Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Kaçırılan Yasin Ugan’ın eşi yetkililere seslendi: Lütfen nerede olduğunu söyleyin

Selda Ugan, 13 Şubat'ta sivil polisler tarafından kaçırılan eşi Yasin Ugan'dan haber alamıyor.

Ankara’da kendilerini “sivil polis” diye tanıtan kişiler tarafından başına siyah poşet geçirilerek kaçırılan Yasin Ugan’ın eşi Selda Ugan sosyal medyada yayımladığı bir video ile eşinin nerede olduğunu sordu.

“Endişe ediyoruz.” diyen Ugan, yetkililerden yardım istedi.

13 Şubat Çarşamba günü Özgür Kaya (41) ve Yasin Ugan’ın (43) kaldığı ev otomatik tüfekli 40 sivil polis tarafından basılmış ve iki isim başlarına siyah poşet geçirilerek kaçırılmıştı.

NEREDE OLDUKLARI BİLİNMİYOR

Ankara’nın Altındağ ilçesi Çamlık Mahallesi’nde yaşanan kaçırma vakası tüm mahallelinin gözü önünde gerçekleşti. Ugan ve Kaya’nın nerede olduğu ve ne durumda olduğu hakkında şu ana kadar bilgi alınadı.

Yasin Ugan’ın hayatından endişe duyan eşi Selda Ugan, yayınladığı bir video ile eşinin bulunması için yetkililerden yardım talep etti.

“ÇOK ENDİŞELİYİZ”

Selda Ugan sesini şu ifadelerle duyurdu: “Eşim Yasin Ugan 13 Şubat Çarşamba günü Ankara Altındağ’da bir adresten kalabalık ve kendisini sivil polis olarak tanıtan silahlı bir ekip tarafından başına poşet geçirilerek götürülmüş. Bütün mahallenin gözü önünde meydana gelmiş bu olay.”

Eşinin nerede olduğu hakkında Emniyet’ten bilgi alamadığını kaydeden Selda Ugan, “O günden buyana Ankara Emniyeti’ne gidip sormamıza rağmen her hangi bir bilgi alamadık. Ne durumda olduğu nerede olduğunu hakkında şu an hiçbir şey bilmiyoruz. Çocuklarımla ben çok endişeliyiz. Buradan yetkililere sesleniyorum. Lütfen nerede ve ne durum da olduğu konusunda bize bilgi verin, yardımcı olun.” dedi.

UGAN AİLESİNİN FERYADINA KHK MAĞDURU VELİ SAÇILIK KULAK VERDİ

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kamudan ihraç edilen 130 bin kişiden biri olan Veli Saçılık, Ugan ailesinin maruz kaldığı insan hakları ihlalini sosyal medyadan duyurdu.

Saçılık şahsi Twitter hesabından, “Yasin Ugan’ın eşi beni aradı. Her yere başvurduğunu ama eşinin gözaltında olduğunun kabul edilemediğini söyledi. Kendisini avukata ve İHD’ye yönlendirdim. Yaşam hakkı ve adil yargılanma hakkı istisnasız herkes içindir.” ifadelerini kullandı.

KAÇIRILMA OLAYI İLE İLGİLİ BM HAREKETE GEÇTİ

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından kaçırıldığı düşünülen Özgür Kaya ve Yasin Ugan hakkında yapılan müracaat üzerine Birleşmiş Milletler (BM) harekete geçti.

Hukuksuz bir şekilde kaçırılıp işkence yapıldığı iddiası ile yapılan müracaatı değerlendiren BM inceleme başlattı.

Dosyayı gündemine alan BM’nin Türkiye’den resmen bilgi isteyeceği öğrenildi.

Türkiye’nin de taraf olduğu uluslararası anlaşmaların “adam kaçırma” ve “işkence” gibi suçları yasakladığını bildiren otoriteler, işkence suçunun zaman aşımına tabi olmadığını ve bu fiili işleyenlerin uzun vadede de olsa mutlaka cezalandırıldığını ifade etti.

“ZORLA KAYIP EDİLME” BM NEZDİNDE SUÇ

Birleşmiş Milletler’in Zorla Kayıp Edilmeye Karşı Herkesin Korunmasına Dair Bildirisi bütün üye ülkeleri bağlıyor. Zorla kayıp edilmelere karşı BM’nin çeşitli soruşturma ve yargılama yetkileri bulunuyor.

Yasin Ugan ve Özgür Kaya kaçırıldı, 2 gündür haber alınamıyor

Genel

AKP son bir ayda 4 puan kaybetti

İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini değerlendiren Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4, Cumhur İttifakı’nınsa 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

BOLD – İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini kamuoyuyla paylaştı. Ankete göre, AKP’nin oyu 31,6’da kaldı. Yüzde 17,7 olan kararsızların oranı ise diğer bütün partilerin üzerinde. Ankette sırasıyla CHP yüzde 16,5, İyi Parti 12,8, HDP 8,5, MHP 7,6 oy oranıyla yer aldı.

Ali Babacan’ın DEVA Partisinin ise yüzde 2,6 oy oranına sahip olduğu görüldü. Anket sonuçlarını değerlendiren Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4 puan, Cumhur İttifakı’nın ise 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

Ankette kararsızların dağılımının ardından ise görünüm şöyle:

AKP: Yüzde 36,2
CHP: Yüzde 20,3
İp : Yüzde 16,7
HDP: Yüzde 10,5
MHP: Yüzde 9,1
DEVA Partisi: Yüzde 3,6
Diğer: Yüzde 1,7
Gelecek Partisi: Yüzde 1,3
Saadet Partisi: Yüzde 0,6

90’lardan bugüne sadece arabanın markası ve rengi değişti

Okumaya devam et

Genel

Koronavirüsten 137 kişinin daha hayatını kaybettiği açıklandı

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu. Son 24 saatte yapılan 151 bin 109 test sonucunda semptom gösteren 671 hastayla birlikte 5 bin 642 yeni vaka tespit edildi. Türkiye’deki toplam vaka sayısı da 2 milyon 435 bin 247’ye yükseldi.
Öte yandan hastalardaki zatürre oranı yüzde 4.7, ağır hasta sayısı da bin 808 oldu.

ABD’den Saray’a uzanan bir yolsuzluk ve kara para hikayesi

 

Okumaya devam et

Genel

Bold kısa bir aradan sonra tekrar yayında: Nerede kalmıştık?

TRT’nin Bold Medya’ya yönelik sansür amaçlı ‘telif’ başvuruları Youtube tarafından reddedildi. Bir aydır askıya alınan Bold Youtube kanalı, yasal itirazların ardından tekrar yayına açıldı.

BOLD – Youtube bir aylık inceleme sonunda, telif hakkı talebinde bulunan TRT karşısında Bold’un haklı olduğuna karar verdi. Yeni saldırıların olabileceği uyarısında bulunan Bold Medya, bir video ile sivil toplum ve bağımsız gazetecilere çağrı yaptı:

Okumaya devam et

Popular