Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Numan Kurtulmuş: Suriyelilerin bir kısmı kalacak

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Suriyelilerin vatanlarına dönmesi konusunda, “Ne yaparsak yapalım bir kısmı kalacaktır.” dedi.

BOLD- Bir televizyon kanalında açıklamalarda bulunan AKH Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş ne kadarlık bir bölümünün döneceği sorusuna, “Birşey söyleyemeyiz, Suriye’de oluşturulan atmosfere bağlı. Ama önemli bir bölümünün döneceğini düşünüyorum.” cevabını verdi.

GÜVENLİ BÖLGELER OLUŞTURULMALI

Kurtulmuş şunları dile getirdi: “Milletimizin bu kadar büyük bir hoşgörüsü olmasaydı Türkiye 4 milyona yakın göçmeni kabul edemezdi. Bazı şehirlerimiz var ki kendi nüfusları kadar komşuları geldi. Suriyeli kardeşlerimiz için de hangi insan kendi doğduğu topraklardan göçmek ister. Bu insanlar güvenli bölgeler oluşturulup yaşadıkları yerlere dönmeleri.”

1,5 MİLYON SURİYELİNİN KAYDI YOK

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’dan tepki geldi.

Özdağ, “3,8 milyon kayıtlı, 1,5 milyon kayıtsız Suriyeliye vatandaşlık verilmesi Türklerin vatanlarını kaybetmesi anlamına gelecektir.” yorumunda bulundu.

ÖZDAĞ: SURİYELİ SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Özdağ sosyal medya hesabından, Türkiye’deki Suriyeli sayısının her geçen gün arttığına dikkati çekti.

Bursa’da yakalanan IŞİD üyelerinin Suriyeli olduklarına dair çıkan haberlere vurgu yapan Özdağ, “Suriyeli sığınmacıların içinde, başka hangi terör örgütü canileri var?” sorusunu gündeme getirdi.

Özdağ, aylardan beri bu ve benzeri tehlikelere dikkati çektiklerini ifade etti.

Politika

Selçuk Özdağ: Öldürmek için yapılan bu profesyonel saldırısının sorumlusu Süleyman Soylu

Saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Bu profesyonel ve organize saldırı, öldürmek üzere yapıldı. Bu bir terör saldırısı. Sorumlusu Süleyman Soylu” dedi.

BOLD – Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, uğradığı saldırıya ilişkin sorumlu tuttuğu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu istifaya davet etti. Selçuk Özdağ, katıldığı TV programında uğradığı saldırının detaylarını paylaştı. Saldırıdan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu sorumlu tuttu.

TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yılmaz’ın sunduğu Kulis Ankara programına aynı gün saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ, Orhan Uğuroğlu, Afşin Hatipoğlu ile Ayhan Sefer Üstün konuk oldu. Özdağ, programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu istifaya davet etti. “Bu profesyonel, organize bir saldırı. Bu saldırı öldürmek üzere yapıldı. Bu bir terör saldırısı. Soylu’yu TV 5’te açık oturuma davet ediyorum. Sayın Soylu o koltukta oturamaz, istifa etmesi lazım” dedi.

Kanser tedavisi gören eski Milletvekili Hatice Kocaman tutuklandı

Okumaya devam et

Politika

AKP Maltepe yönetimine giren Suriyeli Muaz Barudi sosyal medyada muhalefetle savaşıyor

Kamuoyu araştırmalarında oyları hızla düşen ve yeni ittifaklar arayan AKP, çareyi Suriyelilerde buldu. AKP Maltepe İlçe Yönetimi’ne Suriyeli biri de alındı. AKP yönetimine giren Muaz Barudi’nin sosyal medya hesaplarında muhalefet partisinin liderlerine yönelik paylaşımları dikkat çekti.

BOLD – AKP Maltepe İlçe Başkanlığı’nın pandemi nedeniyle ertelenen 7. olağan kongresi, Muhazir Sille Spor Kompleksi’nde yapıldı. Kongrede, il yönetimi tarafından atanan Mehmet Karadeniz ilçe başkanı seçildi. Kongrede, ilçe yönetim kurulu listesinde yer alan Muaz Barudi isimli Suriyeli kişi dikkat çekti.

DURUMDAN AKP’LİLER DE RAHATSIZ

Cumhuriyet’ten Leyla Kılıç’ın haberine göre Türk vatandaşlığı da alan Barudi’nin, sosyal medya hesaplarına bakıldığında ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren “Yalan rüzgârı tacizi kapatmaz” başlıklı bir görsel paylaştığı görülüyor. Muaz Barudi’nin yönetime girmesinin AKP’de de rahatsızlık oluşturduğu, kamuoyunda Suriyelilere yönelik tepki nedeniyle kararın ters tepebileceği kaygısının yaşandığı öğrenildi.

AMAÇ SURİYELİLERİN OYUNU ALMAK

Barudi’nin yönetime girmesine ilişkin konuşan CHP ve İyi Partililer ise “AKP düşen oylarını arttırmak için şimdi de Türk vatandaşı yaptıkları Suriyelilerin oyunu almak için onlardan birini yönetimlerine yer alıyor. Bu tercih onların ancak siyaset yaptığını sanan ve sığındığı ülkede muhalefet partilerinin liderlerine yönelik iftira atan bu kişi haddini bilmeli. AKP’de işler gerçekten zor ki Suriyelilere bel bağlamışlar” dedi.

Uyuşturucu verdi, tecavüz etti, dayak attı ve serbest bırakıldı

Okumaya devam et

Politika

CHP’den istifa için 1 Mart’ı bekliyor

Türkiye’yi il il gezerek Memleket Hareketi’ni başlatan Muharrem İnce’nin parti kurma hazırlığı devam ediyor. İnce, CHP’den istifa için 1 Mart’ı bekliyor.

BOLD – CHP içinde başlattığı Memleket Hareketi’ni partileştirme kararı alan Muharrem İnce, “Memleket” adını vereceği partisinin kuruluş hazırlıklarını sürdürüyor. İnce’nin CHP’den 1 Mart günü CHP’den istifa edeceği bildirildi.

CHP’Lİ 3 VEKİL DAHA VAR

Sözcü’den Başak Kaya’ı haberine göre CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel’in de İnce’nin partisine geçeceği belirtiliyor. CHP Genel Merkez yöneticileri İnce konusunda yorum yapmazken, parti yönetimi milletvekillerini takibe aldı. İstifası beklenen 3 milletvekilinin son dönemde Kılıçdaroğlu ile bir diyalog girişiminde bulunmadığı öğrenildi.

Uyuşturucu verdi, tecavüz etti, dayak attı ve serbest bırakıldı

Okumaya devam et

Popular