Bizimle iletişime geçiniz

Politika

CHP 6 büyük metropolü almakta kararlı

Sahadan gelen anket sonuçları İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, Adana ve Mersin illerinde CHP’yi umutlandırdı. Bu illerde önde olduğu görülen CHP, daha fazla çalışma kararı aldı. Bu illere ayrı bir önem verilecek.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da ‘sahadan, sivil toplum örgütü temsilcilerinden ve eski siyasetçiler’den gelen bilgilerin bu metropolleri kazanacakları yönünde olduğunu söyledi. Bu metropol kentlerinin dışında çok az bir farkla kazanılan ve kaybedilen yerler bulunduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, “Seçim kampanyasının dışında buralara da özel ağırlık verilecek. 1 Nisan sabahı Türkiye’ye bahar gelmiş olacak” dedi.

ANKETLER SONUCU DOĞRULUYOR

Bu illere sadece kendisinin gitmeyeceğini açıklayan Kılıçdaroğlu, Cumhuriyete verdiği röportajda, “Milletvekillerimiz gidecek, bazı kentlerin belediye başkanları, başkan adayları gidecek. Özel ekipler oluşturacağız. İlin özelliğine göre kent merkezler ile kırsalda çalışmalar yapacaklar. Bu illerin tamamını alacağız. Gördüğümüz tablo, gelen bilgiler, anket sonuçları bunu doğruluyor” dedi.

ERDOĞAN’IN SÖYLEYECEĞİ YAPACAĞI BİRŞEY YOK

Erdoğan’ın mitinglerinde; CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi’ni hedef almasını “Ciddiye almıyorum” diyerek yorumlayan Kılıçdaroğlu, “Sen devleti yönettiğini iddia ediyorsun. Devleti yöneten bir adamın halka yerel yönetimlerde neler yapacağını anlatması lazım değil mi? Bunu anlatamıyor, neden? Çünkü söyleyeceği, yapacağı hiçbir şey yok” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN TÜRKİYE BELEDİYE BAŞKANI

Belediye başkanının çıkıp konuşması gerektiğini de dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Belediye başkanının, her bir yerel merkez için kendi projelerini anlatması lazım. Ortada belediye başkanı yok. Bir kişi var Erdoğan, Türkiye’yi geziyor. Yani Türkiye Belediye Başkanı galiba. En son oraya özendi herhalde, onu yapacak. Öte yandan bakın benim konuştuğum yerde bizim belediye başkanımız çıkıp konuşuyor. Ama onların belediye başkanları asla konuşamaz, Erdoğan izin vermez.”

PROJE ANLATMAK YERİNE SALDIRIYORLAR

Kılıçdaroğlu, “Çünkü belediye başkanı ne yapacağını bilmiyor ki… Ne söylenecekse Erdoğan söylüyor, ‘Ben ne dersem öyle yapacaksınız’ diyor. Biz ise yerel seçim atmosferini yaşatmak istiyoruz. Belediye başkanları yarışsınlar. Bizim adaylarımız projelerini anlatıyor onların görevi ise CHP, İyi Parti, Saadet’e saldırmak. Onların görevi, yalan üzerinden saldırı görevi. Ancak gülünür yani. Mizah unsuru” dedi.

KENDİ FATURALARINI HALKA ÖDETİYORLAR

Kılıçdaroğlu, ekonomik krize karşı önlem alınmadığını vurgulayarak, bu nedenle krizin derinleşerek devam edeceği uyarısında bulundu. “Sanki bir bakkal yönetiyorlarmış gibi kendilerinin sebep olduğu faturayı getiriyorlar toplumun önüne koyuyorlar. Arkasından da esnafı, üreticiyi, serayıcı terörist ilan ediyorlar” diyen Kılıçdaroğlu, “Yahu zamları yapan sensin. Benzine, mazota, ilaca, gübreye zammı yapan sensin. Bütün bu zamları yapıyorsun, ‘niye ucuza satmıyorsun’ diyorsun. İyi de zamları geri al, vatandaş daha ucuz domates de, biber de, soğan da yer” ifadesini kullandı.

TANZİM SATIŞLA SORUN ÇÖZÜLMEZ

Sorunun tanzim satışla çözülemeyeceğini de vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin bu konudaki temel sorunları, Türk çiftçisinin üretimden koparılması ve her şeye rağmen üretmek isteyen için de tarımsalar üretimin üzerindeki yüksek maliyet. Bu nedenle, tanzim satış mağazaları ile Türkiye’nin ekonomik sorunları çözülemez. Bu ancak seçime kadar, ekonomik krizden vatandaşın daha az etkilenmesini sağlayan bir yöntem. Seçimden sonra zaten çok daha ağır bir tablo ile karşılaşacağız, öyle anlaşılıyor” şeklinde konuştu.

Politika

CHP’li Ünsal, damat Albayrak’ın yargılanmasını istedi

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu’nun ardından CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal da AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ortaya çıkarılıp yargılanmasını istedi.

BOLD – CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünsal, ekonomiyi batıran Albayrak’ın ortaya çıkarılıp yargılanması gerektiğini kaydetti.

“EKONOMİYİ BATIRAN DAMAT ORTAYA ÇIKARILMALI”

Türkiye’nin asıl gündeminin açlık, yoksulluk, sefalet, işsizlik, geçim sıkıntısı, faturalar, hacizler, icralar olduğunu dile getiren Ünsal, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Berat Albayrak’ın ekonomi yönetimine zarar verdiğini ardından da ortalarda görünmediğini ifade etti. Ünsal, “Sihirbaz gibi kendini kaybeden damat, böyle kurtulamaz. Bütçeyi dibe vurduran, ekonomiyi batıran Damat, ortaya çıkarılmalı, sorgulanmalı hatta yargılanmalı” dedi.

HER AKP’Lİ BİR GÜN KULLANILIP ATILACAK

Cumhurbaşkanı danışmanı Hidayet Türkoğlu ile ilgili iddialar hakkında da konuşan CHP’li Ünsal, “Açığı kapatmaya çalışan Saray, paraları kontrolsüz şekilde ülkeye sokun dedi. Ama yurt dışındaki parasını Türkiye’ye getirmeyen Türkoğlu’nun odası boşaltıldı. Unutmayın, her AKP’li bir gün kullanılıp atılacak” dedi.

Cumhurbaşkanlığı araştırmasından çıktı: Türkiye’nin yüzde 80’i tasarruf yapamıyor

Okumaya devam et

Politika

Selçuk Özdağ hastaneden Erdoğan ve Bahçeli’ye meydan okudu

Evinin önünde silahlı sopalı saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, hastanede tedavisi sürerken açıklama yaptı. “Selçuk Özdağ ancak öldürülürse susar” dedi.

BOLD – Selçuk Özdağ, tedavi gördüğü hastaneden telefonla KRT canlı yayınına bağlandı. Kendisine yönelik saldırıyla ilgili detayları aktaran Özdağ, “Sayın Cumhurbaşkanı ve Bahçeli’ye sesleniyorum; korkmuyorum, susmayacağım. O gençlere sesleniyorum, kendinizi kullandırmayın. Selçuk Özdağ ancak öldürülürse susar” ifadelerini kullandı. İşte Özdağ’ın açıklaması:

 • Ben Ülkü Ocakları Başkanlığı’nda yıllarca hizmet ettim. Burası orman kanunlarının olduğu Türkiye olmayacak.
 • Bu devam ederse Türkiye için kötü olur. Bundan sonra farklı şeyler söyleyeceğim.
 • Arkadan saldırdılar, yumruklaştık. Silah doğrulttular. Şoförüm silahla çıkınca korkup kaçtılar.
 • Bunlar Türkiye’de iktidarda kalırsa herkese küfür etmeye devam edecekler.
 • Bahçeli’ye sorular sormuştum, MHP yandaşları bana hakaretlerde bulundular.
 • Bahçeli istediğini söyleyecek; biz sorular sorduğumuz zaman bize sopalarla, silahlarla, saldıracaklar.
 • Bu bir hukuk reformu… Doğru hukuk reformu yapacaklar.
 • Ben buradan bunlara oy verenlere sesleniyorum. Dikişler var, elim kırık. Bunlarla boğuşmaktan. Boğuşmamış olsam, biz silahımızı çekmesek ateş etmesek belki de ölmüştüm.
 • Susmayacağım, korkmayacağım. Gençleri de kimse kullanmasın, gençler kullandırtmayın kendinizi. Ben soru sordum ’17-25 Aralık Bahçeli için ne ifade ediyor?’ dedim.
 • Selçuk Özdağ susmaz, Selçuk Özdağ ancak öldürürlerse susar.
 • Aziz millete sesleniyorum, bunların hukuk reformu bu. Kendilerini eleştirenleri susturmanın yolu silah, sopa, hakaret, küfür…
 • Bunları yapıyorlar. Ben 3 dönem milletvekilliği yaptım. Ben 5 sene ülkü ocaklarında çalıştım, 7 sene idamla yargılandım, Muhsin Yazıcıoğlu’nun yardımcılığını yaptım.
 • Bu saldırı demokrasi ayıbıdır. Türkiye’yi zorbalar ülkesi yapmayacağız. Burası orman kanunlarının geçerli olduğu bir ülke olmayacak.
 • Sayın Cumhurbaşkanı bu failleri bulun.
 • Ben hayatım boyunca hiçbir zaman korkmadım. Kenan Evren’den de korkmadım. Konuşmaya da devam edeceğim. Farklı şeyler de söyleyeceğim.
 • Arabaya biniyordum, bana arkadan saldırdılar.
 • Onlarla boğuşmaya, yumruklaşmaya başladım. Bana hiçbir şey söylemediler.
 • İki kişi bana silah doğrultmuştu. Şoförüme de silah doğrultmuştu. Şoförüm silahla ateş etmeye başlayınca korktular ve çekildiler.
 • Milletimi uyandırmak istiyorum, uyarmak istiyorum. Aziz milletim uyanın.

Okumaya devam et

Politika

Tayyip Erdoğan’dan S-400 açıklaması: Asla kabul edemeyiz

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, S-400 alımı nedeniyle F-35 programından çıkarılan Türkiye’nin söz konusu savaş uçakları için çok ciddi ödemeler yaptığı halde hala uçakları teslim alamadığını söyledi. Erdoğan, “NATO’da birlikte olduğumuz ülkelerin bize yön vermesini asla kabul edemeyiz” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve Türkiye’nin ABD ile AB ilişkileri konusunda açıklamalar yaptı.

ABD’nin seçilmiş Başkanı Biden’ın görevi devraldıktan sonra S-400 konusunun çözüme kavuşturulacağını umduğunu dile getiren Erdoğan şunları söyledi: “Çok ciddi bir parayı ödediğimiz halde F-35’ler ne yazık ki hala verilmedi. Bu tabii bizim uluslararası diplomaside Amerika’nın bir müttefik ülke olarak bize yaptığı çok ciddi bir yanlıştır. Temenni ederim ki Sayın Biden’ın görevi üstlenmesiyle birlikte görüşmelerimizi yaptıktan sonra, çok daha olumlu adımları atar ve bunları da yoluna koyarız… Biz bir defa kendi savunma noktasındaki adımlarımızı bir yerlerden izin alarak yapamayız. Biz bir NATO ülkesiyiz. NATO ülkesi olarak da NATO’da birlikte olduğumuz ülkelerin bize yön vermesini asla kabul edemeyiz…. Savunma sanayisi konusunda atacağımız adımları hiçbir ülke belirleyemez. Bu tamamıyla bizim alacağımız karara bağlıdır” dedi.

Erdoğan, AB ile ilişkilerle ilgili soruyu yanıtlarken, “Bugüne kadar AB bize verdiği sözleri hiç tutmadı. Şimdi yeni bir sürecin içerisindeyiz” diye konuştu.

Hulusi Akar’dan ABD’ye S-400’ler konusunda diyalog çağrısı

Okumaya devam et

Popular