Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Eyfel Kulesi önünde Türkiye’deki insan hakları ihlallerini anlattılar

Fransa’nın başkenti Paris’te kurulan LA VİE Derneği, Türkiye’de Hizmet Hareketi mensuplarının maruz kaldığı insan hakları ihlallerine dikkat çekmek için bir etkinlik düzenledi.

Dernek üyeleri, Eyfel Kulesi’nin önünde “sevdiklerimiz Türkiye zindanlarında” sloganıyla Türkiye’deki hukuksuzlukları ve yaşanan mağduriyetleri anlattı.

YÜZBİNLERCE MAĞDURUN SESSİZ FERYADI

Gönüllüler, Fransızca ve İngilizce broşürler eşliğinde Dünya turizminin merkezlerinden biri sayılan Paris’te dünyanın dört bir yanından gelen insanlara güller hediye etti.

Güllerin yanında broşür de dağıtan gönüllüler, Türkiye’de sevdiklerinden mahrum edilen yüz binlerce insanın sessiz feryadını duyurmaya çalıştı.

TÜRKİYE’NİN TEK ADAM REJİMİNE EVRİLMESİ HAYRET VERİCİ

Fransa’da yaşayan veya turist olarak Paris’e gelmiş bir çok insan, Türkiye’de son yıllarda yaşanan adaletsizliklerin geldiği noktaya çok şaşırdıklarını ifade etti.

21’inci yüzyılın başında geniş bir coğrafyada dikta rejimleri yıkılırken, Türkiye’nin demokrasiden tek adam rejimine evrilmesini “hayret verici” olduğu vurgulandı.

“BÜTÜN DİKTATÖRLER KENDİLERİNİ EMSALSİZ LİDER OLARAK GÖRÜR”

Arap baharının başladığı Tunus’tan gelen akademisyenlerin broşürleri inceledikten sonra, “Ne ilginçtir ki bizlerin kurtulmak için nice bedel ödediğimiz antidemokratik bir döneme girmişsiniz.” değerlendirmesinde bulundu. Akademisyerler, “Tüm diktatörler kendilerini emsalsiz lider olarak görüyorlar. Ama ne ironi ki her biri birbirlerini taklit etmekten öteye gidemiyorlar.” ifadelerini kullandı.

SEVGİLİLER GÜNÜ’NDE SEVDİKLERİNDEN AYRI KALANLAR

İngilizce ve Fransızca Broşürler de ise şu sözlere yer verildi:

“Sevgililer Günü’nde sevgilerini sevdiklerine ifade etmekten mahrum bırakılmış Türkiye’deki yüz binlerce insanın ıstıraplarını duyurmak istiyoruz.

700 BEBEK, HAMİLE KADINLAR CEZAEVLERİNDE

Bugün en zorba rejimlerde dahi rastlanmayan bir şekilde ev kadınlarından, yeni doğum yapmış annelerle birlikte 700’ü aşkın bebeğe, hamile kadınlardan, çok yaşlı insanlara, öğretmen, işadamı ve gazetecilere kadar çok sayıda sivil oldukça basit nedenlerle uzun süredir hapishanelerde tutulmaktalar.

Bu sevgililer gününde de içeride ve dışarıda bulunan sayısız insan, sevdiklerinin hasreti ile her gün gözyaşları dökmekteler.

Duyurumuz kalbi sevgi ile dolu tüm insanlaradır:

Sevenlerin ayrılık gözyaşlarının dindirilmesi için gelin hep birlikte o kırık kalplerin birer çığlığı olalım, duyuralım acılarını tüm dünyaya.”

VİCDANİ EYLEMLERE DEVAM EDECEĞİZ

Kuruluş amacı yaşadıkları mağduriyetten dolayı Türkiye’yi terk etmek zorunda kalan insanlara yardım etmek ve yaşanan hukuksuzlukları Avrupa’ya kamuoyuna duyurmak olan LA VİE Derneği yetkilileri bu tarz vicdani eylemlere devam edeceklerini söyledi.

Gözaltında mide kanaması geçirdi, durumu ağır

Okumaya devam et
Reklamlar

Genel

AKP son bir ayda 4 puan kaybetti

İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini değerlendiren Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4, Cumhur İttifakı’nınsa 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

BOLD – İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini kamuoyuyla paylaştı. Ankete göre, AKP’nin oyu 31,6’da kaldı. Yüzde 17,7 olan kararsızların oranı ise diğer bütün partilerin üzerinde. Ankette sırasıyla CHP yüzde 16,5, İyi Parti 12,8, HDP 8,5, MHP 7,6 oy oranıyla yer aldı.

Ali Babacan’ın DEVA Partisinin ise yüzde 2,6 oy oranına sahip olduğu görüldü. Anket sonuçlarını değerlendiren Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4 puan, Cumhur İttifakı’nın ise 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

Ankette kararsızların dağılımının ardından ise görünüm şöyle:

AKP: Yüzde 36,2
CHP: Yüzde 20,3
İp : Yüzde 16,7
HDP: Yüzde 10,5
MHP: Yüzde 9,1
DEVA Partisi: Yüzde 3,6
Diğer: Yüzde 1,7
Gelecek Partisi: Yüzde 1,3
Saadet Partisi: Yüzde 0,6

90’lardan bugüne sadece arabanın markası ve rengi değişti

Okumaya devam et

Genel

Koronavirüsten 137 kişinin daha hayatını kaybettiği açıklandı

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu. Son 24 saatte yapılan 151 bin 109 test sonucunda semptom gösteren 671 hastayla birlikte 5 bin 642 yeni vaka tespit edildi. Türkiye’deki toplam vaka sayısı da 2 milyon 435 bin 247’ye yükseldi.
Öte yandan hastalardaki zatürre oranı yüzde 4.7, ağır hasta sayısı da bin 808 oldu.

ABD’den Saray’a uzanan bir yolsuzluk ve kara para hikayesi

 

Okumaya devam et

Genel

Bold kısa bir aradan sonra tekrar yayında: Nerede kalmıştık?

TRT’nin Bold Medya’ya yönelik sansür amaçlı ‘telif’ başvuruları Youtube tarafından reddedildi. Bir aydır askıya alınan Bold Youtube kanalı, yasal itirazların ardından tekrar yayına açıldı.

BOLD – Youtube bir aylık inceleme sonunda, telif hakkı talebinde bulunan TRT karşısında Bold’un haklı olduğuna karar verdi. Yeni saldırıların olabileceği uyarısında bulunan Bold Medya, bir video ile sivil toplum ve bağımsız gazetecilere çağrı yaptı:

Okumaya devam et

Popular