Bizimle iletişime geçiniz

Teknoloji

Apple’dan uygun fiyatlı cihaz bekleyenlere “yenilenmiş ürün” çözümü

Ürünlerinin fiyatları her geçen gün daha da ulaşılamaz hale gelen Apple'dan, uygun fiyat beklentisi içinde olanlara yönelik "yenilenmiş ürün" hamlesi geldi.

Astronomik fiyatları nedeniyle Apple ürünlerine sahip olamayanlar için firma yeni bir yöntem buldu. “Yenilenmiş cihazlar”….

Fiyat politikası ile çok eleştirilen Apple’ın her geçen gün fiyatları daha da ulaşılamaz hale gelen cihazlarını almak, toplumun geneli için gittikçe zorlaşmaya başladı. Hal böyle olunca Apple, farklı bir çözüm ortaya çıkardı: Baştan aşağı yenilenmiş cihazlar.

Apple, kendi sitesinde “yenilenmiş cihazlar” adı altında yeni bir sistem başlattı. Şirkete herhangi bir nedenle geri getirilen cihazların onarılıp tekrar kusursuz şekilde işleyen hale getirilmesiyle gerçekleştirilen uygulama büyük yankı uyandırdı.

iPhone, iPad, Apple Watch gibi ürünleri kapsayan bu uygulama, kullanıcıya aynı ürünü çok daha uygun fiyata alabilme imkanı sunuyor. Ürünleri satan Apple olunca, garanti konusunda da endişeye gerek kalmıyor. Çünkü şirket, yeniden hayata döndürdüğü cihazlar için 1 yıl garanti veriyor.

Apple fanlarının, sadece ürünlere değil yeni bir cihaz alındığı zaman gelen Apple kutusuna karşı da büyük bir hayranlıkları var. Bu durumun farkında olan firma, yenilenmiş ürünleri de tıpkı hiç kullanılmamış ürünlerde olduğu gibi orijinal kutusu ve aksesuarları ile birlikte satışa sunuyor.

Teknoloji

Tepkiler sonrası WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay erteledi

Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp, geri adım atarak daha önce 8 Şubat’ta geçileceğini açıkladığı yeni sözleşmeyi 15 Mayıs’a erteledi.

BOLD – Kullanıcılara getirilen veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları üzerine, mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tan erteleme açıklaması geldi. Yapılacak değişiklik 15 Mayıs’a ertelendi.

Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp,  önce güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıkladı, şimdi de yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs’a ertelediğini duyurdu.

 

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Teknoloji

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Gazeteci Fatih Akalan, güvenlik politikasını değiştireceğini açıklayan Whatsapp’a alternatif arayan kullanıcılar için ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu konunun uzmanına sordu.

BOLD  – Dünya çapında milyarı geçen kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması Whatsapp’ın yaptığı açıklama günlerdir tartışılıyor. Whatsapp, yeni kullanıcı sözleşmesi ile gizlilik politikasını değiştirme kararı aldığı açıkladı. Kararın ardından, Türkiye ve dünyada Whatsapp’ın artık güvenli olmadığını düşünen insanlar başka uygulamalara yönelmiş durumda. En çok zikredilen uygulamalar ise Signal, Telegram, BİP..

HANGİSİNİ KULLANMALI

Peki Whatsapp gerçekten güvenli değil mi? Hangi uygulama daha güvenli. Gazeteci Fatih Akalan Whatsapp’ın yaptığı açıklamayla alevlenen tartışma sonrası ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu siber güvenlik uzmanı Selçuk Şahin’e sordu.

Okumaya devam et

Teknoloji

Erdoğan da Telegram hesabı açtı

Tayyip Erdoğan, Whatapp’ın tepki toplayan yeni kullanıcı sözleşmesi sonrası, Türkiye’de de popülaritesi artan haberleşme uygulamalarından Telegram ile yerli BİP’te hesap açtı.

BOLD – Erdoğan Dijital Medya adlı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iletişim uygulamaları Telegram ve BİP’te hesap açtığı belirtildi. Paylaşımda “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram’da” denilerek kanalların linki verildi.

Dünya çağında bir milyarı aşan kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yeni kullanıcı sözleşmesi maddelerini açıkladı. WhatsApp sözleşmesine dair tartışmalar ise sosyal medyada gündem konusu oldu.

Whatapp yerine kullanılabilecekler listesinin başına yer alan uygulamalardan Telegram’ın popülaritesi her geçen gün artıyor.

Saray’ın Whatapp’ın yerine önerdiği yerli BİP’in kullanıcıdan istediği veriler pes dedirtti

 

Okumaya devam et

Popular