Bizimle iletişime geçiniz

Politika

HDP’li Hüda Kaya: AKP kendi içinde çürüyor

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, AKP’nin kendi içinde çürüyen ve kendi kendini tüketen bir noktaya geldiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sebze ile mermi fiyatlarını karşılaştıran sözlerini de eleştiren Kaya, “Bu ülkenin yöneticileri sebze fiyatlarının tartışıldığı böyle bir günde insanların karşısına ‘mermi’ koyuyor. ‘Ya açlık ya mermi’ mi yani?” dedi.

TABAN AKP’NİN DEĞİŞTİĞİNİ SÖYLÜYOR

AKP’ye oy veren gerçekten düşünen tabanın, partinin değiştiğini söylediğini ifade eden Kaya, Gazete Karınca’ya konuştu. Kaya, “Taksicisinden esnafına her yerde karşılaşıyoruz bu değişim ile. Kendi içinde çürüyen, kendi kendini tüketen bir noktaya geldiler” ifadelerini kullandı.

ZULÜM ETMEKTEN İMTİNA ETMİYORLAR

Kaya, saray yönetiminin ülkenin etrafının duvarlarla çevrilmesini ve demir perde ülkesi olmasını istediğini dile getirerek, “Ki böylece korku yönetiminde başarılı olurlar. Her şey bugünkü linç ve nefret, savaş politikalarından da ibaret değil AKP için. Bunun daha ötesinde bir zulüm etmekten imtina etmeyecek bir gerçeklik ve vicdanla karşı karşıyayız. AKP’nin özellikle son birkaç yıldır seçimlerde kullandıkları ifadelere baktığımızda ‘Bunlar ne konuştuklarının farkında mı?, ‘Onları alkışlayanlar ne duyduklarının farkında mı?’ diyorsunuz.” dedi.

AKP’NİN BU ÜLKEYE VEREBİLECEĞİ BİR ŞEY KALMADI

Kaya şunları söyledi: “AKP sözü, kriteri her şeyi tüketti artık. Savaş, ‘adamlık’, mermi edebiyatından başka bu ülkeye verecekleri hiçbir şey kalmadı. Halkımız da bunu görmeli. Bugün hala AKP’li olanlara da bu ahvali gösterebilmeliyiz. Artan sebze fiyatlarını mermi fiyatı ile izah etmek akıl ve vicdan dışıdır.”

YA AÇLIK, YA MERMİ Mİ YANİ

Kaya, “Domates, biberin karşısına mermi konularak politika yapıldığı günleri gördük. İnsanlar evine ekmek götüremiyor, kirasını, kredisini ödeyemiyor, kapitalizmin bir canavara dönüştüğü, insanların gelecekten umudunu kestiği, basına yansımayan korkunç intiharların giderek arttığı bir ülkedeyiz. Ve bu ülkenin yöneticileri sebze fiyatlarının tartışıldığı böyle bir günde insanların karşısına ‘mermi’ koyuyorlar. Bu insanların geleceği mermi mi? Siz bu insanlara mermiyi mi teklif ediyorsunuz? ‘Ya açlık ya mermi’ mi yani?” dedi.

AKP SEÇMENİ BÜYÜK BİR HAYAL KIRIKLIĞI İÇİNDE

Yıllarca AKP’ye oy veren insanların bugün büyük bir hayal kırıklığı içinde olduğunu aktaran Kaya, şunları dile getirdi: “Biz ülkemizin geleceğine birlikte sahip çıkmak zorundayız. Türkiye’nin yıllardır iktidar olamamış muhalefet partilerine sanki iktidarmış gibi muhalefet yaparak seçim kampanyası yürütüyorlar. ‘Muhalefeti de biz yaparız’ diyorlar. ‘İstanbul’a ihanet ettik’ diyorlar ama İstanbul son 30 yıldır ellerinde. Zaman zaman kendi tabanından da yükselen itirazlardan bu şekilde ‘gaz alıyorlar.”

ADAYLIĞIM HENÜZ KESİNLEŞMEDİ

Kendisi hakkında çıkan ‘Bağcılar Belediye Başkanlığı’na aday gösterilecek’haberlerine ilişkin ise Kaya “Henüz net bir durum yok” yanıtını verdi.

Politika

Kılıçdaroğlu: Her alanda sorunumuz var herkes sandığı bekliyor

Kırşehir’de bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP ve Erdoğan’ın Türkiye’yi artık yönetemediğini belirterek, “Herkes sandığı bekliyor. Sandığı koyun önümüze diyorlar” dedi.

BOLD – CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli temaslar için Kırşehir’deydi. Ziyaret sırasında Kılıçdaroğlu gazetecilere açıklamalarda bulundu.

SOYLU VE GÜL POLEMİĞİ

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında başlayan polemiğe değinen Kılıçdaroğlu: “Türkiye’de en sorunlu alanlardan birisi yargı. Yargıya iktidarın müdahale ettiğini ve talimat verdiğini, bu talimat çerçevesinde yargının karar aldığını biliyoruz. Ama hükümetten iki ayrı bakanın bu konuda tartışma zemini yaratmaları, bu hükümetin Türkiye’yi nasıl yönetemediğinin açık göstergesidir. AKP Hükumeti, Erdoğan artık Türkiye’yi yönetemiyor. Her alanda sorunumuz var” yorumunu yaptı.

“SANDIK BEKLENİYOR”

Ülkedeki ekonomik krizin neden olduğu işsizlik ve yoksulluk sorununa da dikkat çeken CHP lideri: “Bu milletin temelde bir sorunu var. Herkes bekliyor. Neyi bekliyor. Herkes sandığı bekliyor. Sandığı koyun önümüze diyorlar” dedi.

Bir soru üzerine Kılıçdaroğlu erken seçim için herhangi bir tahmininin olmadığını söyledi.

ABD’de göreve başlayan Joe Biden ile ilgili bir soru karşısında Kılıçdaroğlu şunları kaydetti: “Ben Türkiye’nin bütün ülkelerle barış içinde yaşamasını isterim. Türkiye’nin kendi demokrasisini geliştirmesini isterim. ‘Türkiye’de demokrasi vardır’ algısının bütün dünyaya yerleşmesini isterim. Türkiye bir baskı ve otoriter rejim içinde. Bu otoriter rejimden Türkiye’nin kurtulması lazım. Efendim, falan kişi eleştirdi, yakala hapse at. Ne yapsın bu adam, derdini de mi anlatamayacak? Derdini anlattı diye adamı yakalayıp hapse mi atarsınız, tutuklar mısınız?”

Erdoğan’ın terörist listesi

Okumaya devam et

Politika

Yargıya isyan eden Soylu’ya Adalet Bakanı Gül’den uyarı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, annesi ile çekildiği fotoğrafa sosyal medyada küfür eden kişinin serbest bırakılmasına isyan etti. Adalet Bakanı Gül ise “Kimse yargıya parmak sallayamaz” diyerek Soylu’yu uyardı.

BOLD – İçişleri Bakan Süleyman Soylu, sosyal medyada annesi ile olan fotoğrafının altına küfür eden kişinin adli kontrol şartıyla serbest kalmasına tepki gösterdi. Soylu’nun paylaşımından sonra Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den “Klavye başına geçip sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum. Bu işleyişi beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya parmak sallayamaz” açıklaması geldi.

“BAKAN OLSAM NE YAZAR”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından annesine yapılan hakaretlerden ötürü isyan etti. Twitter’dan yaptığı paylaşımda hareket eden şahsın adli kontrol şartıyla serbest kalmasına tepki gösteren Bakan Soylu, karara şu şekilde tepki gösterdi: “45 gündür anam hastanede,

Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest,

Ne yapmalıyım Bakan olsam ne yazar. Millet, devlet işleriyle boğuşurken anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder. Tweetimle yeniden alınırsa da provokasyon sayacağım” dedi.

KİMSE YARGIYA PARMAK SALLAYAMAZ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de Soylu’nun açıklaması sonrası yaptığı paylaşımda, “Klavye başına geçip sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum: Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Burada kanunlar, kurallar, usuller işler; hukuk işler. Bu işleyişi beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya parmak sallayamaz. Adalet Bakanından da bu işleyişe müdahale etmesini bekleyemez. Adalet Bakanının cübbesi yoktur, görevim süresince o cübbeyi giymedim ve kimse kusura bakmasın asla da giymeyeceğim” ifadelerini kullandı. Bu paylaşım, Bakan Soylu’ya cevap olarak yorumlandı.

Kanser tedavisi gören eski Milletvekili Hatice Kocaman tutuklandı

 

Okumaya devam et

Politika

Selçuk Özdağ: Öldürmek için yapılan bu profesyonel saldırısının sorumlusu Süleyman Soylu

Saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Bu profesyonel ve organize saldırı, öldürmek üzere yapıldı. Bu bir terör saldırısı. Sorumlusu Süleyman Soylu” dedi.

BOLD – Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, uğradığı saldırıya ilişkin sorumlu tuttuğu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu istifaya davet etti. Selçuk Özdağ, katıldığı TV programında uğradığı saldırının detaylarını paylaştı. Saldırıdan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu sorumlu tuttu.

TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yılmaz’ın sunduğu Kulis Ankara programına aynı gün saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ, Orhan Uğuroğlu, Afşin Hatipoğlu ile Ayhan Sefer Üstün konuk oldu. Özdağ, programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu istifaya davet etti. “Bu profesyonel, organize bir saldırı. Bu saldırı öldürmek üzere yapıldı. Bu bir terör saldırısı. Soylu’yu TV 5’te açık oturuma davet ediyorum. Sayın Soylu o koltukta oturamaz, istifa etmesi lazım” dedi.

Kanser tedavisi gören eski Milletvekili Hatice Kocaman tutuklandı

Okumaya devam et

Popular