Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Tacizin hesabını sorması gereken Soylu’dan skandal yorum: O öğrenci “proje kadın”

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da polisin cinsel tacizine maruz kalan Merve Demirel hakkında “proje kadın” benzetmesinde bulundu.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in skandal sözlerinin ardından iktidar partisi vekilleri ve bakanları, taciz olayını görmemekte ısrar ediyor.

ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TACİZCİ POLİSİ HİMAYE ETTİ

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Merve Demirel’in babasının Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildiğini belirtmiş ve tacizci polisi himaye etmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından tacizci polisin sırtını bir kere daha sıvazlamış oldu.

Soylu, “Yasadışı eylem yapıp direnirseniz, uyarılardan sonra “karga-tulumba” gözaltına alınırsınız Eğer taciz varsa üzerine ilk biz gideriz. Hayatı kendi gibi düşünmeyenleri tacizle geçenlerin ‘Babası F…’den ihraç, kardeşi DHKP-C’li proje kadın’ üzerinden polisi ezmesine müsaade etmeyiz.” dedi.

16 Şubat Cumartesi günü Ankara’da Sakarya Caddesi’nde “tutuklulara özgürlük” eylemi esnasında gözaltına alınan Merve Demirel’in uğradığı polis tacizini görmezden gelen AKP’ye tepki büyüyor.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, infiale sebep olan taciz görüntüleri için “Telaşın verdiği bir yanlış.” ifadesini kullanmıştı. Tacizi mazur gösteren sözlerinden ötürü sert eleştirilere maruz kalan Zengin’in ifadelerinin yanına Süleyman Soylu’nun da açıklaması gelince “pes” dedirtti.

AKP’li Zengin “taciz” diyemedi: Telaşın verdiği bir yanlış

Genel

AKP son bir ayda 4 puan kaybetti

İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini değerlendiren Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4, Cumhur İttifakı’nınsa 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

BOLD – İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi Ocak ayı seçim anketini kamuoyuyla paylaştı. Ankete göre, AKP’nin oyu 31,6’da kaldı. Yüzde 17,7 olan kararsızların oranı ise diğer bütün partilerin üzerinde. Ankette sırasıyla CHP yüzde 16,5, İyi Parti 12,8, HDP 8,5, MHP 7,6 oy oranıyla yer aldı.

Ali Babacan’ın DEVA Partisinin ise yüzde 2,6 oy oranına sahip olduğu görüldü. Anket sonuçlarını değerlendiren Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, AKP’nin bir ayda 4 puan, Cumhur İttifakı’nın ise 5 ayda 7 puan kaybettiğini açıkladı.

Ankette kararsızların dağılımının ardından ise görünüm şöyle:

AKP: Yüzde 36,2
CHP: Yüzde 20,3
İp : Yüzde 16,7
HDP: Yüzde 10,5
MHP: Yüzde 9,1
DEVA Partisi: Yüzde 3,6
Diğer: Yüzde 1,7
Gelecek Partisi: Yüzde 1,3
Saadet Partisi: Yüzde 0,6

90’lardan bugüne sadece arabanın markası ve rengi değişti

Okumaya devam et

Genel

Koronavirüsten 137 kişinin daha hayatını kaybettiği açıklandı

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 137 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 210 oldu. Son 24 saatte yapılan 151 bin 109 test sonucunda semptom gösteren 671 hastayla birlikte 5 bin 642 yeni vaka tespit edildi. Türkiye’deki toplam vaka sayısı da 2 milyon 435 bin 247’ye yükseldi.
Öte yandan hastalardaki zatürre oranı yüzde 4.7, ağır hasta sayısı da bin 808 oldu.

ABD’den Saray’a uzanan bir yolsuzluk ve kara para hikayesi

 

Okumaya devam et

Genel

Bold kısa bir aradan sonra tekrar yayında: Nerede kalmıştık?

TRT’nin Bold Medya’ya yönelik sansür amaçlı ‘telif’ başvuruları Youtube tarafından reddedildi. Bir aydır askıya alınan Bold Youtube kanalı, yasal itirazların ardından tekrar yayına açıldı.

BOLD – Youtube bir aylık inceleme sonunda, telif hakkı talebinde bulunan TRT karşısında Bold’un haklı olduğuna karar verdi. Yeni saldırıların olabileceği uyarısında bulunan Bold Medya, bir video ile sivil toplum ve bağımsız gazetecilere çağrı yaptı:

Okumaya devam et

Popular