Bizimle iletişime geçiniz

Teknoloji

Elon Musk: Kripto paranın bir parça kâğıttan çok daha iyi olduğu kesin

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kripto paraların geleneksel paralara göre daha gelişmiş bir alternatif sunduğunu ve değer aktarımı için bir parça kağıttan çok daha iyi olduğunu söyledi.

Elon Musk, kripto paraların geleneksel paralara göre daha gelişmiş bir alternatif sunduğunu düşünüyor.

Tesla ve SpaceX CEO’su Musk, yatırım firması ARK Invest ile mülakat yaptığı bir podcast’e katıldı. Şirketlerinin geleceğinden bahseden Musk, kripto para hakkındaki görüşlerini de açıkladı.

BITCOIN OLDUKÇA DAHİYANE

Musk, Bitcoin’in yapısını “oldukça dahiyane” olarak tanımlarken, “(Kripto)Para kontrollerini aşıyor… Kâğıt para gidiyor. Kripto, değer aktarımı için bir parça kâğıttan çok daha iyi, bu kesin.” diye konuştu.

Musk ayrıca, şirketlerinin kripto para kullanmaya başlamasına engel olan endüstri şartlarından da bahsetti.

Kripto paraların olumsuz yönlerinden söz ederken cüzdanları korumak için harcanan elektriği ve hesaplama gücünü kayıp olarak gördüğünü belirten Musk, “sürdürülebilir enerji için çalışan Tesla’nın kaynaklarını kriptoya harcamasına” pek sıcak bakmıyor.

Musk, Bitcoin üretmek için gereken enerjinin çok fazla olduğuna inanıyor.

Daha önce de kripto paralara yönelik ilgisini belli eden Musk, 2018 yılı ekim ayında kripto para aldığı yönünde tweet atmıştı.

Bazı sosyal medya dolandırıcıları da Twitter’da Musk’ın adını kullanarak kripto para hırsızlığı yapmıştı.

Ekonomi “depresyona” girdi

Teknoloji

Tepkiler sonrası WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay erteledi

Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp, geri adım atarak daha önce 8 Şubat’ta geçileceğini açıkladığı yeni sözleşmeyi 15 Mayıs’a erteledi.

BOLD – Kullanıcılara getirilen veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları üzerine, mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tan erteleme açıklaması geldi. Yapılacak değişiklik 15 Mayıs’a ertelendi.

Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp,  önce güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıkladı, şimdi de yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs’a ertelediğini duyurdu.

 

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Teknoloji

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Gazeteci Fatih Akalan, güvenlik politikasını değiştireceğini açıklayan Whatsapp’a alternatif arayan kullanıcılar için ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu konunun uzmanına sordu.

BOLD  – Dünya çapında milyarı geçen kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması Whatsapp’ın yaptığı açıklama günlerdir tartışılıyor. Whatsapp, yeni kullanıcı sözleşmesi ile gizlilik politikasını değiştirme kararı aldığı açıkladı. Kararın ardından, Türkiye ve dünyada Whatsapp’ın artık güvenli olmadığını düşünen insanlar başka uygulamalara yönelmiş durumda. En çok zikredilen uygulamalar ise Signal, Telegram, BİP..

HANGİSİNİ KULLANMALI

Peki Whatsapp gerçekten güvenli değil mi? Hangi uygulama daha güvenli. Gazeteci Fatih Akalan Whatsapp’ın yaptığı açıklamayla alevlenen tartışma sonrası ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu siber güvenlik uzmanı Selçuk Şahin’e sordu.

Okumaya devam et

Teknoloji

Erdoğan da Telegram hesabı açtı

Tayyip Erdoğan, Whatapp’ın tepki toplayan yeni kullanıcı sözleşmesi sonrası, Türkiye’de de popülaritesi artan haberleşme uygulamalarından Telegram ile yerli BİP’te hesap açtı.

BOLD – Erdoğan Dijital Medya adlı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iletişim uygulamaları Telegram ve BİP’te hesap açtığı belirtildi. Paylaşımda “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram’da” denilerek kanalların linki verildi.

Dünya çağında bir milyarı aşan kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yeni kullanıcı sözleşmesi maddelerini açıkladı. WhatsApp sözleşmesine dair tartışmalar ise sosyal medyada gündem konusu oldu.

Whatapp yerine kullanılabilecekler listesinin başına yer alan uygulamalardan Telegram’ın popülaritesi her geçen gün artıyor.

Saray’ın Whatapp’ın yerine önerdiği yerli BİP’in kullanıcıdan istediği veriler pes dedirtti

 

Okumaya devam et

Popular