Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Metris Cezaevi’nde yangın çıktı

Yangın sonrası Metris Cezaevi, Özel Harekât polisleri tarafından ablukaya alındı.

İstanbul’un Esenler ilçesinde Metris Cezaevi’nde akşam saatlerinde yangın çıktı.

Alınan bilgiye göre hırsızlık suçundan tutuklu ve hükümlülerin bulunduğu Metris 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda koğuşta henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı.

Metris Cezaevi’nde çıkan yangında 3 tutuklu ve bir infaz-koruma memuru etkilendi.

Özel Harekât ve Çevik Kuvvet ekiplerinin güvenlik önlemi aldığı Metris Cezaevi’nde yangına ilk müdahale cezaevi görevlileri tarafından yapıldı.

İtfaiye ekiplerinin ulaşmasıyla kontrol altına alınan yangından 3 tutuklu ile bir infaz ve koruma memuru etkilendi. Yangından etkilenenler, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sırrı Topluyıldız yazılı açıklama yaptı.

Topluyıldız, 15 Şubat Cuma günü saat 20:40 sıralarında hırsızlık suçundan tutuklu ve hükümlülerin kaldığı koğuşta henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktığı bilgisini teyit etti.

Açıklamada Ceza İnfaz Kurumu personeli ve Cezaevi Tabur Komutanlığı görevlilerince yangına süratle müdahale edildiği, itfaiye görevlileri ile birlikte yangının diğer koğuşlara sıçramadan söndürüldüğü vurgulandı.

Metris Cezaevi’nde çıkan yangın hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı.

Açıklamada, “Dumandan etkilenen 3 tutuklu ile görevli bir infaz ve koruma memuru tedbir amaçlı olarak hastaneye sevk edilerek, sağlık kontrolleri gerçekleştirilmiştir. Cezaevinde İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından her türlü güvenlik önlemleri alınmıştır.” denildi.

Yangına dair adli ve idari soruşturma açıldı.

Bünyan Cezaevi’nde havalandırmalar tel örgülerle kapatıldı, tutuklular hücreye atıldı

Genel

AKP son bir ayda 4 puan kaybetti

İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini değerlendiren Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4, Cumhur İttifakı’nınsa 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

BOLD – İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini kamuoyuyla paylaştı. Ankete göre, AKP’nin oyu 31,6’da kaldı. Yüzde 17,7 olan kararsızların oranı ise diğer bütün partilerin üzerinde. Ankette sırasıyla CHP yüzde 16,5, İyi Parti 12,8, HDP 8,5, MHP 7,6 oy oranıyla yer aldı.

Ali Babacan’ın DEVA Partisinin ise yüzde 2,6 oy oranına sahip olduğu görüldü. Anket sonuçlarını değerlendiren Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4 puan, Cumhur İttifakı’nın ise 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

Ankette kararsızların dağılımının ardından ise görünüm şöyle:

AKP: Yüzde 36,2
CHP: Yüzde 20,3
İp : Yüzde 16,7
HDP: Yüzde 10,5
MHP: Yüzde 9,1
DEVA Partisi: Yüzde 3,6
Diğer: Yüzde 1,7
Gelecek Partisi: Yüzde 1,3
Saadet Partisi: Yüzde 0,6

90’lardan bugüne sadece arabanın markası ve rengi değişti

Okumaya devam et

Genel

Koronavirüsten 137 kişinin daha hayatını kaybettiği açıklandı

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu. Son 24 saatte yapılan 151 bin 109 test sonucunda semptom gösteren 671 hastayla birlikte 5 bin 642 yeni vaka tespit edildi. Türkiye’deki toplam vaka sayısı da 2 milyon 435 bin 247’ye yükseldi.
Öte yandan hastalardaki zatürre oranı yüzde 4.7, ağır hasta sayısı da bin 808 oldu.

ABD’den Saray’a uzanan bir yolsuzluk ve kara para hikayesi

 

Okumaya devam et

Genel

Bold kısa bir aradan sonra tekrar yayında: Nerede kalmıştık?

TRT’nin Bold Medya’ya yönelik sansür amaçlı ‘telif’ başvuruları Youtube tarafından reddedildi. Bir aydır askıya alınan Bold Youtube kanalı, yasal itirazların ardından tekrar yayına açıldı.

BOLD – Youtube bir aylık inceleme sonunda, telif hakkı talebinde bulunan TRT karşısında Bold’un haklı olduğuna karar verdi. Yeni saldırıların olabileceği uyarısında bulunan Bold Medya, bir video ile sivil toplum ve bağımsız gazetecilere çağrı yaptı:

Okumaya devam et

Popular