gün basın toplantısı yapacak olursam istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Burası konferans olduğu için bu soru muhtevayla ilgili olmadığı için isterseniz bu soruyu yok addedelim.” cevabını verdi.

Aldığı cevap karşısında sorusunun yok olarak addedildiğini belirten Uğuroğlu, Davutoğlu’nun parti kuracağını ve Davutoğlu’nun “Duruş” kitabının ise partinin manifestosu olacağını iddia etti.

“YENİ PARTİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI”

Davutoğlu’nun parti kuracağı yönündeki iddialara FOX TV’nin eski Ankara Temsilcisi Sedat Bozkurt da katıldı. x

TV5’te yayınlanan “Kulis Ankara” isimli programa konuk olan Bozkurt, “Ben Ahmet Davutoğlu’nun yanındaki insanlarla görüştüm. Davutoğlu parti kuracak. Örgütlenme kabiliyeti yüksek ve kendi kabiliyetlerine uygun insanlara irtibat kuruyorlar ve parti kuracaklarını söylüyorlar.” dedi.

Gazeteci Bozkurt yeni siyasi oluşumda, son zamanlarda muhalif söylemleri ile gündeme gelen eski Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’ın da yer aldığını vurguladı.

FEHMİ KORU İDDİALARI DOĞRULADI

31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlere az bir süre kala Abdullah Gül’ün Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile birlikte yeni bir parti kuracağı iddiaları dolaşmaya devam ediyor.

Gül’ün parti kuracağını Akit yazarı Abdurrahman Dilipak gündeme getirmiş ve Gül’e en yakın gazeteci Fehmi Koru da iddiayı doğrulayacak açıklamalarda bulunmuştu.

KILIÇDAROĞLU’NUN 20 VEKİL VERECEĞİ İDDİA EDİLDİ

Türkiye gazetesi yazarı Batuhan Yaşar da Ankara kulislerini kaleme aldığı yazısında, İstanbul Gaziosmanpaşa ve Ankara Çukurambar’da büroların son günlerde çok hareketli olduğunu ve 100’ün üzerinde kişiye teklif götürüldüğünü açıklamıştı.

Kılıçdaroğlu’nun Gül’e parti kurması için 20 milletvekili vadettiği de iddia edilmişti.

“Kılıçdaroğlu, Gül’e 20 milletvekili teklif etti” iddiası

Genel

AKP son bir ayda 4 puan kaybetti

İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini değerlendiren Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4, Cumhur İttifakı’nınsa 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

BOLD – İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini kamuoyuyla paylaştı. Ankete göre, AKP’nin oyu 31,6’da kaldı. Yüzde 17,7 olan kararsızların oranı ise diğer bütün partilerin üzerinde. Ankette sırasıyla CHP yüzde 16,5, İyi Parti 12,8, HDP 8,5, MHP 7,6 oy oranıyla yer aldı.

Ali Babacan’ın DEVA Partisinin ise yüzde 2,6 oy oranına sahip olduğu görüldü. Anket sonuçlarını değerlendiren Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4 puan, Cumhur İttifakı’nın ise 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

Ankette kararsızların dağılımının ardından ise görünüm şöyle:

AKP: Yüzde 36,2
CHP: Yüzde 20,3
İp : Yüzde 16,7
HDP: Yüzde 10,5
MHP: Yüzde 9,1
DEVA Partisi: Yüzde 3,6
Diğer: Yüzde 1,7
Gelecek Partisi: Yüzde 1,3
Saadet Partisi: Yüzde 0,6

90’lardan bugüne sadece arabanın markası ve rengi değişti

Okumaya devam et

Genel

Koronavirüsten 137 kişinin daha hayatını kaybettiği açıklandı

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu. Son 24 saatte yapılan 151 bin 109 test sonucunda semptom gösteren 671 hastayla birlikte 5 bin 642 yeni vaka tespit edildi. Türkiye’deki toplam vaka sayısı da 2 milyon 435 bin 247’ye yükseldi.
Öte yandan hastalardaki zatürre oranı yüzde 4.7, ağır hasta sayısı da bin 808 oldu.

ABD’den Saray’a uzanan bir yolsuzluk ve kara para hikayesi

 

Okumaya devam et

Genel

Bold kısa bir aradan sonra tekrar yayında: Nerede kalmıştık?

TRT’nin Bold Medya’ya yönelik sansür amaçlı ‘telif’ başvuruları Youtube tarafından reddedildi. Bir aydır askıya alınan Bold Youtube kanalı, yasal itirazların ardından tekrar yayına açıldı.

BOLD – Youtube bir aylık inceleme sonunda, telif hakkı talebinde bulunan TRT karşısında Bold’un haklı olduğuna karar verdi. Yeni saldırıların olabileceği uyarısında bulunan Bold Medya, bir video ile sivil toplum ve bağımsız gazetecilere çağrı yaptı:

Okumaya devam et

Popular