Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Bu teknenin fiyatı 50 milyon TL

Deniz tutkunlarının merakla beklediği “Boat Show Tuzla” kapılarını açtı. Fuarın en pahalısı Türk yapımı “Serenitas” isimli teknenin fiyatı dudak uçuklattı: 50 milyon TL

BOLD- Yat üretimi konusunda da dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer alan Türkiye, denizcilik fuarlarıyla yeni pazarlara açılmaya çalışıyor.

Bu yıl 2’ncisi düzenlenen Boat Show Tuzla Kara Fuarı ile denizcilik sektörünün kalbi Viaport Marina’da kurulan en büyük geçici mega yapısında atacak.

500’e yakın firmanın katılacağı, 75 bine yakın ziyaretçinin gelmesi beklenen fuar 16-25 Şubat tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

El yapımı tekneler görücüye çıkacak. (Fotoğraflar: DHA)

50 BİN LİRADAN BAŞLIYOR

Sektörün lider markalarının, en önemli yerli üreticileri ile dünya devi yabancı markaların katıldığı Boat Show Tuzla Kara Fuarı’nda bu yıl fiyatları 50 bin lira ile 50 milyon lira arasında değişen 150’den fazla tekne sergileniyor.

DHA’ya bilgi veren Via Fuarcılık Fuarlar Direktörü Dilek Günaydın, “Geçen sene yaklaşık olarak 100 tekne ağırlamıştık. Bu sene karada ve denizde olmak üzere 150’den fazla teknemiz var. 5 metreden 50 metreye kadar tekne sergiliyoruz.” dedi.

Dünyada ilk defa deniz ve kara fuarının birlikte organize edildiğini kaydeden Günaydın, şunları söyledi:

“25 metreye kadar olan tekneler karada, 25 metreden büyük tekneler denizde sergileniyor. Burada her zevke ve her bütçeye uygun tekne var. Motor yatlar, katamaranlar, yelkenli tekneler, süper yatlar, sürat tekneleri, deniz aksesuarları, deniz oyuncaklarını fuarımızda bulabilirsiniz.”

“Serenitas” isimli teknenin güvertesinde birinci sınıf malzeme kullanıldı.

FİYATI DUDAK UÇUKLATIYOR

Fiyatı dudak uçuklatan ve Türk yapımı olan fuarın en pahalı teknesi Serenitas alıcısını bekliyor. Villayı aratmayan görüntüsüyle dikkat çeken teknenin fiyatı ise 50 milyon Türk Lirası.

Kaptan Osman Akgün, şu bilgileri verdi: “Serenitas teknesi 2017 yılının temmuz ayında hizmete girdi. 32 metre boyunda, 300 grostona yakın hacmi olan Türk yapımı bir tekne. 10 misafir ağırlayabilen 5 kabini var. 7 personel görev yapıyor. Teknenin içinde ve dışında en iyi malzemeler kullanıldı. Teknenin diğer bir özelliği okyanus geçebiliyor olması. Yakıt ikmali yapmadan yaklaşık 3 bin 600 deniz mili mesafe kat edebiliyor.”

En pahalı 10 otomobil

Genel

AKP son bir ayda 4 puan kaybetti

İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini değerlendiren Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4, Cumhur İttifakı’nınsa 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

BOLD – İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini kamuoyuyla paylaştı. Ankete göre, AKP’nin oyu 31,6’da kaldı. Yüzde 17,7 olan kararsızların oranı ise diğer bütün partilerin üzerinde. Ankette sırasıyla CHP yüzde 16,5, İyi Parti 12,8, HDP 8,5, MHP 7,6 oy oranıyla yer aldı.

Ali Babacan’ın DEVA Partisinin ise yüzde 2,6 oy oranına sahip olduğu görüldü. Anket sonuçlarını değerlendiren Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4 puan, Cumhur İttifakı’nın ise 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

Ankette kararsızların dağılımının ardından ise görünüm şöyle:

AKP: Yüzde 36,2
CHP: Yüzde 20,3
İp : Yüzde 16,7
HDP: Yüzde 10,5
MHP: Yüzde 9,1
DEVA Partisi: Yüzde 3,6
Diğer: Yüzde 1,7
Gelecek Partisi: Yüzde 1,3
Saadet Partisi: Yüzde 0,6

90’lardan bugüne sadece arabanın markası ve rengi değişti

Okumaya devam et

Genel

Koronavirüsten 137 kişinin daha hayatını kaybettiği açıklandı

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu. Son 24 saatte yapılan 151 bin 109 test sonucunda semptom gösteren 671 hastayla birlikte 5 bin 642 yeni vaka tespit edildi. Türkiye’deki toplam vaka sayısı da 2 milyon 435 bin 247’ye yükseldi.
Öte yandan hastalardaki zatürre oranı yüzde 4.7, ağır hasta sayısı da bin 808 oldu.

ABD’den Saray’a uzanan bir yolsuzluk ve kara para hikayesi

 

Okumaya devam et

Genel

Bold kısa bir aradan sonra tekrar yayında: Nerede kalmıştık?

TRT’nin Bold Medya’ya yönelik sansür amaçlı ‘telif’ başvuruları Youtube tarafından reddedildi. Bir aydır askıya alınan Bold Youtube kanalı, yasal itirazların ardından tekrar yayına açıldı.

BOLD – Youtube bir aylık inceleme sonunda, telif hakkı talebinde bulunan TRT karşısında Bold’un haklı olduğuna karar verdi. Yeni saldırıların olabileceği uyarısında bulunan Bold Medya, bir video ile sivil toplum ve bağımsız gazetecilere çağrı yaptı:

Okumaya devam et

Popular